SERWIS O ŻYCIU W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ I ARCHITEKTURZE

REDAKCJA

REKLAMA

LUKSUSOWA WILLA NA SASKIEJ KĘPIE GOTOWA W MAJU

Strona główna Nieruchomości Mieszkania LUKSUSOWA WILLA NA SASKIEJ KĘPIE GOTOWA W MAJU

„To był maj. Pachniała Saska Kępa szalonym, zielonym bzem…” – tak pisała o niej Agnieszka Osiecka, poetka, pisarka i reżyserka. W jednej z najbardziej urokliwych dzielnic Warszawy, chętnie wybieranej przez wielu znanych Polaków, powstaje właśnie nowa, luksusowa inwestycja.

logo

Saska Kępa to jeden z nielicznych obszarów stolicy zachowany w przedwojennym kształcie. Dzielnica od zawsze uważana była za prestiżową. Zobaczyć tu można niewielkie kamienice, kryjące się w zieleni domy i modernistyczne wille z lat 20 i 30 XX wieku. To miejsce przyciąga i czaruje swoim niepowtarzalnym urokiem, kameralnym nastrojem oraz międzynarodowymi nazwami ulic i spokojną atmosferą.

apartamenty-saska-kepa-warszawa-berezynska46-3

Jednocześnie jest w samym centrum Warszawy. Ceny mieszkań w tej okolicy należą do najwyższych mieście, nikogo nie dziwi więc poziom 20-30 tys. zł za m2. Oferty nowych apartamentów pojawiają się bardzo rzadko a chętnych do zakupu nieruchomości tutaj nie brakuje.

Saska Kępa Apartamenty Warszawa

nowe-apartamenty-warszawa-saska-kepa-berezynska46-5

apartamenty-na-sprzedaz-saska-kepa-warszawa-okolica-1

apartamenty-na-sprzedaz-saska-kepa-warszawa-okolica-1

Potencjalnych nabywców mieszkań przyciąga m.in. dużo zieleni, która nadaje dzielnicy sielskiego charakteru. Spacerując po jej uliczkach, Saska Kępa przypomina wielki ogród. Na wiosnę rozkwita kwiatami, latem zatopiona jest w zieleni, jesienią mieni się pięknymi kolorami, zaś zimą błyszczy w śniegu i słońcu.

aprtamenty-saska-kepa-warszawa-berezynska46-4

aprtamenty-saska-kepa-warszawa-berezynska46-5

apartamenty-na-sprzedaz-saska-kepa-warszawa-okolica-1

apartamenty-na-sprzedaz-saska-kepa-warszawa-okolica-1

Saska Kępa to też ulica Francuska. Niezliczona ilość restauracji serwujących kuchnie z całego świata, uroczych kawiarni, cukierni, kuszących pysznymi ciastami i lodami. Od kwietnia do października wystawiają one ogródki a część z nich oferuje odwiedzającym również całoroczne ogrody zimowe. Są pełne ludzi, których radość życia, uśmiechy i rozmowy przy kawie i herbacie tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca.

Nowe Apartamenty Saska Kępa okolica

berezynska46_wnetrze_druk-006

Dzielnica powstała w latach 20 i 30 dwudziestego wieku i rzadko pojawiają się tam nowe inwestycje. Właśnie z tego powodu na szczególną uwagę zasługuje nowy, kameralny budynek przy ulicy Berezyńskiej 46. Położony jest w tzw. starej części Saskiej Kępy, sąsiaduje z zielonym skwerem przy ulicy Berezyńskiej, której spokojny klimat tworzą przedwojenne wilie i domy.

Jest tuż obok zajmującego ponad 50 ha Parku Skaryszewskiego, ulubionego miejsca na spacery, bieganie i odpoczynek oraz parę kroków od ulicy Francuskiej. Nowoczesny obiekt idealnie wpasowuje się w spokojny i jednocześnie prestiżowy charakter dzielnicy. Biała fasada budynku, duże okna z ażurowymi, drewnianymi żaluzjami sprawiają, że cała konstrukcja jest lekka i elegancka.

Apartamenty Saska Kępa Warszawa

nowe-apartamenty-warszawa-saska-kepa-berezynska46-5

apartamenty-na-sprzedaz-saska-kepa-warszawa-okolica-1

apartamenty-na-sprzedaz-saska-kepa-warszawa-okolica-1

apartamenty-na-sprzedaz-saska-kepa-warszawa-okolica-1

apartamenty-na-sprzedaz-saska-kepa-warszawa-okolica-1

Trzy nadziemne kondygnacje mieszczą 7 luksusowych apartamentów o powierzchni od 57 do 120 m2, na dachu zaprojektowano zielony taras z kwiatami, krzewami i pergolą, a wokół budynku znajdują się prywatne ogródki mieszkańców. Budynek cechuje najwyższy standard certyfikowanych materiałów.

apartamenty-saska-kepa-warszawa-berezynska46-1

apartamenty-na-sprzedaz-saska-kepa-warszawa-okolica-1

apartamenty-na-sprzedaz-saska-kepa-warszawa-okolica-1

apartamenty-na-sprzedaz-saska-kepa-warszawa-okolica-1

apartamenty-na-sprzedaz-saska-kepa-warszawa-okolica-1

apartamenty-saska-kepa-warszawa-berezynska46-2

Składają się na to m.in.

  • aluminiowe, doskonałej jakości okna,
  • drewniane żaluzje zewnętrzne,
  • eleganckie fasady,
  • tarasy z modrzewiu syberyjskiego,

 

W częściach wspólnych m.in.

  • parkiety z egzotycznego drewna iroko,
  • gustowne oświetlenie i ozdobne tynki.

Wszystkie mieszkania są przygotowane do instalacji klimatyzacji. Wysokość apartamentów wynosi 3 metry.

Reprezentacyjny hol został ozdobiony poprzez dzieło sztuki, które inwestor zamówił u pana Marcina Bogusławskiego, cenionego artysty tworzącego od lat na Saskiej Kępie. Wykonał on we wnętrzu budynku skomponowany specjalnie na tę okazję olbrzymi fresk, który nadał mu niepowtarzalnego charakteru i wraz z wysublimowaną architekturą pracowni Atelier 3 Girtler & Girtler z pewnością zapewni budynkowi status nowej ikony Saskiej Kępy.

nowe-apartamenty-warszawa-saska-kepa-berezynska46-6

W historycznych domach na Saskiej Kępie nie zawsze znajdują się garaże. Niewątpliwie więc dużym udogodnieniem dla mieszkańców budynku jest garaż podziemny z 12 miejscami postojowymi. Architekt zadbał przy tym, aby miejsca były duże i wygodne, a zjazd miał niski spadek. Do udogodnień należy również zjeżdżająca do garażu winda, która na nadziemnych kondygnacjach jest częściowo przeszklona.

Ponadto umożliwia ona mieszkańcom ostatniej kondygnacji wygodny dostęp do ich prywatnych tarasów zlokalizowanych na dachu, które podobnie jak ogrody w parterze są podzielone na część zieloną z roślinnością oraz część użytkową z tarasami z najwyższej jakości drewna modrzewiowego.

Apartamenty na Saskiej Kępie Warszawa

aprtamenty-saska-kepa-warszawa-berezynska46-1

Na przykład apartament na parterze przy Berezyńskiej 46 posiada powierzchnię 120 m2 i oferuje dostęp do skierowanego na południe, lecz osłoniętego pięknym, rozłożystym drzewem tarasu o pow. 44 m2 oraz prywatnego ogrodu o powierzchni ponad 190 m2.

Proponowany projekt wnętrza prezentuje przestronny salon połączony z jadalnią i kuchnią (łącznie 50 m2), 3 sypialnie, w tym jedną typu master z własną łazienką i garderobą. Ponadto dodatkowa łazienka, przestronny hol oraz pomieszczenie serwisowe zapewnią wygodę mieszkania.

apartamenty-saska-kepa-warszawa-berezynska46-5

Z kolei apartament na 2 piętrze ma 120 m2 i posiada salon połączony z kuchnią (łącznie 42 m2). Podobnie jak lokal na parterze oferuje 3 sypialnie, dodatkową łazienkę a także wc oraz pomieszczenie serwisowe. Do dyspozycji przyszłego właściciela są też dwa tarasy: pierwszy o powierzchni 35 m2 z południowej strony oraz drugi, niezwykły, na dachu budynku (tzw. roof deck) o powierzchni 75 m2 plus 16 m2 dachu zielonego z roślinnością i widokiem na Saską Kępę i Park Skaryszewski. Dostęp do roof decku jest zapewniony przez schody na tarasie oraz prowadzącą prosto do niego przeszkloną windę.

apartamenty-saska-kepa-warszawa-berezynska46-6

Berezyńska 46 wydaje się stanowić nowe wcielenie polskiego modernizmu na Saskiej Kępie i miejsce wymarzone do zamieszkania. Ta część Warszawy łączy w sobie szlachetną tradycję i wygodną nowoczesność.

Inwestor – Leosepte sp. z o.o. Saska Kępa sp.k., spółka z grupy LHI, która w Warszawie znana jest m.in. z realizacji Nowego Domu Jabłkowskich oraz budynku Chmielna 25, wpasował budynek w historyczny kontekst nobliwej Saskiej Kępy.

nowe-apartamenty-warszawa-saska-kepa-berezynska46-3

Doskonale odnajduje się on między XX wiecznymi willami, siedzibami ambasad, rezydencjami dyplomatów, pracowniami architektonicznymi i galeriami sztuki. Dzięki takim inwestycjom widzimy, że Saska Kępa to miejsce tętniące życiem i wciąż rozwijające się w swoim niepowtarzalnym stylu.

 

Inwestor:            Leosepte sp. z o.o. Saska Kępa sp.k. (GRUPA LHI)

Wykonawca:      Lindner Polska sp. z o.o.

Architekt:           Atelier 3 Girtler & Girtler Biuro Architektoniczne s.c.

Artysta:               Marcin Bogusławski (fresk w holu głównym)

 

Dane kontaktowe:

INWESTOR
Leosepte sp. z o.o. Saska Kępa sp. k
ul. Chmielna 25, 00-021 Warszawa
tel.: +48 22 505 99 39
e-mail: sprzedaz@tacit.com.pl
www: berezynska46.pl

ARCHITEKT
Atelier 3 Girtler & Girtler
Biuro Architektoniczne s.c.
www: atelier3.pl

WYKONAWCA
Lindner Polska sp. z o.o.
www: lindner-group.com

Wiadomości

Żabka stawia na diety pudełkowe!

Grupa Żabka nieustannie poszukuje nowych partnerstw i rozwiązań, mających na celu oferowanie wysokiej jakości produktów i usług. Do jej portfolio dołączyła...

Jesienią Galeria Mokotów zmieni nazwę!

Unibail-Rodamco-Westfield (URW) ogłosił rebranding trzech flagowych centrów handlowych w Europie. Jesienią właściciel galerii handlowych wprowadzi markę Westfield. Poza Galerią Mokotów...

Meble Warszawa. Salony z meblami od polskiego producenta!

Rynek mebli jest olbrzymi i obejmuje wyposażenie od producentów z całego świata. Jeśli zależy Ci na meblach od polskiego...

Rusza budowa linii tramwajowej na ul. J. Gagarina

W poniedziałek, 23 maja, rozpoczną się pierwsze roboty budowlane na ul. J. Gagarina, związane z nową trasą tramwajową oraz...

Dobra 55 już otwarta

28 tys. m² powierzchni, 92 sale dydaktyczne, nowoczesne laboratoria, sala multimedialna, która pomieści 150 osób, strefy relaksu z mobilnymi siedzeniami, ogród...

Heimstaden nowym najemcą Placu Unii

Heimstaden – spółka sektora PRS otwiera swoje biuro w biurowcu Plac Unii. Firma doceniła przede wszystkim proekologiczne...

Polecane

Skąd się wziął Pałac Kultury i Nauki?

Pałac Kultury i Nauki jaki jest, każdy widzi. Jedni nazywają go radzieckim stemplem, wypalonym siłą na polskiej ziemi symbolem dominacji wrogiego...

Trzecia edycja największego targu roślin doniczkowych w Warszawie! 23-24 kwietnia 2022

W najbliższy weekend w Koneserze odbędzie się kolejna edycja największego targu roślin doniczkowych w Polsce. Po raz trzeci wydarzenie zawita do...

“WARSZAWSKIE NOCE I DNIE” WYSTAWA BY HASHTAGALEK

Od 9 kwietnia w woonerfie Haberbuscha i Schielego na terenie Browarów Warszawskich możecie podziwiać wystawę "WARSZAWSKIE NOCE I DNIE" autorstwa Aleksandra...

X edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 w randze Mistrzostw Europy!

Już 21 maja do warszawskiego biurowca Rondo 1 ponownie zawitają najlepsi biegacze po schodach z Polski i Europy. Bieg Na...

Miasto Moje – osiedle zaprojektowane z myślą o rodzinach

Białołęka należy obecnie do najprężniej rozwijających się dzielnic stolicy. Powstaje tu wiele inwestycji mieszkaniowych, a w tym Miasto ...

„Whielkie malarstwo” w Centrum Praskim Koneser. Największa wystawa The Krasnals już dostępna

120 obrazów najbardziej tajemniczych artystów w Polsce – The Krasnals – można do 3 kwietnia oglądać w Centrum Praskim Koneser. Wśród...