Bilet ZTM na telefonie? W Warszawie to możliwe

  0
  22

  Korzystanie z komunikacji miejskiej ma swoje niewątpliwe zalety – pozwala dotrzeć do pracy, szkoły czy na uczelnię bez konieczności jazdy własnym samochodem. Takie rozwiązanie nie tylko sprzyja ochronie środowiska, ale jest też wygodne. Warto jednak wiedzieć, że obecnie kupno biletu może być jeszcze łatwiejsze!

  Warszawa ZTM – bilety na telefonie

  Jeśli chodzi o jazdę ZTM, bilety dostępne są w kioskach i innych punktach sprzedaży. Często jednak zdarza się, że nie mamy czasu na ich nabycie lub też obawiamy się, że stojąc w kolejce do kasy nie zdążymy wsiąść do autobusu. Doskonałym rozwiązaniem tych problemów jest specjalna aplikacja pozwalająca na zakup biletów w telefonie. Umożliwia ona nabycie ich nawet zaraz po wejściu do autobusu.

  Jeśli więc nie zdążymy kupić biletu w kiosku z powodu długiej kolejki, nie musimy obawiać się nieprzyjemności w razie kontroli. Całość jest bardzo prosta w obsłudze, a wygodny interfejs pozwala szybko wybrać odpowiedni bilet oraz okazać go podczas kontroli. Większość z nas zawsze ma przy sobie telefon komórkowy, a możliwość zakupu biletu ZTM za jego pomocą to ogromne ułatwienie dla zabieganych i nie pamiętających o wcześniejszej wizycie w kiosku.

  Jak działa aplikacja?

  Chcąc kupić bilety komunikacji miejskiej w Warszawie za pomocą aplikacji mPay, wystarczy wybrać odpowiednie miasto i rodzaj biletu, a następnie rodzaj płatności. Do sfinalizowania transakcji niezbędne jest wcześniejsze zasilenie portmonetki lub podpięcie karty płatniczej. Po zakupie bilet przypisywany jest do numeru telefonu, nie ma więc konieczności drukowania żadnych potwierdzeń.

  W razie kontroli należy zaś pokazać bilet wybrany z listy ostatnio zakupionych. Za pomocą telefonu kupimy bilet o dowolnej porze dnia i w nocy, a ponadto możemy skorzystać także z biletów dwuprzejazdowych – ponowne skasowanie odbywa się również w aplikacji po wybraniu odpowiedniej opcji.