Budynek przy Akademickiej odzyskał przedwojenny blask

Okolice placu Narutowicza pięknieją dzięki miejskim dotacjom. Trwa remont elewacji kościoła przy ul. Grójeckiej, a po przeciwnej stronie placu właśnie zakończył się kolejny etap prac konserwacyjnych gmachu przy ul. Akademickiej 3.

Budynek przy ul. Akademickiej 3 to dawny Dom Urzędników Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, który powstał w latach 20. XX wieku. Jego eklektyczna forma nawiązuje do architektury barokowej.

Spółdzielnia będąca właścicielem budynku, od dwóch lat prowadzi remont jego elewacji. W 2020 roku udało się wyremontować elewację frontową (od strony ul. Akademickiej i pl. Narutowicza), a w ubiegłym roku część elewacji podwórzowych. W ostatnich miesiącach prace były prowadzone na ścianie frontowej od strony ul. Uniwersyteckiej.

Ekipa budowlana usunęła nieestetyczny, wtórny tynk fakturowy typu „baranek” i zastąpiono go tynkiem wapiennym zatartym na gładko oraz przywrócono pierwotny kolor elewacji.

M.st. Warszawa wsparło tegoroczny remont budynku przy ul. Akademickiej 3 dotacją w wysokości 190 000 zł. Natomiast wykonany w ubiegłym roku remont elewacji frontowej otrzymał w wsparcie w formie refundacji w wysokości 70 000 zł.

Na rewitalizację czekają pozostałe fasady od podwórza oraz od ul. Supińskiego.

Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku.

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

Wiadomości

Polecane

WESTATE – lokalność to nasza siła. Tak budujemy nową jakość na...

0
W erze, w której coraz więcej firm działa szeroko i globalnie, WESTATE stawia na coś, co z pozoru wydaje się odwrotne – lokalność. Ale...