Trwają prace wykończeniowe przy rewitalizacji kamienicy Plac Małachowskiego. Rewitalizacja kamienicy połączonej z budową nowego skrzydła budynku biurowego właśnie się kończy.
Projekt Plac Małachowskiego obejmuje: rewitalizowaną w ścisłej współpracy z Konserwatorem Zabytków modernistyczną Kamienicę Hrabiego Raczyńskiego (5 500 mkw. powierzchni biurowej) i nową część biurową o powierzchni 7 600 mkw., która powstaje na działce od ul. Traugutta. Do dyspozycji najemców i gości biurowca oddanych zostanie 100 podziemnych miejsc parkingowych. Kamienica wybudowana w latach 1907–1910 według projektu Jana Heuricha (syna) we współpracy z Arturem Goebelem, pierwotnie miała być miejscem gromadzenia dzieł sztuki i zbiorów książek rodziny Krasińskich. W trakcie budowy nieruchomość odkupił hrabia Edward Raczyński czyniąc z niej ekskluzywną kamienicę dochodową ze sklepami na parterze. Przez wiele lat obiekt był symbolem wielkomiejskiej elegancji Warszawy. Inwestor, w ramach renowacji, z szacunku do tradycji, przywraca budynkowi ogromne, przeszklone witryny na pierwszym piętrze i na parterze, gdzie znajdą się powierzchnie handlowo-usługowe. Zachowana zostanie zarówno oryginalna architektura elewacji jak i ozdobne detale wystroju wnętrz.W ramach zaplanowanego programu prac konserwatorskich Kamienicy Hrabiego Raczyńskiego, zostaną zrealizowane m.in.: przywrócenie dawnego wyglądu klatki schodowej i jej wystroju po 1945 r. (w tym renowacja balustrad, tynków, posadzek, okładzin ściennych i schodowych), i odtworzenie muru bramowego w jego pierwotnym kształcie. W holu windowym na parterze zostanie także wyeksponowana płaskorzeźba z symbolami dotyczącymi sposobów łączności.
O randze Placu Małachowskiego, przy którym zlokalizowana jest Kamienica Hrabiego Raczyńskiego, świadczy sąsiedztwo znamienitych instytucji, np. Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, Państwowego Muzeum Etnograficznego, Akademii Sztuk Pięknych czy Hotelu Victoria. Nie do przecenienia jest także bliskość pięknych, historycznych traktów spacerowych: Krakowskiego Przedmieścia, Ogrodu Saskiego.