Na rynku pracy największe szanse na znalezienie dobrej posady mają kandydaci znający rzadkie języki, takie jak norweski, szwedzki, duński, czy fiński. Na jakie stanowiska pracy jest największe zapotrzebowanie?

    0
    435
    Warsaw city center at sunset

    Na rynku pracy największe szanse na znalezienie dobrej posady mają kandydaci znający rzadkie języki, takie jak norweski, szwedzki, duński, czy fiński. Na jakie stanowiska pracy jest największe zapotrzebowanie?

    Nie bez powodu języki skandynawskie określane są mianem tych najbardziej przyszłościowych. To właśnie Skandynawia kojarzona jest z innowacją, wysokim statusem życia, czy wyjątkowo szczęśliwymi mieszkańcami. Badania ekonomiczno-społeczne wykazują, że najlepiej żyje się w Norwegii, jednak także Szwecja, Dania i Finlandia zajmują wysokie pozycje w tych rankingach. Wraz w wieloma inwestycjami krajów skandynawskich w Polsce powstało zapotrzebowanie na znajomość takich języków jak: norweski, duński, szwedzki, czy fiński. Choć nie należą one do najłatwiejszych, to ich znajomość jest naprawdę opłacalna!

    Możliwości rozwoju

    Zaraz po Niemczech, to kraje skandynawskie są najważniejszym kierunkiem w polskim eksporcie. Co więcej, kraje skandynawskie są także piątym, co do wielkości zagranicznym inwestorem w Polsce. Bliskie położenie krajów, niskie koszty, a także dobrze wykwalifikowani pracownicy sprawiają, że to w Polsce powstało wiele placówek firm z sektora usług wspólnych, finansowych, transportowo-logistycznych, a także i budowlanych. Tym samym nauka języków takich jak: norweski, duński, szwedzki, czy fiński może być sposobem na wyróżnienie się na rynku pracy, zdobycie dobrzej płatnej i przyszłościowej posady. Świetne zarobki, kultura pracy oparta na szacunku dla pracownika, a także możliwości rozwoju – to sprawia, że coraz więcej osób chętniej zapisuje się na kurs wybranego języka skandynawskiego.

    Dobre zarobki

    Na wielu stanowiskach to właśnie znajomość języka jest ważniejsza od doświadczenia, czy innych umiejętności. Pracownik, który może poszczycić się znajomością mniej popularnego języka, zazwyczaj ma zapewnione dodatkowe profity ze strony pracodawcy. Często są to dodatki do pensji, jak i zniżki bądź sponsorowanie dodatkowych kursów, czy szkoleń językowych. Specjalista znający język fiński może zarobić nawet 7,5 złotych miesięcznie, choć ta kwota może być i wyższa – w zależności od jego doświadczenia, jak i stanowiska.

    Praca z językami skandynawskimi

    Płynne posługiwanie się jednym z języków skandynawskim otwiera wiele możliwości zawodowych w Warszawie. Praca z językami skandynawskimi może być niezwykle różnorodna, w zależności od kompetencji konkretnego kandydata. Począwszy od pracy w obsłudze klienta, poprzez zagraniczną księgowość, a skończywszy na specjaliście współpracującym na miejscu z obcokrajowcami.

    Dużą popularnością w stolicy cieszą się ogłoszenia call center dla osób znających języki skandynawskie. Rynek ciągle rośnie, a przedsiębiorcy z krajów skandynawskich dostrzegli zalety bliskości geograficznej, wykwalifikowanych pracowników, jak i mniejszych kosztów zatrudnienia. Tym samym zapotrzebowanie na pracowników obsługi klienta będzie rosło z roku na rok. By pracować w call center z dodatkowymi językami, takimi jak szwedzki, duński, norweski, czy fiński należy znać je na poziomie B2/C1. Istotna jest także komunikatywność, jak i umiejętność obsługi klienta. W takiej pracy pensja sięga nawet 9 tysięcy złotych, przy elastycznych godzinach pracy i dodatkowych benefitach.

    Pracownicy takich korporacji mają zapewnione dodatkowe wsparcie, jak i możliwości regularnego poszerzania swojej wiedzy, jak i ćwiczenia umiejętności językowych.

    Jeśli znasz jeden z języków skandynawskich, to przed Tobą malują się ogromne możliwości rozwoju. Sama znajomość języka sprawia, że jesteś o jeden krok, przed innymi kandydatami. Gdy dopiero stoisz przed wyborem swojej kariery zawodowej, to zainwestuj czas w naukę jednego z powyższych języków. Ułatwi Ci to późniejsze poruszanie się na rynku pracy, większa zarobki, jak i dodatkowe możliwości rozwoju, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.