15 Bieg Ursynowa już za nami

W 15. Biegu Ursynowa udział wzięło prawie 2 tysiące biegaczy, którzy w słoneczne niedzielne przedpołudnie, 4 czerwca, pokonali 5-kilometrową trasę wytyczoną aleją KEN.

To już 15 raz główną ulicą Ursynowa przebiegli biegacze z całej Polski. Rywalizacja na dystansie 5 km od kilkunastu lat przyciąga biegaczy amatorów i wyczynowców. Długa prosta wytyczona na głównej arterii dzielnicy – alei Komisji Edukacji Narodowej – jest idealna do szybkiego biegania i bicia rekordów życiowych. Na trasie Biegu Ursynowa odbywały się nawet Mistrzostwa Polski.

W niedzielę, 4 czerwca, punktualnie o godzinie 10.00 zawodnicy wyruszyli spod Urzędu Dzielnicy Ursynów przy alei KEN 61. Trasa o nawierzchni asfaltowej ma atest PZLA. W tegorocznej edycji biegu wzięło ponad 2000 osób. Pogoda dopisała, dlatego cały bieg cieszył się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Ursynowa, którzy kibicowali biegaczom.

Mężczyźni (czas brutto)

JASTRZĘBSKI Kamil 00:14:45

ALEKSANDROVICH Roman 00:14:51

WASIEWICZ Krzysztof 00:15:01

Kobiety (czas brutto)

MAZEK Emilia 00:16:57

STELMACH Dominika 00:17:03

JĘDRZEJSKA Aleksandra 00:17:29

Oranizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Ursynów, sponsorem wydarzenia zostało Centrum Ursynów (Puławska 427), partnerem imprezy jest Aktywna Warszawa, patroni medialni to Haloursynow.pl i Nowa Warszawa, a za realizację wydarzenia odpowiada Fundacja Run Vegan.

Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku.

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

Wiadomości

Polecane

Białołęka zyskuje nowe miejsce do życia – poznaj LUMO

0
Kameralna inwestycja LUMO, realizowana przez firmę Syrena Invest na warszawskiej Białołęce, nabiera tempa. Prace budowlane toczą się od 4 maja br., a już od...
×