Plac przed Warsaw Spire na razie bez nazwy

Ghelamco kusi miasto amfiteatrem, a także ogólnodostępnym placem i ogromnym kompleksem  z restauracjami na czwartym piętrze w wieży Warsaw Spire. W ten sposób chce przekonać radnych do nadania nazwy temu miejscu Plac Europejski.

W ubiegłym tygodni radni Rady Warszawy byli jednak nieugięci i oddali wniosek o nadanie nazwy. Nie przekonały ich plany inwestora, który wokół Warsaw Spire zamierza utworzyć ogólnodostępny plac miejski, gdzie ma stanąć m.in. amfiteatr. Miałby być on udostępniony mieszkańcom Warszawy, a także władzom dzielnicy Wola. Inwestor przekonuje, że miejsce, będzie tętniło życiem praktycznie przez cały rok, bo w parterze jednego z 50 metrowych budynków, a także w samej wieży na czwartej kondygnacji przewidziano powierzchnię restauracyjną, która ma być dostępna dla warszawiaków.

Plac przyciągnie warszawiaków?

Firma na półtorahektarowej działce pomiędzy Grzybowską, Wronią, Towarową i Łucką buduje 180-metrowy wieżowiec Warsaw Spire z dwoma niższymi, 55-metrowymi skrzydłami. – Pomiędzy budynkami powstanie plac o powierzchni minimum 4 tys. m kw. Będzie wyłożony starannie skomponowaną posadzką i obsadzony wypielęgnowaną, specjalnie dobraną zielenią Firma pracuje obecnie nad projektem placu, jak udało nam się ustalić projekt ma być gotowy w najbliższych tygodniach.

projectspolandspire05bi

Sprawą nazwy Rada Warszawy zajęła się w czwartek. Jednogłośnie pozytywna opinia komisji nazewniczej nie rozwiała wątpliwości części radnych. Wniosek o nadanie nazwy plac Europejski odrzucono, nie wykluczając, że do pomysłu będzie można wrócić po zakończeniu budowy. Tymczasem podobny pomysł na zagospodarowanie terenu wokół projektowanego kompleksu biurowego ma Skasnka, która planuje budowę 180 metrowej wieży na działce po IPN.

1563574-warsaw-spire-wizualizacja

 

Przeczytaj także naszą relację z budowy Warsaw Spire

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wiadomości

Polecane

Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy – mieszkańcy mają głos

0
Wystartowała 11. edycja Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Od dziś mieszkanki i mieszkańcy mogą decydować, które budynki, miejsca czy wydarzenia zasługują na ich głos....