SERWIS O ŻYCIU W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ I ARCHITEKTURZE

REDAKCJA

REKLAMA

Ruszyła sprzedaż Nowej Mariny Mokotów

Strona główna Nieruchomości Mieszkania Ruszyła sprzedaż Nowej Mariny Mokotów

Dom Development S.A.,  rozpoczyna sprzedaż nowej odsłony Mariny Mokotów – jednego z najbardziej kontrowersyjnych polskich osiedli.

W I fazie powstanie 215 apartamentów w dwóch modernistycznych budynkach apartamentowych oraz 91 apartamentów w dwóch rezydencjach łączących styl modernizmu z nutą art deco. Łącznie z lokalami usługowymi I etap liczy 319 lokali.

Docelowo na terenie nowej Mariny Mokotów powstanie ponad 750 lokali. Termin planowanego przekazania gotowych apartamentów I etapu to I połowa 2020 roku. Projekt inwestycji przygotowała pracownia Wojciecha Hermanowicza, HRA Architekci. Generalnym wykonawcą jest firma Budimex S.A.

 APARTAMENTY MARINA MOKOTÓW

W ramach nowej odsłony Mariny Mokotów w dwóch budynkach apartamentowych liczących od 6 do 7 pięter, powstanie 225 apartamentów (o metrażach od 33 do 120 mkw) oraz 7 lokali usługowych (na parterze od strony ulicy Żwirki i Wigury i ulicy Racławickiej). Każdy z apartamentów posiadać będzie loggię, balkon lub duży taras, z widokiem na wewnętrzne patio, czy zabytkową aleję Lipową wzdłuż Żwirki i Wigury. Na parterze od strony dziedzińców znajdą się natomiast prywatne, zielone ogródki.

marina2-osiedle-002Architektura apartamentów Mariny Mokotów będzie wyróżniać się dynamiczną formą oraz najwyższej jakości materiałami i wykonaniem. Biel elewacji współgra tu z ciepłymi barwami, a przeszklenia balkonów, loggii, nadają projektowi lekkości i wielkomiejskiego charakteru. Do dyspozycji mieszkańców zaprojektowano wewnętrzny dziedziniec z placem zabaw, drzewami, krzewami i kwiatami. Wysokiej jakości materiały, zaplanowane w hallach i klatkach schodowych nadają częściom wspólnym estetyki i elegancji.

Budynki mieszkalne z przestronnymi, wysokimi oknami i z wszechstronną ekspozycją stron świata zapewniają maksymalne doświetlenie mieszkań.

W budynkach apartamentowych powstanie garaż podziemny, w którym przewidziano 255 miejsc parkingowych. Niestety, Nowa Marina Mokotów nie będzie połączona z istniejącym osiedlem, które znane jest z tego, że jest kompletnie odcięte od miasta. Dom Development prowadził rozmowy ze wspólnotami osiedla na temat połączenia i zarazem otwarcia istniejącej części Mariny z nowym osiedlem, ale rozmowy zakończyły się fiaskiem. Nowa Marina Mokotów będzie jedynym otwartym na miasto osiedlem.

REZYDENCJE MARINA MOKOTÓW – ART DECO I MODERNIZM

 

Bezpośrednio przy planowanym parku rzeźb od strony ul. Racławickiej powstaną dwie rezydencje Marina Mokotów (mające od 5 do 8 pięter) z apartamentami o metrażach od 45 mkw. do 189 mkw. posiadającymi widok na zieleń parkową wraz z rzeźbami. Wysokie (od 280 do 300 cm) apartamenty z wysokimi od podłogi do sufitu przeszkleniami zapewnią odpowiednie doświetlenie pomieszczeń.

marina2-ulicaWszystkie apartamenty w rezydencjach posiadać będą przestronne loggie, balkon lub duży taras. Na parterze znajdą się prywatne ogródki, a w lokalach usytuowanych od strony parku będzie można cieszyć się wyjątkowym widokiem na bujną zieleń, a z najwyższych pięter na panoramę Warszawy.

W parterach budynków znajdzie się także 6 lokali usługowych. Układ rezydencji stworzy wewnętrzny, ogólnodostępny plac z fontannami oraz prywatny dziedziniec prowadzący do reprezentacyjnego wejścia z recepcją.

Hall główny i recepcja rezydencji będą urządzone w stylu  art deco, wywodzącym się z okresu 20-lecia międzywojennego  i charakteryzującym się geometryczną formą, elegancją, szlachetnymi materiałami i wyrazistymi zdobieniami. Wykonane z granitu posadzki mozaikowe, sprawią wrażenie trójwymiarowych. Luksusowe meble zaprojektuje renomowana krakowska pracownia „Cygal Art Déco”, która w swoich rozwiązaniach stosuje szlachetne materiały najwyższej jakości.

marina2-holW budynkach rezydencjonalnych zastosowane będą naturalne materiały, takie jak piaskowiec na elewacjach, drewniane okna czy kamienne posadzki we wnętrzach, nadające ponadczasową elegancję.

W dwukondygnacyjnym garażu podziemnym przewidziano 144 miejsc parkingowych. Z myślą o wygodzie mieszkańców zaprojektowano również 8 miejsc postojowych na terenie nowej inwestycji, m.in. z miejscem ułatwiającym zasilanie samochodów elektrycznych.

REZYDENCJE I APARTAMENTY W SERCU MOKOTOWA

W bezpośrednim sąsiedztwie rezydencji i apartamentów Marina Mokotów powstanie unikatowy park rzeźb, jedyne w swoim rodzaju ,,Lapidarium’’ autorstwa Roberta Kuśmirowskiego – kamienne rzeźby i formy architektoniczne wykorzystane przy współpracy z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. W przejściu do parku znajdzie się także instalacja Anny Barlik pt. „Pomiędzy”- artystki współpracującej z Fundacją Dom Development City Art, która promuje sztukę w przestrzeni miejskiej.

Jesteś świadkiem wydarzenia w Warszawie lub chcesz podzielić się informacjami na temat nowych inwestycji? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub pisz redakcja@nowawarszawa.pl

Wiadomości

Posąg Jana Pawła II stanie przed Muzuem Narodowym

Instalacja Jerzego Kaliny "Zatrute źródło" stanie przed Muzuem Narodowym w Warszawie m.in. pod pretekstem setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II....

W weekend przemarsze i remonty

W sobotę, 19 września, wykonawca kanalizacji na ul. Berensona na Białołęce będzie kontynuował swoje prace związane z naprawą nawierzchni. W tym...

Cavatina sprzedała udziały w Chmielna 89.

Cavatina Holding sfinalizowała sprzedaż 65% udziałów we flagowym projekcie Chmielna 89 w Warszawie. Nowym współwłaścicielem budynku będzie fundusz zarządzany...

Będą nowe znaki drogowe

Ministerstwo Infrastruktury rozpoczęło prace legislacyjne nad nowelizacją rozporządzeń w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Wśród propozycji jest specjalny znak...

Konkurs na nazwę domu kultury na Ursynowie

„Nazwij nowy dom kultury na Ursynowie”. Mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje na nazwę instytucji kultury, której siedziba powstała przy ul. I. Gandhi....

Mieszkańcy przekonali drogowców do większej ilości zieleni

Trwa remont jednej z głównych arterii na Saskiej Kępie. Na wniosek mieszkańców przewidziano tam również miejsce na nową zieleń.

Polecane

Tulipan House – aplikacja dla najemcy przyszłością biurowców?

Wyobraź sobie, że w poniedziałek rano wchodzisz do biurowca, w którym pracujesz. Co czujesz? Czy jest to miejsce, o którym możesz powiedzieć,...

Zakończyło się Lato Konesera – cykl wakacyjnych imprez kulturalno-rozrywkowego centrum stolicy

Lato Konesera było niezwykle popularne wśród mieszkańców Warszawy i turystów. W ramach cyklu, zorganizowanego na terenie Centrum Praskiego Koneser od początku...

Wolskie Rotundy według Danuty Karsten

Danuta Karsten stworzyła w Warszawie niezwykle spektakularną instalację w Wolskich Rotundach, na terenie byłej gazowni, zatytułowaną „Stałość w ulotności”.

Stacja metra Młynów “przejęta” przez wandali

Dziś w nocy z soboty na niedzielę doszło do zuchwałego zniszczenia pociągu, a także stacji metra Młynów na Woli.

Warszawski rynek mieszkaniowy 2019

W 2019 roku w Warszawie przekroczono mieszkaniowy Rubikon. Na rynku pierwotnym średnia cena sprzedaży metra kwadratowego, na koniec pierwszej połowy roku, przekroczyła 9 tysięcy...

Noc Wieżowców 2018

Po przerwie wracamy do Was z trzecią edycją Nocy Wieżowców. zdjęcia: Kuba Jurkowski Wejściówki na Wydarzenie są imienne i nie istnieje możliwość zmiany danych na...