W Placu Unii zakończono prace związane z modernizacją poziomu +1. Wszystkie działania na każdym etapie przebiegały zgodnie z założonym harmonogramem. Tym samym powierzchnia biurowa warszawskiego obiektu typu mixed-use wynosi obecnie ponad 46 000 mkw.
Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami w pierwszym kwartale 2022 roku zakończono modernizację poziomu +1 w Placu Unii.
Powierzchnię biurową na poziomie +1 warszawskiego obiektu wielofunkcyjnego wyróżnia m.in. ponadnormatywna wysokość wynosząca niemal pięć metrów czy duże przeszklenia zewnętrzne pozwalające na komfortową pracę przy naturalnym świetle. Ponadto nowa powierzchnia biurowa charakteryzuje się pełną funkcjonalnością typu flexible, co daje najemcom możliwość swobodnego podziału na różnego typu metraże. Z kolei w częściach wspólnych można zaaranżować strefy spotkań i relaksu z bezpośrednim dostępem do pasażu handlowo-usługowego.
Modernizacja poziomu +1 trwała niespełna rok od kwietnia 2021 roku. We wrześniu ur. w całości zakończono prace demontażowe. W czasie tych działań utylizacji poddano blisko 400 kontenerów. Znaczna część materiałów pozyskanych na etapie rozbiórki trafiła do ponownego użycia na terenie budowy. W ramach prowadzonej modernizacji odzysk stanowił 96,5 proc. Elementy drewniane wykorzystano jako surowiec do produkcji płyt. Gdyby pozyskane frakcje drewniane nie trafiły na odzysk, a zostałyby przetransportowane na wysypisko, ślad węglowy zwiększyłby się o ok. 26 t CO2e. Gruz betonowy i ceglany zostały przetworzone m.in. na kruszywo do utwardzania dróg, rekultywacji terenów lub jako surowiec do produkcji betonu. Natomiast metale zostały przekazane do huty także w celu ich odzysku.
Invesco Real Estate zgodnie ze swoją strategią, na każdym etapie prowadzonego remodelingu Placu Unii uwzględniało czynniki środowiskowe w myśl rosnącego znaczenia w skali globalnej wszelkich aspektów ESG. W tym celu nawiązano współpracę z Fundacją Climate Strategies Poland, która zajmuje się monitorowaniem i raportowaniem emisji śladu węglowego oraz doradza w sposobach jego redukcji.
Wdrożone działania pozwoliły na realne ograniczenie śladu węglowego. Najwyższą wartość CO²e na etapie przebudowy oraz rozbiórki stanowiła emisja wynikająca z produkcji i transportu zakupionych materiałów.