Przenieś się do Warszawy w 1935 roku. Wygraj DVD

    0
    240

    Drugą część filmu Warszawa 1935 – Wola widzieliśmy w połowie listopada. Wtedy twórca obrazu Tomasz Gomola przygotowywał się do premiery pierwszej części filmu Warszawa 1935, w której mogliśmy zobaczyć m.in. ulicę Marszałkowską, czy plac Napoleona.

    Pierwszą część 20 minutowego filmu pierwszej części „Warszawy 1935” mogliśmy zobaczyć w kinach. Wtedy oczom widzów ukazało się  miasto, którego już nie ma, a w którym na co dzień żyjemy. Zobaczyliśmy ulicę Marszałkowską, Moniuszki, Złotą, Sienną, Żelazną, zielony Plac Napoleona. Była Hala Mirowska, świeciły piękne neony, jeździły stare samochody, a panie w sukniach spacerowały z eleganckimi warszawiakami. Teraz czas na część drugą!

    Nowy dziewięciominutowy film „Warszawa 1935. Wola” to dzieło architekta Tomasza Gomoły, który jest reżyserem i autorem scenariusza. W produkcji filmu pomogło PGNiG. „Jako spadkobierca i opiekun jednego z najważniejszych obiektów przemysłowej Woli – Gazowni Warszawskiej, przyczyniamy się do zachowania pamięci o historii tej niezwykłej części miasta” – informuje firma. Honorowym patronem zostało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

    „Warszawa 1935. Wola” to uzupełnienie filmu z 2013 r. „Warszawa 1935”, w którym zrekonstruowano Śródmieście. Gomoła zamierza w ten sam sposób zaprezentować wkrótce przedwojenną Pragę, Pałac Saski i Stadion Wojska Polskiego przy Łazienkowskiej.

     

    Film Warszawa 1935 na dvd możecie zdobyć u nas. Wystarczy, że odpowiesz poprawnie na dwa pytania:

     

    1.Jak nazywał się luksusowy skład kolejowy, który można zobaczyć m.in. w filmie?

    2. W którym roku oddano do użytku najwyższy w Europie niebotyk Prudential?

    Na odpowiedzi czekamy do poniedziałku. Piszcie na adres. redakcja@nowawarszawa.pl z dopiskiem Warszawa 1935.

     

    Osobom, którym zabraknie szczęścia polecamy zakupy na stronie.