REDAKCJA

REKLAMA

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Działania CSR Arche Krakowska – strefa społecznej odpowiedzialności biznesu.

Strona główna Nieruchomości Hotele Działania CSR Arche Krakowska - strefa społecznej odpowiedzialności biznesu.

Społeczna odpowiedzialność biznesu (z ang.Corporate Social Responsibility – CSR) jest strategia zarządzania przedsiębiorstwem, która wdraża coraz więcej firm, ponieważ rośnie świadomość społeczna konsumentów. Dziś klient zwraca uwagę nie tylko na wysoką jakość oferowanych usług, ale patrzy również na renomę, pozycję i całościowy wizerunek marki. Założeniem CSR jest myśl, że wartości, którymi kierują się firmy, powinny iść w parze z troską o środowisko, wspierać lokalną społeczność, pracowników, oddolne inicjatywy lub uczyć, poprzez kampanie społeczne.

Szlachetna idea

Społeczna odpowiedzialność biznesu (z ang.Corporate Social Responsibility – CSR) jest strategia zarządzania przedsiębiorstwem, która wdraża coraz więcej firm, ponieważ rośnie świadomość społeczna konsumentów. Dziś klient zwraca uwagę nie tylko na wysoką jakość oferowanych usług, ale patrzy również na renomę, pozycję i całościowy wizerunek marki. Założeniem CSR jest myśl, że wartości, którymi kierują się firmy, powinny iść w parze z troską o środowisko, wspierać lokalną społeczność, pracowników, oddolne inicjatywy lub uczyć, poprzez kampanie społeczne.

Niekiedy managerowie opacznie rozumieją ideę CSR jednorazowo organizując eventy wspierające różne inicjatywy, zaznaczając w nich swój udział. Ale CSR to coś o wiele więcej. To holistyczne, wielostronne działania zintegrowane z profilem biznesu. Można nawet powiedzieć, że CSR jest rozszerzoną etyką biznesu. Nie koncentruje się tylko na relacjach na linii przedsiębiorca – kontrahent – pracownik – klient – konkurencja, ale również bierze na siebie społeczną odpowiedzialność, budując jednocześnie zaufanie do marki.

Hotel i fundacja we wspólnej sprawie 

Hotel Arche Krakowska w Warszawie współpracuje z fundacją Leny Grochowskiej. Organizacja pomaga Polakom wysiedlonym za wschodnie granice kraju wrócić do ojczyzny, wraz z hotelem udziela też wsparcia uchodźcom wojennym, ale fundamentalnym założeniem organizacji jest pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną i aktywizacja zawodowa podopiecznych. 

Właśnie dlatego Hotel Arche Krakowska posiada w swej ofercie konferencyjnej organizację niezwykle ciekawych warsztatów artystycznych i rzemieślniczych dla firm, które nie tylko wspomogą proces team buildingu, ale będą również stanowić część korporacyjnej edukacji. Przy okazji biznesowych spotkań i szkoleń można zaplanować wartościowy czas, który pozwoli oderwać się na chwilę od poważnych spraw, uatrakcyjni wyjazd służbowy i zapewni dobrą zabawę.

Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, zarówno pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami, którzy są zatrudnieni w Fundacji, dlatego będą one również swoistym coachingiem społecznej wrażliwości. Czas i warunki warsztatów ustalane są indywidualne. Zapewnione są wszelkie materiały, narzędzia oraz ubrania ochronne, a wszystkie małe dzieła sztuki, które zostaną stworzone przez uczestników są ich własnością.

Warsztaty z sercem

Czas spędzony na nauce rękodzieła z niepełnosprawnymi podopiecznymi Fundacji Leny Grochowskiej uczy empatii, zrozumienia i często zmieniają spojrzenie na fundamentalne wartości w życiu. Takie spotkania przełamują stereotypy pokazując, jak niewiele różni nas od siebie, niezależnie od tego z jakimi trudnościami musimy mierzyć się na co dzień. A dodatkowo oferta warsztatów dla firm w Hotelu Arche Krakowska pozwala odkryć drzemiące w każdym talenty. Lista zajęć jest naprawdę bogata.

  • Warsztaty ceramiczne. Z pomocą instruktorów uczestnicy wykonają unikalne naczynia. Zajęcia to nie tylko zabawa z glinką i wytaczanie kształtu na kole garncarskim. Można będzie się przekonać, jak smakuje kawa z własnoręcznie wykonanego kubka, bowiem naczynia po wyschnięciu zostaną wypalone i przygotowane do odbioru. Istnieje możliwość ich poszkliwienia przez pracowników Fundacji lub zrobienia tego własnoręcznie na kolejnych warsztatach przy okazji konferencji.
  • Warsztaty malarskie – kreatywna przestrzeń na eksperymentowanie z barwami i technikami, by wyrażać swoje emocje za pomocą pędzla. 
  • Malowanie na tkaninie to warsztaty podczas których uczestnicy stają się projektantami mody i wykonują autorskie projekty wybranego przedmiotu: koszulki, poduszki lub ekologicznej torby.
  • Warsztaty rzeźbiarskie. Nieczęsto jest okazją, by posługiwać się prawdziwym dłutem, a podczas tego spotkania na plastrze drewna można stworzyć płaskorzeźbę. 
  • Tworzenie świec sojowych. Relaksujący czas wypełniony bogactwem zapachów. Jest odrobina teorii o rodzajach wosków i barwnikach i mnóstwo praktyki z wykorzystaniem naturalnych składników jak kwiaty, kawa i susz. 
  • Warsztaty scrapbookingu, które potrafią przywołać czasy dzieciństwa. Za pomocą papieru, kleju i nożyczek tworzone są kartki z indywidualnym charakterem. Do dyspozycji uczestników jest wiele profesjonalnych wykrojników i dodatków.
  • Warsztaty tkackie makrama czyli sztuka tworzenia węzłów i splotów w praktyce. 
  • Warsztaty tkackie makatka są oparte na tradycyjnym rzemiośle ręcznym. Są włóczki i… jeszcze więcej włóczek, z których na krośnie za pomocą ludzkich rąk powstaje ścienna dekoracja.

Wszystkie twórcze spotkania można dodatkowo urozmaicić i spędzić je przy lampce wina w ramach wariantu pod nazwą „nieWinne Warsztaty”. 

Razem można więcej

Wybierając z bogatej oferty konferencyjnej Hotelu Arche Krakowska w Warszawie warto w ramach przerwy między szkoleniami lub wykładami spędzić czas na unikatowych warsztatach. Na tej wyjątkowej współpracy bazującej na odpowiedzialności społecznej działań CSR zyskują wszyscy – uczestnicy konferencji, niepełnosprawni pracownicy oraz fundacja, która wszystkie środki inwestuje w bieżące cele statutowe służące pomocy i aktywizacji podopiecznych.

Dodatkowo każdy gość Hotelu Arche Krakowska może wesprzeć ideę działań organizacji, bowiem w  bezpośredniej sprzedaży na miejscu znajdują się wyroby rękodzielnicze niepełnosprawnych podopiecznych fundacji. Przepiękne naczynia ceramiczne oraz ozdoby można zakupić w recepcji hotelowej. 

Więcej informacji o pełnej ofercie konferencyjnej oraz o warsztatach w Hotelu Arche Krakowska można uzyskać kontaktując się z działem sprzedaży Hotelu Arche. 

Zapraszamy również do odwiedzenia strony Hotelu Arche Krakowska.

Artykuł sponsorowany

Wiadomości

MOST NA PRAGĘ: PRZEDOSTATNI ELEMENT KONSTRUKCJI ZAMONTOWANY. Otwarcie w 2024 roku.

Wielkimi krokami zbliżamy się do momentu, kiedy nowy most pieszo-rowerowy połączy oba brzegi Wisły. Właśnie zamontowano przedostatni, ważący...

Modern Mokotów w sercu Mordoru

Archicom i Echo Investment rozpoczynają budowę Modern Mokotów w Warszawie. W miejscu zabudowy biurowej powstanie kwartał z budynkami mieszkalnymi, projekt...

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę!

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę! Największa impreza biegowa w Polsce - ponad 10 tysięcy biegaczy spotka się pod Pałacem Kultury i...

Dzień bez Samochodu – dniem bezpłatnej komunikacji w Warszawie

W piątek, 22 września – jak co roku w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności – Warszawa zachęca do...

Rada Warszawy uchwaliła plany miejscowe. Jeden z nich uderza w zabytkowe działki na Mokotowie!

Dziś Rada Warszawy w pośpiechu uchwaliła plany miejscowe. Jeden z nich dotyczy zabytkowych ogrodów działkowych ROD Rakowiec, który w wyniku dzisiejszej...

The Bridge będzie miał orgomne lobby połączone z Belloną

Przy placu Europejskim w Warszawie trwa budowa The Bridge, jedynego aktualnie realizowanego wieżowca biurowego w stolicy. Inwestycja przekroczyła właśnie półmetek. Budynek,...

Polecane

Lokalizacja kluczem do sukcesu nowych osiedli domów pod Warszawą

15-minutowe miasta czy 15 minut do miasta? To pytanie klientów poszukujących równowagi pomiędzy życiem w zatłoczonej aglomeracji, a spokojnym podmiejskim charakterem...

#ChodźPoWięcej do Centrum Praskiego Koneser. Nowości dla dużych i małych!

Już niebawem, na przełomie września i października, Centrum Praskie Koneser poszerzy swoją ofertę o dwa wyjątkowe miejsca. Coś dla siebie znajdą nie...

8. Nocny Półmaraton Praski- znamy wyniki!

8. Nocny Półmaraton Praski - Kaczor z rekordem trasy 8. Nocnego Półmaratonu Praskiego, Paszkiewicz pierwsza wśród kobiet. Mateusz Kaczor (RLTL Optima...

Ukraińskie narzędzia w Polsce: Dnipro-M otworzył sklep w Warszawie

Ukraińska marka narzędziowa Dnipro-M ogłosiła otwarcie sklepu dla majsterkowiczów w Warszawie. Producent, który zdobył zaufanie milionów Ukraińców i stał się największą...

Kawa Warszawa i Ja – Konkurs Fotograficzny

Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Warszawskiego maratonu Fotograficznego, wspólnie z organizatorem wydarzenia, siecią kawiarni Green Caffè Nero przygotowaliśmy dla Was...

Plejada najlepszych biegaczy na starcie 8. Półmaratonu Praskiego

8. Nocny Półmaraton Praski wystartuje już 2 września. Impreza tradycyjnie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy, na...