Nowy gracz na warszawskiej Pradze. Apartamenty pod wynajem przy Porcie Praskim.

Działka przy ul. Wrzesińskiej 2 ma powierzchnię nieco ponad 1,5 tysiąca mkw. Spółka zakupiła ją pod koniec 2018 roku. Inwestor posiada już pozwolenie na budowę, które obejmuje zarówno remont istniejącego budynku (przy zachowaniu obecnej bryły), jak i postawienie nowych zabudowań. Docelowo do dyspozycji najemców będzie tu ok. 107 mieszkań.

 

„Spójność z historyczną tkanką miasta jest dla nas bardzo ważna. Specjalizujemy się w przywracaniu świetności starym budowlom. W czeskiej Pradze zainwestowaliśmy w 20 kamienic i zabytkowych budynków, nie tylko poszerzając ofertę mieszkań pod wynajem, ale i współtworząc unikalny klimat odrestaurowanych miejsc. Przy projektach w Polsce kierujemy się tą samą ideą” – mówi Peter Noack, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Zeitgeist Asset Management.

 

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia ProArt, której wybór pokierowany był m.in. chęcią należytego zachowania zabytkowych elementów budynku.

wrzesinska2Praga jak magnes

Nieruchomość „Wrzesińska 2” leży w sercu Starej Pragi, granicząc ze ścisłym centrum miasta. Zaletą lokalizacji jest świetna komunikacja ze Śródmieściem w połączeniu ze spokojem zielonych terenów nadwiślanych oraz Parku Praskiego. Dwie pobliskie stacje metra zapewnią dojazd do odległych części miasta, a nowo budowany szlak ścieżek rowerowych pozwoli korzystać z bogatej oferty rekreacyjnej prawego brzegu Wisły.

 

Nowych mieszkańców przyciąga też bliskość historycznych perełek tej dzielnicy, która jak żadna inna wplata nowoczesność w przedwojenny, swojski klimat stolicy. Na tyłach nowych osiedli budowanych przy Porcie Praskim znajduje się intensywnie rewitalizowany od kilku lat zabytkowy fragment Starej Pragi, stanowiący jedną z atrakcji turystycznych miasta.

Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku.

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

Wiadomości

Polecane

Fabryka Norblina Było i Jest – Konkurs fotograficzny. Do wygrania Ipad...

0
Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Fabryka Norblina – było i jest” Miłośnicy fotografii i Fabryki Norblina – mamy dla Was wyjątkową propozycję! Wraz z...
×