Oczywiście, że nie musisz zgadzać się ze swoją drugą połówką w każdej kwestii. Ludzie, nawet ci, którzy świetnie się rozumieją, wciąż przynajmniej częściowo się od siebie różnią. Różnice opinii to nie powód do kłótni, jednak mogą one utrudniać podejmowanie wspólnych decyzji jako para. W jakich sprawach takie decyzje są szczególnie ważne? Jak je podejmować z szacunkiem do drugiej osoby, nawet wtedy, gdy wcale nie zgadzasz się z jej zdaniem?
W jakich kwestiach wspólne decyzje są ważne?
Para, która zamierza żyć razem, musi podjąć wiele ważnych decyzji. Jedno odnoszą się na przykład do miejsca zamieszkania, wybranego domu, czy podziału finansów tak, aby móc opłacić wszystkie związane z nim rachunki. Ważne i dość codzienne są także decyzje odnoszące się do sposobu spędzania wolnego czasu. Zdarza się, że na przykład w weekend, podczas gdy jedna osoba ma ochotę spędzić leniwy dzień w pościeli, druga planuje wizytę u rodziny. Nawet tak drobne i błahe różnice zdania mogą powodować sprzeczki.
Wspólne decyzje są niezwykle istotne, gdy mowa o dalekich planach na przyszłość odnoszących się między innymi do ślubu, posiadania dzieci, czy sposobu ich wychowania. Często mówi się, że największą szansę na przetrwanie próby czasu mają te związki, w których obie osoby są zgodne co do tak ważnych kwestii. Wciąż nie oznacza to, że nie da się w takiej sytuacji wypracować żadnego kompromisu, chociaż może on wymagać poświęceń z obu stron i prawdziwej chęci do bycia razem.
Decyzje podejmowane jako para ważne są także pod kątem życia intymnego i zasad relacji. Mówiąc o zasadach, zazwyczaj ma się na myśli ustalenia takie jak zachowania, które uznaje się za zdradę i te, które nią nie są. Warto rozmawiać także o własnej bliskości. Zamów fleshlight online lub dowolne inne akcesoria, które wybierzecie, ale niech będzie to Wasza wspólna decyzja.

Kilka wskazówek odnośnie wspólnego podejmowania decyzji
Jak zabrać się do wspólnych decyzji? Przede wszystkim dajcie sobie nieco czasu. Im poważniejsza jest podejmowana decyzja i im więcej niesie ze sobą konsekwencji, tym więcej czasu możecie potrzebować na dokładne przemyślenie sytuacji. W międzyczasie warto omawiać różne rozwiązania i wybory, wymieniając się poglądami i spostrzeżeniami. Decyzji nie warto podejmować pod wpływem impulsu. Nawet jeśli w danej chwili wybór wydaje się rozsądny, bez przemyślenia nie można być pewnym, czy rzeczywiście jest on w danej sytuacji najlepszy.
Pytając bliską osobę o jej zdanie, nigdy nie zakładaj, że wiesz, co myśli. Nie próbuj także podejmować decyzji samodzielnie, będąc pewnym, że Twoja druga połówka z pewnością się z Tobą zgodzi. Chociaż możecie mieć podobne poglądy, nigdy nie możesz mieć pewności, co czuje i myśli druga osoba. Z samego szacunku warto zapytać ją o opinię, a jeśli będzie inna niż zakładana, po prostu się z tym pogódź – nawet w najlepiej dobranym związku macie prawo się różnić.
Zdania drugiej osoby nie należy krytykować ani podważać. Nie warto jej także pouczać, ponieważ najpewniej odbierze to jako atak i brak poszanowania dla jej opinii. Podczas wypracowywania kompromisów oboje musicie być równie zaangażowani i przede wszystkim po prostu chcieć się dogadać. Jeśli to jest ważniejsze, niż postawienie na swoim, z pewnością znajdziecie sposób na wyjście nawet z trudnych sytuacji.
Chociaż mogłoby się wydawać, że oddanie decyzji w ręce drugiej osoby może świadczyć o dobrej woli, w rzeczywistości bywa odbierane różnie. Osoba, na którą spadnie samodzielne podjęcie decyzji, może czuć brak wsparcia pomimo możliwości wyboru preferowanych rozwiązań. Jeśli jej decyzja przyniesie ze sobą przykre konsekwencje, może czuć się ona winna i obarczona zbyt dużą odpowiedzialnością.
Artykuł sponsorowany