28 maja odbędzie się pierwszy z cyklu spacerów po Pradze Południe 'Nowy FORMAt Pragi’. Z tej okazji wraz z firmą Dom Development mamy dla Was konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.
Praga Południe to najbardziej autentyczna i wciąż nieodkryta dzielnica Warszawy. Wielu porównuje panujący tu klimat do duńskiej Christiani lub paryskiego Montmartre. Często nawet jej mieszkańcy mają problem z dokładnym określeniem granic dzielnicy, ale jako ikoniczne miejsca jednogłośnie wskazują Plac Szembeka, Teatr Powszechny, Rondo Wiatraczna, Jeziorko nad Balatonem czy Park Skaryszewski. Z powodu dużego zainteresowania Pragą Południe powstał cykl spacerów „Nowy FORMAt Pragi”, którego sponsorem jest firma Dom Development – inwestor osiedla Forma przy ulicy Motorowej.
Jesteśmy pewni, że nasi czytelnicy zarówno mieszkający w tej dzielnicy jak i poza nią znają wiele ciekawych i nieodkrytych miejsc, którymi chętnie się z nami podzielą. Jeśli chcecie mieć szansę na wygranie atrakcyjnych nagród rzeczowych, a ponadto aby zgłoszona przez Was lokalizacja stała się częścią jednego ze spacerów koniecznie weźcie udział w konkursie.
Czekamy na Wasze zgłoszenia w postaci zdjęć ulubionego miejsca na Pradze Południe wraz z krótkim opisem. W pojedynczym zgłoszeniu można zamieścić maksymalnie 3 zdjęcia.
Najważniejsze fakty na temat konkursu
Prace można zgłaszać od 27.05 do 11.06.2017
Udział w konkursie można wziąć na 2 sposoby:
– Publikując zdjęcie miejsca wraz z opisem na portalu Instagram i oznaczając je 3# #zmieniamyprage #twojapraga #nowawarszawa
– Umieszczając zdjęcie miejsca wraz z opisem na Fanpage Nowa Warszawa (https://www.facebook.com/warszawaodnowa/) oraz oznaczając je 3# #zmieniamyprage #twojapraga #nowawarszawa
Spośród nadesłanych prac Jury wybierze 3 finalistów, którzy otrzymają nagrody rzeczowe:
I miejsce – Głośnik przenośny JBL Pulse 2
2 razy II miejsce – Głośnik przenośny JBL GO
Koniecznie pamiętajcie zapoznać się ze Szczegółowym regulaminem Konkursu
Link do wydarzenia na Facebooku dotyczącego pierwszego spaceru.
Skrócony harmonogram spacerów z cyklu „Nowy FORMAt Pragi”:
28.05 – GOCŁAW – osiedle zrodzone z lotniska
Start 15:00 Pływalnia Wodnik, ul. Gen. Abrahama 10
09.06 – GROCHÓW– melanż nowego ze starym
Start 16:00 ul. Grochowska 207
24.06 – Od wiejskiej osady do legendarnego dworku – Witolin i Gocławek
Start 16:00 ul. Łukowska 9
09.07 – Praski rezerwat przyrody i nieznana Kozia Górka
Start 15:00 róg Traczy i Chełmżyńskiej
22.07 – Grochów szlakiem artystów i literatów
Start 16:00 ul. Grochowska 207
06.08 – KAMIONEK Praska Dolina Krzemowa
Start 15:00 ul. Zamoyskiego 36
19.08 – Praskie Łazienki, czyli co kryje w sobie Park Skaryszewski
Start 16:00 Pomnik Polaków – Ofiar Ataku Terrorystycznego w Nowym Jorku z 11 września 2001
03.09 – Szlakiem elity Pragi Południe – słynni mieszkańcy Saskiej Kępy
Start 15:00 róg Francuskiej i Zwycięzców
16.09 – Saska Kępa – perełki architektury modernistycznej
Start 16:00 ul. Walecznych 12
Dokładny program poszczególnych spacerów.
Prawobrzeżna Warszawa od zawsze budziła zainteresowanie, wywoływała zdumienie i była studnią bez dna dla stereotypów na temat jej mieszkańców, miejsc czy stylu życia i bycia. Jedna z jej części, Praga Północ, słynąca z ulicy Ząbkowskiej, Okrzei, z licznych i modnych barów czy galerii długo i ciężko pracowała na odczarowanie swojego wizerunku z dzikiej i niebezpiecznej w must-have i must-be. Sąsiadująca z nią Praga Południe od lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem. W celu zaspokojenia ciekawości, obalenia stereotypów i poszerzenia wiedzy Warszawiaków już niebawem wystartuje pierwszy tak kompleksowy cykl spacerów, dedykowanych tej dzielnicy – „Nowy Format Pragi”. Każda z ośmiu wypraw będzie wiodła innym szlakiem: artystów i literatów, praskiej „Doliny Krzemowej”, prawobrzeżnych Łazienek czy perełek architektury modernistycznej. Miasta ogrody, zabytkowe płaskorzeźby, niezwykłe murale – to wszystko i jeszcze więcej będzie można odkryć i zobaczyć, a także usłyszeć mało znane historie i ciekawostki.
Pierwszy spacer z cyklu odbędzie się w niedzielę 28 maja o godz.15 i zabierze uczestników na Gocław – osiedla zrodzonego z lotniska, a dawniej wsi o tej samej nazwie, korzeniami sięgającej średniowiecza. Mityczna kraina stołecznych blokowisk, której taki właśnie wizerunek był z sukcesem utrwalany poprzez kręcone tu filmy, zawsze pokazujące niezwykłe genius loci. Warto przyjść i dowiedzieć się, co kryje w sobie Gocław i sprawdzić swoja wiedzę o pierwszym warszawskim osiedlu, którego projekt był tematem międzynarodowego konkursu architektonicznego. Dla najaktywniejszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Sponsorem cyklu spacerów z przewodnikiem jest firma Dom Development S.A., patronat medialny nad wydarzeniem objął portal miejski zmieniamymiasto.pl oraz cojestgrane.pl.