Repertuar Tygodnia Warszawskich Kin Studyjnych to przede wszystkim tytuły nagrodzone na festiwalach filmowych i wiele wydarzeń okołofilmowych. Do 9 października 14 studyjnych kin w Warszawie czeka na widzów. Na wybrane seanse wstęp jest wolny.
2. Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych to głównie przedpremierowe pokazy filmów pokazywanych na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą, m.in.: W trójkącie w reżyserii Rubena Östlund i Boy from heaven Tarika Saleha. Zaplanowano także pokaz filmu Nie zgubiliśmy drogi Anki i Wilhelma Sasnali oraz docenione na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno obrazy dokumentalne: Pisklaki w reżyserii Lidii Dudy i Syndrom Hamleta autorstwaElwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. Na zakończenie, 9 października, odbędzie się przedpremierowy seans Silent twist Agnieszki Smoczyńskiej.
Specjalnym wydarzeniem będzie seans niemego filmu z muzyką na żywo. W tym roku wybrano film, niedawno zmarłego, mistrza francuskiej Nowej Fali – Jean-Luca Godarda i jego film Kobieta jest kobietą z taśmy 35 mm.
Dla najbardziej zagorzałych fanów filmu i DKF-ów przygotowano panel dyskusyjny z udziałem wybitnych polskich filmowców oraz spacer śladami filmowych lokacji wokół tytułowego placu Zbawiciela z Joanną Kos-Krauze.
Warszawskie kina, które biorą udział w tegorocznym Tygodniu Warszawskich Kin Studyjnych to: Kino Amondo, Kino Atlantic, Kino Elektronik, Kino Iluzjon, Kino Luna, Kino Praha, Kinoteka, Kino Kultura, Kino Muranów, Kino Syrena Muzeum Warszawy, Stacja Falenica, Kino Świt, Kino U-jazdowski, Kino Wisła.
Bilety kosztują od 10 zł do 22 zł, w zależności od rodzaju wydarzenia, można kupić w kasach kin. Na wydarzenia bezpłatne trzeba pobrać wejściówki.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kin Studyjnych, a m.st. Warszawa współfinansuje wydarzenie.