Społeczna odpowiedzialność biznesu (z ang.Corporate Social Responsibility – CSR) jest strategia zarządzania przedsiębiorstwem, która wdraża coraz więcej firm, ponieważ rośnie świadomość społeczna konsumentów. Dziś klient zwraca uwagę nie tylko na wysoką jakość oferowanych usług, ale patrzy również na renomę, pozycję i całościowy wizerunek marki. Założeniem CSR jest myśl, że wartości, którymi kierują się firmy, powinny iść w parze z troską o środowisko, wspierać lokalną społeczność, pracowników, oddolne inicjatywy lub uczyć, poprzez kampanie społeczne.
Szlachetna idea
Społeczna odpowiedzialność biznesu (z ang.Corporate Social Responsibility – CSR) jest strategia zarządzania przedsiębiorstwem, która wdraża coraz więcej firm, ponieważ rośnie świadomość społeczna konsumentów. Dziś klient zwraca uwagę nie tylko na wysoką jakość oferowanych usług, ale patrzy również na renomę, pozycję i całościowy wizerunek marki. Założeniem CSR jest myśl, że wartości, którymi kierują się firmy, powinny iść w parze z troską o środowisko, wspierać lokalną społeczność, pracowników, oddolne inicjatywy lub uczyć, poprzez kampanie społeczne.
Niekiedy managerowie opacznie rozumieją ideę CSR jednorazowo organizując eventy wspierające różne inicjatywy, zaznaczając w nich swój udział. Ale CSR to coś o wiele więcej. To holistyczne, wielostronne działania zintegrowane z profilem biznesu. Można nawet powiedzieć, że CSR jest rozszerzoną etyką biznesu. Nie koncentruje się tylko na relacjach na linii przedsiębiorca – kontrahent – pracownik – klient – konkurencja, ale również bierze na siebie społeczną odpowiedzialność, budując jednocześnie zaufanie do marki.
Hotel i fundacja we wspólnej sprawie
Hotel Arche Krakowska w Warszawie współpracuje z fundacją Leny Grochowskiej. Organizacja pomaga Polakom wysiedlonym za wschodnie granice kraju wrócić do ojczyzny, wraz z hotelem udziela też wsparcia uchodźcom wojennym, ale fundamentalnym założeniem organizacji jest pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną i aktywizacja zawodowa podopiecznych.
Właśnie dlatego Hotel Arche Krakowska posiada w swej ofercie konferencyjnej organizację niezwykle ciekawych warsztatów artystycznych i rzemieślniczych dla firm, które nie tylko wspomogą proces team buildingu, ale będą również stanowić część korporacyjnej edukacji. Przy okazji biznesowych spotkań i szkoleń można zaplanować wartościowy czas, który pozwoli oderwać się na chwilę od poważnych spraw, uatrakcyjni wyjazd służbowy i zapewni dobrą zabawę.
Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, zarówno pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami, którzy są zatrudnieni w Fundacji, dlatego będą one również swoistym coachingiem społecznej wrażliwości. Czas i warunki warsztatów ustalane są indywidualne. Zapewnione są wszelkie materiały, narzędzia oraz ubrania ochronne, a wszystkie małe dzieła sztuki, które zostaną stworzone przez uczestników są ich własnością.
Warsztaty z sercem
Czas spędzony na nauce rękodzieła z niepełnosprawnymi podopiecznymi Fundacji Leny Grochowskiej uczy empatii, zrozumienia i często zmieniają spojrzenie na fundamentalne wartości w życiu. Takie spotkania przełamują stereotypy pokazując, jak niewiele różni nas od siebie, niezależnie od tego z jakimi trudnościami musimy mierzyć się na co dzień. A dodatkowo oferta warsztatów dla firm w Hotelu Arche Krakowska pozwala odkryć drzemiące w każdym talenty. Lista zajęć jest naprawdę bogata.
- Warsztaty ceramiczne. Z pomocą instruktorów uczestnicy wykonają unikalne naczynia. Zajęcia to nie tylko zabawa z glinką i wytaczanie kształtu na kole garncarskim. Można będzie się przekonać, jak smakuje kawa z własnoręcznie wykonanego kubka, bowiem naczynia po wyschnięciu zostaną wypalone i przygotowane do odbioru. Istnieje możliwość ich poszkliwienia przez pracowników Fundacji lub zrobienia tego własnoręcznie na kolejnych warsztatach przy okazji konferencji.
- Warsztaty malarskie – kreatywna przestrzeń na eksperymentowanie z barwami i technikami, by wyrażać swoje emocje za pomocą pędzla.
- Malowanie na tkaninie to warsztaty podczas których uczestnicy stają się projektantami mody i wykonują autorskie projekty wybranego przedmiotu: koszulki, poduszki lub ekologicznej torby.
- Warsztaty rzeźbiarskie. Nieczęsto jest okazją, by posługiwać się prawdziwym dłutem, a podczas tego spotkania na plastrze drewna można stworzyć płaskorzeźbę.
- Tworzenie świec sojowych. Relaksujący czas wypełniony bogactwem zapachów. Jest odrobina teorii o rodzajach wosków i barwnikach i mnóstwo praktyki z wykorzystaniem naturalnych składników jak kwiaty, kawa i susz.
- Warsztaty scrapbookingu, które potrafią przywołać czasy dzieciństwa. Za pomocą papieru, kleju i nożyczek tworzone są kartki z indywidualnym charakterem. Do dyspozycji uczestników jest wiele profesjonalnych wykrojników i dodatków.
- Warsztaty tkackie makrama czyli sztuka tworzenia węzłów i splotów w praktyce.
- Warsztaty tkackie makatka są oparte na tradycyjnym rzemiośle ręcznym. Są włóczki i… jeszcze więcej włóczek, z których na krośnie za pomocą ludzkich rąk powstaje ścienna dekoracja.
Wszystkie twórcze spotkania można dodatkowo urozmaicić i spędzić je przy lampce wina w ramach wariantu pod nazwą „nieWinne Warsztaty”.
Razem można więcej
Wybierając z bogatej oferty konferencyjnej Hotelu Arche Krakowska w Warszawie warto w ramach przerwy między szkoleniami lub wykładami spędzić czas na unikatowych warsztatach. Na tej wyjątkowej współpracy bazującej na odpowiedzialności społecznej działań CSR zyskują wszyscy – uczestnicy konferencji, niepełnosprawni pracownicy oraz fundacja, która wszystkie środki inwestuje w bieżące cele statutowe służące pomocy i aktywizacji podopiecznych.
Dodatkowo każdy gość Hotelu Arche Krakowska może wesprzeć ideę działań organizacji, bowiem w bezpośredniej sprzedaży na miejscu znajdują się wyroby rękodzielnicze niepełnosprawnych podopiecznych fundacji. Przepiękne naczynia ceramiczne oraz ozdoby można zakupić w recepcji hotelowej.
Więcej informacji o pełnej ofercie konferencyjnej oraz o warsztatach w Hotelu Arche Krakowska można uzyskać kontaktując się z działem sprzedaży Hotelu Arche.
- rezerwacje@archehotelkrakowska.pl
- Bartłomiej Będkowski — Kierownik sprzedaży
- +48 537 246 918
- bbedkowski@arche.pl
Zapraszamy również do odwiedzenia strony Hotelu Arche Krakowska.
Artykuł sponsorowany