Firmy oferujące pranie tapicerki w Warszawie

  0
  153

  Meble tapicerowane to wizytówka każdego salonu. Zapewniają nam wysoki komfort oraz pozwalają odpocząć po kolejnym dniu nowych wyzwań. Duży wpływ na jakość tego odpoczynku ma czystość mebli. Usługą cieszącą się coraz większą popularnością jest profesjonalne pranie tapicerki w Warszawie. Usługę w naszym domu zrealizują wykwalifikowane firmy. W tym miejscu dowiesz się, na czym polega fachowe czyszczenie oraz jakie korzyści oferuje.

  Pranie tapicerki i kanap – samodzielnie czy z pomocą fachowca?

  Pielęgnacja tapicerki z pomocą domowych sposobów jest bardzo potrzebna, ponieważ pozwala na bieżąco usuwać powierzchowne zabrudzenia. Jednak systematyczne odkurzanie i przecieranie materiału wilgotną ściereczką nie pozwoli uzyskać w pełni satysfakcjonujących efektów. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest profesjonalne pranie tapicerki oferowane przez firmy w Warszawie. Dysponują one zaawansowanym sprzętem, a także najlepszymi środkami czystości, dzięki czemu, usługa zawsze jest dostosowana do specyfiki materiału. A zatem, samodzielna pielęgnacja powinna być poszerzona o fachowe pranie narożników i kanap.

  Na czym konkretnie polega pranie tapicerki meblowej?

  Profesjonalne czyszczenie tapicerki nie jest procedurą szczególnie skomplikowaną. Sekret jej skuteczności tkwi w odpowiednim wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu oraz dostępnych środków czystości. Przebieg tej usługi możemy podzielić na trzy etapy:

  1. Odkurzanie – pierwszym krokiem jest dokładne odkurzenie tapicerki, co pozwoli usunąć zabrudzenia stałe: okruszki, pyłki, kurz, włosy, sierść zwierząt domowych. Systematyczne odkurzanie zabezpiecza tapicerkę przed przetarciami.
  2. Pranie tapicerki – na dokładnie odkurzoną tapicerkę nanosi się specjalny środek czyszczący, który dociera do najgłębszych warstw materiału, zmiękczając zabrudzenia. To znacznie ułatwia ich usunięcie. W czyszczeniu wykorzystuje się specjalne impregnaty oraz antyalergeny. Brud wraz z wilgocią odciąga się przy pomocy odkurzacza piorącego lub ekstraktora ciśnieniowego.
  3. Usuwanie plam – czyszczenie metodą ekstrakcyjną jest bardzo skuteczne, ale czasami nie radzi sobie ze szczególnie uciążliwymi zabrudzeniami. W takich sytuacjach, fachowcy wykorzystają specjalny odplamiacz do stosowania miejscowego.

  Cała usługa nie zajmuje wiele czasu i nie nastręcza domownikom dodatkowych trudności, dzięki czemu, systematyczne pranie tapicerki w Otwocku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Po zakończonej usłudze wystarczy jedynie odczekać, aż tapicerka wyschnie.

  Jak często należy realizować pranie kanapy?

  W przypadku zwykłej eksploatacji w domach i mieszkaniach, profesjonalne pranie kanap i narożników warto realizować przynajmniej raz do roku. To wystarczy, aby zachować optymalne efekty. Taką usługę warto przeprowadzić w okresie wiosenno-letnim, gdy możemy otworzyć okna. Lepsza cyrkulacja powietrza znacznie skraca czas schnięcia tapicerki po zakończonym praniu metodą ekstrakcyjną. Nieco większą częstotliwość czyszczenia zaleca się w przypadku budynków usługowych oraz biur, gdzie eksploatacja mebli jest dużo intensywniejsza. W tego typu miejscach, fachowe pranie tapicerki w Warszawie warto realizować nawet raz na 2-3 miesiące.

  Zalety systematycznego prania tapicerki meblowej

  Z roku na rok, coraz większa liczba klientów decyduje się na profesjonalne pranie tapicerki meblowej. To pokazuje, że wzrasta świadomość na temat tego, jak duży wpływ na nasze samopoczucie ma czysta i zadbana tapicerka. Oto główne zalety oferowane nam przez fachowe czyszczenie narożników:

  • To niezawodny sposób na uzyskanie idealnie czystej i zadbanej tapicerki. Dzięki temu, nasze meble prezentują się tak dobrze, jak w dniu zakupu.
  • Fachowe czyszczenie tapicerki skutecznie eliminuje przykre zapachy, takie jak np. dym papierosowy czy opary kuchenne. Ich miejsce zastępuje przyjemny zapach świeżości.
  • Regularne czyszczenie kanap eliminuje kurz oraz szkodliwe drobnoustroje, co wpływa na lepszą higienę wnętrza. Efektem jest lepsze samopoczucie i komfort domowników.
  • Wykorzystane środki czyszczące zawierają w sobie impregnat, który dba o długotrwałą ochronę materiału, zapobiegając blaknięciu oraz płowieniu. Zmniejsza także podatność na zabrudzenia.
  • Decydując się na profesjonalne pranie tapicerki meblowej oszczędzasz czas i energię. Co więcej, usługa ta jest dostępna w bardzo przystępnej cenie.

  Powyższe korzyści sprawiają, że specjalistyczne pranie narożników i kanap w Warszawie cieszy się coraz większą popularnością ze strony mieszkańców. Z podobnych względów zaleca się systematyczne pranie wykładzin dywanowych. To kolejny sposób na lepszy poziom higieny w domu.

  Ile kosztuje fachowe pranie narożników w Warszawie?

  Osoby zastanawiające się nad zamówieniem tej usługi, często pytają o to, ile właściwie kosztuje profesjonalne pranie tapicerki. Dokładna cena zależy przede wszystkim od gabarytów mebli, a także od specyfiki materiału, z jakiego została wykonana tapicerka. Pranie kanap, narożników, sof oraz innych dużych mebli, to wydatek rzędu 120-200 złotych. Biorąc pod uwagę korzyści, które przytoczyliśmy powyżej, nie są to szczególnie wygórowane koszty.

  Jak już mówiliśmy, w ofercie profesjonalnych firm czyszczących znajduje się również specjalistyczne pranie wykładzin podłogowych. Usługa ta cieszy się dużą popularnością wśród klientów biznesowych. Ile zapłacimy za tę usługę? Podobnie jak w przypadku prania mebli, dużo zależy od powierzchni oraz specyfiki materiału. Czyszczenie wykładzin to koszt rzędu 5-10 złotych za metr kwadratowy, ale przy dużych zleceniach można liczyć na zniżki.

  Jak samodzielnie dbać o czystość tapicerki meblowej?

  Wiemy już, że profesjonalne pranie tapicerki meblowej warto zlecać przynajmniej raz do roku. Oczywiście przez ten czas potrzebna jest pielęgnacja z pomocą domowych sposobów. Nie musimy się na szczęście obawiać szczególnie czasochłonnych i meczących czynności. Raz na miesiąc warto dokładnie odkurzyć tapicerkę, aby zminimalizować ryzyko przetarć. Odświeżyć materiał możemy przy pomocy ciepłej wody z mydłem. Wystarczy delikatnie przetrzeć powierzchnię miękką ściereczką lub gąbką. Większą oszczędność czasu może nam zapewnić prosty odkurzacz piorący. Przy okazji wizyty fachowca warto zapytać o rekomendowane sposoby domowego czyszczenia narożników.

  Zamów fachowe pranie narożników w Warszawie

  Specjalistyczne czyszczenie tapicerki to usługa adresowana do wszystkich osób, które pragną, aby ich meble odznaczały się doskonałym wyglądem na przestrzeni wielu lat. Firmy czyszczące są w stanie zaoferować nam efekty, których nie uzyskamy podczas samodzielnej pielęgnacji. Wszystko za sprawą zaawansowanego sprzętu oraz nowoczesnych środków czystości. Profesjonalne pranie tapicerki w Warszawie cieszy się coraz większą popularnością ze strony mieszkańców. To efekt rosnącej świadomości na temat korzyści, jakie oferuje nam właściwa pielęgnacja mebli.

  Artykuł sponsorowany