Tęcza w budowie

Na placu Zbawiciela rozpoczęła się instalacja tęczy. Konstrukcja ma być gotowa na 1 maja, kiedy przypada 10 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Wysoka na 9 m i szeroka na 26 m instalacja Julity Wójcik składająca się z 22 tysięcy kolorowych kwiatów powstała w ramach obchodów polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Początkowo eksponowana w Brukseli, została przeniesiona do Warszawy, gdzie kilkukrotnie ją podpalono. Instalację chronią barierki, które znikną po zakończeniu budowy. Konstrukcja zostanie wyposażona w system przeciwpożarowy.

Foto: Michał Peplak /@zapisz chwile

image image2 image3 10168080_791753840836841_3127454902658020564_n

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wiadomości

Polecane

Dom pod Konstancinem w cenie mieszkania premium? Solec przyciąga kupujących

0
Jeszcze kilka lat temu dla wielu osób szukających domu w prestiżowej lokalizacji pod Warszawą naturalnym wyborem był Konstancin-Jeziorna. Dziś coraz więcej kupujących odkrywa potencjał...
×