Browary Warszawskie najlepszą miejską rewitalizacją na świecie – MAPIC Awards

Browary Warszawskie kończą 2022 rok z tytułem najlepszej miejskiej rewitalizacji na świecie. Flagowy projekt „destination” Echo Investment otrzymał prestiżową nagrodę MAPIC Awards 2022 w kategorii Best Urban Regeneration. Uznanie na arenie międzynarodowej dowodzi, że projekt pokochali nie tylko mieszkańcy Warszawy.

Realizacja Browarów Warszawskich rozpoczęła się w 2016 roku. Niemal pusta działka o powierzchni 4,4 ha stała się pełnoprawnym, żywym fragmentem miasta, z trzema nowoczesnymi biurowcami, pięcioma budynkami mieszkaniowymi i czterema obiektami historycznymi: Warzelnią, piwnicami Leżakowni, Willą Fabrykanta i Laboratorium. Tu, gdzie przed laty warzono najbardziej znane w kraju piwo, powstało świetnie zaprojektowane miejsce, w którym współgrają architektura historyczna i nowoczesna, przestrzenie prywatne i publiczne, zieleń i zabudowania. Za projekt architektoniczny Browarów odpowiedzialna jest pracownia JEMS Architekci.

Koncept rewitalizacji, integrację z miastem, zastosowane rozwiązania ekologiczne i wprowadzone w Browarach Warszawskich innowacje doceniło międzynarodowe Jury MAPIC Awards. Nagrody przyznawane są podczas targów nieruchomości handlowych MAPIC w Cannes – wydarzenia, które należy do największych i najbardziej prestiżowych tego typu na świecie. W tym roku Browary Warszawskie były jedynym polskim projektem nominowanym w konkursie, a w swojej kategorii rywalizowały z inwestycjami z Francji i Hiszpanii.

Potwierdzeniem najwyższej klasy polskiej architektury jest fakt, że rodzime projekty coraz częściej otrzymują najważniejsze wyróżnienia w międzynarodowych konkursach. Już w 2011 r. nagrodę na MAPIC Awards otrzymała Galeria Echo w Kielcach, w kolejnych latach sukces odniosły dwa polskie projekty w konkursie MIPIM Awards: w 2020 r. łódzkie Monopolis, a w 2021 warszawska Elektrownia Powiśle. Rok 2022 należał do Browarów, które znalazły się wśród finalistów obu konkursów.

Jesteśmy dumni, że Browary Warszawskie zostały dostrzeżone na arenie międzynarodowej. To potwierdzenie, że nasza idea tworzenia „destinations” – dużych, miastotwórczych projektów, które wpisują się w potrzeby miast i je uzupełniają, wpisuje się w światowe trendy urbanistyczne i społeczne. Browary Warszawskie są idealnym przykładem podejścia Echo Investment do odpowiedzialnego planowania i budowania przemyślanych miejskich kwartałów. Ta nagroda to dla nas dowód na to, że Browary stanowią nową wizytówkę stolicy – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Poza zaprojektowaną zgodnie z najnowszymi trendami przestrzenią biurową, ponad 1 tys. mieszkań zarówno na sprzedaż, jak i na wynajem, Browary Warszawskie przyciągają otwartymi, zielonymi przestrzeniami publicznymi i świetnie skrojoną ofertą gastronomiczno-rozrywkową. W 2021 r. otworzyło się tu 26 konceptów food and beverage, w tym popularny wśród warszawiaków Food Hall Browary. Browary stały się miejscem spotkań chętnie wybieranym zarówno przez biznes, mieszkańców Warszawy, turystów, jak i gwiazdy czy influencerów.

Dowodem na sukces Browarów Warszawskich są też liczne nagrody, które Echo Investment otrzymało w ostatnich latach, m.in.: GRAND PRIX oraz tytuł najlepszej przestrzeni publicznej w ramach prestiżowego konkursu Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy, tytuł Lidera Dostępności 2022 roku oraz finalisty tegorocznego MIPIM Awards w kategorii Best Mixed-Use Development.

Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku.

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

Wiadomości

Polecane

Archicom daje przykład ekourbanizmu budujące Stację Wola i dobrostan jej mieszkańców

0
Jedni chcą mieszkań z dala od miejskiego zgiełku, inni pragną mieć sklepy, usługi, szkoły i pracę w perspektywie krótkiego spaceru lub kilkuminutowej podróży komunikacją...
×