Budowa Office House na ostatniej prostej

Powstający w biznesowym centrum Warszawy budynek Office House wkracza w ostatnią fazę realizacji. Dobiega końca montaż energooszczędnej elewacji, a wewnątrz trwają prace wykończeniowe. Zakończenie budowy planowane jest na wiosnę 2025 roku. Realizowany przez AFI Europe i Echo Investment budynek dostarczy na rynek biurowy 32 tys. mkw. powierzchni, z czego 70% jest już wynajęte.

Zaprojektowany przez JEMS Architekci dziewięciopiętrowy budynek wyróżnia się konstrukcją z białego betonu. Zdecydowaną większość bryły pokrywa energooszczędne szkło, które zapewni optymalną temperaturę i ograniczy zużycie energii. W reprezentacyjnym lobby można podziwiać smukłe kolumny i spiralne schody z białego betonu architektonicznego. Bryłę budynku uzupełnia pawilon o ażurowej konstrukcji, również wykonany z białego betonu.

Office House wyróżnia się na tle biznesowego „city” przy Rondzie Daszyńskiego. Prawie 70% powierzchni biurowca jest już wynajęte, a budynek stanie się miejscem pracy dla około 3 tys. osób. W budynku znajdą się pełne zieleni miejsca do odpoczynku, w tym dwie oranżerie, zielone loggie na każdym piętrze oraz taras na dachu. Wokół biurowca zasadzone zostanie ponad 60 drzew.

Office House powstaje zgodnie z zasadami ESG oraz wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM na najwyższym poziomie „Outstanding”. Będzie też ubiegać się o certyfikat WELL oraz certyfikaty technologiczne WiredScore i SmartScore. Office House to część projektu Towarowa22, realizowanego przez AFI Europe, Echo Investment i Archicom. W kwartale miejskim powstaną biura, mieszkania, lokale handlowe oraz przestrzeń dla kultury i sztuki. Szczególnym elementem projektu będzie 2-hektarowy park.

Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku.

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

Wiadomości

Polecane

Centrum Praskie Koneser z jeszcze bogatszą ofertą kulinarną. Dwa nowe koncepty...

0
Centrum Praskie Koneser na warszawskiej Pradze nieustannie przyciąga miłośników dobrej kuchni i wyjątkowej atmosfery. Niedawno do grona tamtejszych lokali dołączyły dwa nowe: „Zabawa Bistro....
×