Dwie ulice w najbliższą sobotę i niedzielę będą remontowane – ul. Arkuszowa i Syta. W poniedziałek rano kierowcy pojadą po nowej nawierzchni.
Od czwartku, 9 lipca Tramwaje Warszawskie rozpoczną przebudowę torów na ul. Powstańców Śląskich przy skręcie w ul. Radiową. Będzie węziej na skrzyżowaniu bo plac budowy znajdzie się na środku skrzyżowania i obejmie przejazd tramwajowy z ul. Radiowej w ul. Powstańców Śląskich w kierunku pętli Nowe Bemowo. Jadący ul. Radiową od strony ul. Wrocławskiej nie będą mogli przejechać przez skrzyżowanie w kierunku ul. gen. S. Kaliskiego ani skręcić w lewo w stronę ul. Górczewskiej – możliwy będzie tylko skręt w prawo w kierunku Bielan. Objazd zamkniętych relacji będzie prowadził przez ul. Wrocławską. Do ul. Wrocławskiej będą musieli dojechać także jadący ul. Radiową od strony ul. gen. S. Kaliskiego, którzy chcą skręcić w kierunku Bielan. Węziej o jeden pas będzie na zachodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich – dla jadących w kierunku Bielan pozostanie jeden pas ruchu omijający plac budowy. Tak będzie do 17 lipca; potem drugim etapie prac, od 18 do 24 lipca, nadal węziej o jeden pas będzie na zachodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich oraz na zachodnim wlocie ul. Radiowej, ale na tej drugiej ulicy przywrócone zostaną wszystkie relacje skrętne.
Swoja trasy zmienią autobusy komunikacji miejskiej:
• E-2, 171, N01 w kierunku krańców WILANÓW, TORWAR i URSYNÓW PŁN. od skrzyżowania Wrocławska/Radiowa pojadą ul. Wrocławską i Powstańców Śląskich i dalej swoimi trasami;
• 122 w kierunku krańca OS.GÓRCZEWSKA od skrzyżowania Żołnierzy Wyklętych/Powstańców Śląskich zostaną skierowane na ul. Powstańców Śląskich i Radiową i dalej swoją trasą;
• N45, N95 w kierunku krańców KAROLIN, OS.GÓRCZEWSKA od skrzyżowania Radiowa/Wrocławska pojadą w lewo ul. Wrocławską, Powstańców Śląskich, Radiową i dalej swoimi trasami.
Zarząd Dróg Miejskich zaplanował wymianę nawierzchni ul. Sytej od ul. Glebowej do Jarej. To drugi etap „frezowania” ul. Sytej – w zeszłym tygodniu nowy asfalt drogowcy ułożyli pomiędzy ul. Spiralną a Glebową. Jak to zwykle przy weekendowych remontach, prace rozpoczną się w piątek 10 lipca ok. godz. 22.00 i zakończą w poniedziałek 13 lipca ok. godz. 4.00. Proponowany objazd zostanie poprowadzony ulicami: Kobylańska – Zawodzie – Augustówka – Wiertnicza – Przyczółkowa – Z. Vogla. Skrzyżowanie z ul. Glebową nie będzie przejezdne. Swoją trasę zmieni autobus linii 163.
Drugie „frezowanie” będzie na Bielanach. Od piątku, 10 lipca od godz. 22.00 do poniedziałku, 13 lipca do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Arkuszowa na odcinku od ul. Księżycowej do ul. Estrady. Wyłączony odcinek można ominąć ulicami: Wólczyńska – Estrady lub Powstańców Śląskich – Radiowa. Zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji. Od skrzyżowania ul. Wólczyńskiej i Arkuszowej autobusy linii 110, N56, N91 i 712 będą kursowały ul. Wólczyńską i Estrady natomiast linii 708 i N58 ul. Wólczyńską, Estrady i 3 Maja.
W sobotę i niedzielę (11 i 12 lipca) wyłączone z ruchu będą lewe pasy ul. Żwirki i Wigury przed skrzyżowaniem z ul. Wawelską. Zamknięty będzie jeden z pasów do skrętu w lewo z ul. Żwirki i Wigury w ul. Wawelską. Utrudnienia związane są z przebudową magistrali wodociągowej.



