ZŁOTA 44 razem z warszawiakami świętuje Noc Wieżowców

  0
  209

  Najwyższy istniejący budynek mieszkalny w UE włączył się w organizowaną po raz pierwszy w Warszawie Noc Wieżowców. W sobotę, 23 maja pasjonaci architektury i miłośnicy Warszawy będą mieli okazję do bliższego poznania historii, konstrukcji i wnętrz warszawskich drapaczy chmur.

  Właściciele apartamentowca ZŁOTA 44 – BBI Development S.A. i Amstar – włączają się w akcję przekazując uczestnikom książki o warszawskich niebotykach oraz zapraszając na kawę podczas wieczornego zwiedzania. Budynek stanowi teren budowy, w związku z czym ze względów prawnych podczas tegorocznej edycji Nocy Wieżowców nie będzie jeszcze możliwości wejścia do środka i zwiedzania apartamentowca.
  – Bardzo nas cieszy, że to właśnie w Warszawie, której skyline jest coraz bardziej spektakularny powstają takie inicjatywy. Mamy nadzieję, że projekt nie tylko będzie kontynuowany w przyszłym roku, ale rozwinie się na inne miasta i stanie się ogólnopolskim świętem wieżowców – mówi Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development S.A.
  Podczas trwania akcji punkt informacyjny ZŁOTEJ 44 będzie czynny do godziny 24:00. Stu uczestników wydarzenia wskazanych przez organizatora – portal Nowawarszawa.pl, otrzyma tam premierowe egzemplarze książki varsavianisty Jarosława Zielińskiego: „ZŁOTA 44 i inne warszawskie niebotyki”. To pierwsze polskie wydawnictwo o warszawskich drapaczach chmur, w którym czytelnicy znajdą m.in historyczny budynek PAST-a oraz kilkadziesiąt innych wieżowców definiujących współczesny charakter stolicy. W sobotę o godzinie 21:00 odbędzie się także spotkanie z autorem publikacji Jarosławem Zielińskim oraz Rafałem Szczepańskim, Wiceprezesem BBI Development S.A. – firmy, która wydała już łącznie sześć publikacji w ramach serii Koneser Historii – Warszawa wielkomiejska – poświęconych stolicy Polski z uwzględnieniem jej rozwoju, historii i dziedzictwa.