W sąsiedztwie Lasu Lindego i nieopodal stacji metra Stare Bielany oraz Wawrzyszew francuski deweloper Bouygues Immobilier Polska wybuduje apartamenty Linde Résidence II. Inwestycja powstanie tuż obok Linde Résidence, pierwszego projektu dewelopera przy ulicy Oczapowskiego.
Bielany to trzecia co do wielkości dzielnica Warszawy, prawie w 30 procentach pokryta zielenią. To właśnie w tym miejscu, zaledwie 2 minuty spacerem od Lasu Lindego, Bouygues Immobilier Polska wybuduje kameralny budynek, w którym znajdzie się 58 apartamentów. Gratką będą te na najwyższych piętrach z przestronnymi tarasami i widokiem na okolicę.
Prestiżowe apartamenty w pobliżu Lasu Lindego
Linde Résidence II to 4-piętrowy budynek nawiązujący do niskiej zabudowy Starych Bielan. Nowoczesna forma została tu połączona z inspiracją naturą. Na pierwszym planie widoczny jest stylowy klinkier, a także panele w kolorze drewna. Lekkości bryle nadadzą szklane balustrady balkonów i tarasów oraz duże okna. Zgodnie z wizją architektoniczną, klinkier na elewacji to odwołanie do historycznych budynków Bielan, takich jak kopalnia żwiru na terenie obecnej AWF i dawna cegielnia w okolicach bazarku na Wolumenie. Z kolei nawiązaniem do terenów zielonych w sąsiedztwie inwestycji są panele imitujące drewno i stanowiące wykończenie balkonów, których kulminacją jest wspornikowy dach przykrywający częściowo tarasy od strony ul. Oczapowskiego.
W Linde Résidence II znajdzie się jedynie 58 lokali – od mieszkań typu studio po komfortowe apartamenty o powierzchni nawet 157 mkw. na ostatniej kondygnacji z dostępem do przestronnych tarasów częściowo wyłożonych trawą. Atutem mieszkań na parterze będą zaciszne ogródki, a tych na wyższych piętrach – balkony ze szklanymi balustradami. Na parterze znajdą się także lokale usługowe. W hali garażowej będzie mogło zaparkować 68 samochodów, a dodatkowe miejsca postojowe i stojaki na rowery zostaną ulokowane przed budynkiem.
Mieszkańcy skorzystają z innowacyjnych rozwiązań, takich jak otwierane bramy garażowe, drzwi wejściowe, czy możliwość przywołania windy za pomocą aplikacji na smartfonie. Ważne będą także udogodnienia ekologiczne. Dach zostanie pokryty jasnym poszyciem, które zredukuje stopień nagrzewania się budynku w upalne dni, zapewniając komfort mieszkańcom. Na terenie inwestycji zamontowana będzie ładowarka do samochodów elektrycznych, a także domki dla ptaków i budka dla owadów pożytecznych.
Części wspólne w budynku zostały zaprojektowane przez architekta wnętrz, profesora gdańskiej ASP, Jana Sikorę. – Zależało nam, by w subtelny sposób nawiązać do okolicznej zieleni. Dyskretne odwołanie do Lasu Lindego czy Lasu Bielańskiego stanowią grafiki na ścianach i zielone lustro w holu wejściowym. Inspirowaliśmy się również historycznym duchem dzielnicy, czyli dawną kopalnią. Stąd też na ścianach pojawia się kamień – mówi Jan Sikora z pracowni Sikora Wnętrza. O podwyższonym standardzie inwestycji świadczyć będzie drewno na ścianach, detale w kolorze szczotkowanego złota czy autorskie portale drzwiowe z podświetlanymi numerami mieszkań.