REDAKCJA

REKLAMA

POLITYKA PRYWATNOŚCI

15. Bieg Ursynowa – coraz bliżej

Strona główna Kultura 15. Bieg Ursynowa – coraz bliżej

15. Bieg Ursynowa „Yes, I KEN” zbliża się wielkimi krokami. Na liście startowej już prawie 2000 biegaczy. Przypominamy, że zapisy trwają tylko do niedzieli, 28 maja. Bieg strartuje 4 czerwca o godz. 10.00 przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów.

Rywalizacja na dystansie 5 km od kilkunastu lat przyciąga biegaczy amatorów i wyczynowców. Długa prosta wytyczona na głównej arterii dzielnicy – alei Komisji Edukacji Narodowej – jest idealna do szybkiego biegania i bicia rekordów życiowych. Na trasie Biegu Ursynowa odbywały się nawet Mistrzostwa Polski.

W niedzielę, 4 czerwca, punktualnie o godzinie 10.00 zawodnicy wystartują spod Urzędu Dzielnicy Ursynów przy alei KEN 61. Trasa o nawierzchni asfaltowej ma atest PZLA.

Organizator, Urząd Dzielnicy Ursynów, przygotował 2100  pakietów startowych, w których znajdą się m.in. imienny numer startowy i pamiątkowa koszulka techniczna. Pakiety rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Zapisy – to takie proste

Zapisać można się na stronie biegursynowa.waw.pl

Opłata startowa wynosi niezmiennie 55 zł dla osób dorosłych urodzonych w latach 1959-2004. Ulgowe wpisowe w wysokości 30 zł przewidziano dla młodzieży z roczników 2005-2011 oraz seniorów urodzonych w latach 1949-1958. Osoby od 75. roku życia, tj. urodzone w 1948 r. lub wcześniej, są zwolnione z wpisowego.

W tym roku po raz pierwszy na Biegu Ursynowa zostanie przeprowadzona klasyfikacja drużynowa. Zgłoszenia do niej są przyjmowane są drogą e-mailową pod adresem: info@runvegan.pl, a szczegółowe zasady rywalizacji dostępne są w regulaminie.

Biuro zawodów w Urzędzie Dzielnicy Ursynów będzie czynne w przeddzień wydarzenia, w sobotę, 3 czerwca, w godz. 11.00-18.00 oraz – dla osób spoza Warszawy i w szczególnych przypadkach – bezpośrednio przed biegiem, w niedzielę, 4 września, w godz. 8.30-9.30.

Start i meta biegu znajduje się przy urzędzie. Limit na pokonanie 5 kilometrów wynosi 45 minut. Na mecie każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Biegacze mogą też liczyć na piękne zdjęcie z ich zmagań – ekipa foto już w gotowości!

Profesjonaliści są wśród nas

Na liście startowej 15. Biegu Ursynowa znajduje się, już tradycyjnie, wiele znanych nazwisk, a szczególnie interesująco zapowiada się rywalizacja o zwycięstwo wśród kobiet. Na linii startu staną bowiem po raz kolejny Dominika Stelmach i Iwona Bernardelli. Rok temu obie panie stanęły na 2. i 3. stopniu podium, a szybsza o ponad minutę była Iwona Bernardelli. Czy przyszła pora na rewanż?

Iwona Bernardelli to czołowa polska maratonka, uzyskująca także świetne wyniki w krótkich biegach ulicznych. Na królewskim dystansie walczy o zdobycie minimum olimpijskiego na igrzyska w Paryżu 2024 roku.

Dominika Stelmach jest od 15 lat mieszkanką Ursynowa, a w tym roku – ambasadorką 15. Biegu Ursynowa. Wicemistrzyni świata 2018 w biegach górskich, rekordzistka świata w biegu 12-godzinnym, w maju zdążyła już (po raz 7 w karierze) wygrać Wings For Life (tym razem w Gruzji) oraz być najlepszą Polką na trasie półmaratonu w Białymstoku.

Ambasadorem i uczestnikiem 15. Biegu Ursynowa jest także Marcin Konieczny, znany jako MKON, mistrz świata kat. 45-50 lat w triathlonie na dystansie IRONMAN, nie tylko znakomity sportowiec, ale też inspirujący mówca i motywator.

Rekordy imprezy wydają się być zatem mocno zagrożone! Najlepsze wyniki w historii Biegu Ursynowa to:

 • 13:51 Łukasz Parszczyński (2014 r.)
 • 15:52 Dominika Nowakowska (2012 r.)

Do pobicia są także rezultaty zwycięzców z roku ubiegłego:

 • 14:54 Mateusz Gos
 • 16:40 Mariola Baranowska

Biegaczom, którzy zamierzają walczyć o rekordy życiowe, organizatorzy oferują pomoc doborowego grona pacemakerów, którzy poprowadzą grupy na określone czasy. Jest wśród nich m.in. zastępca burmistrza Dzielnicy Ursynów, Bartosz Dominiak.

Oto pełna lista “zajęcy”:

 • 18:00 Michał Orzeł
 • 19:00 Marcin Leja
 • 20:00 Michał Niemira i Janusz Łukomski
 • 21:00 Krzysztof Bieniak i Michał Szybalski
 • 22:00 Mateusz Zgoda i Tomasz Wnuk
 • 23:00 Paweł Skwarcz
 • 24:00 Rafał Belkiewicz i Zbigniew Araźny
 • 25:00 Jacek Łowczak
 • 26:00 Kamil Strzelczyk i Damian Mikulski
 • 28:00 Robert Wójcik i Angelika Apanowicz
 • 30:00′ Piotr Kunka i Magdalena Brzozowska
 • 33:00 Bartosz Dominiak i Jacek Łowczak
 • 35:00′ Jarosław Szostakowski i Joanna Grochowska
 • “byle dobiec” Beata Brzezowska z grupą Slow Jogging

Zapisy i regulamin dostępne na stronie biegursynowa.waw.pl

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Ursynów, sponsorem wydarzenia zostało Centrum Ursynów (Puławska 427), partnerem imprezy jest Aktywna Warszawa, patroni medialni to Haloursynow.pl i Nowa Warszawa, a za realizację wydarzenia odpowiada Fundacja Run Vegan.

Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku.

Wiadomości

BLIK wybrał biurowiec X20 na Mokotowie

Warszawski budynek X20 jest już niemal w pełni skomercjalizowany. Na zwiększenie dotychczasowej powierzchni biurowej w obiekcie zarządzanym przez White...

Popularny fastfood przy Puławskiej zamienił się w gruzowisko

Pawilon z barem McDonald's oraz sąsiedni, ze sklepem Mokpol na rogu Wałbrzyskiej i Puławskiej przeszły do historii. Niebawem w ich...

Secesyjna willa odzyskuje świetność

Trwa remont zabytkowych budynków przy ulicy Modlińskiej 257 – willi oraz dwóch oficyn, w których działać będzie...

Największe Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie już trwają!

Targi Książki w Warszawie odbywają się od 25 do 28 maja br. w Pałacu Kultury i Nauki...

Kolejny krok na drodze do połączenia biznesu mieszkaniowego Grupy Echo-Archicom

Trwa proces konsolidacji biznesu mieszkaniowego Echo Investment i spółki Archicom, który zaowocuje powstaniem ogólnopolskiego dewelopera z większym potencjałem wzrostu,...

Trzy nowe plany miejscowe dla Warszawy

Radni Warszawy uchwalili duży plan dla Ursynowa oraz dwa małe na Ursusie i Ochocie. To właśnie miejscowe plany...

Polecane

15. Bieg Ursynowa – coraz bliżej

15. Bieg Ursynowa „Yes, I KEN” zbliża się wielkimi krokami. Na liście startowej już prawie 2000 biegaczy. Przypominamy, że zapisy...

Znamy program Międzynardowych Targów Książki. Za dwa tygodnie wielka uczta dla czytelników!

Miliony mostów – literacki program Ukrainy Gościa Honorowego Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie 2023.

Koniec betonozy i samochodozy na placu Defilad! Zobacz wywiad na Youtubie!

Pod koniec wakacji ruszy przebudowa placu Defilad, który zmieni się w plac Centralny, czyli serce Nowego Centrum Warszawy. Jak będzie wyglądać to...

Sportowa, elegancka, basic – jaką bieliznę damską wybrać na różne okazje?

Bielizna to podstawa garderoby każdej kobiety. Odpowiednio dobrana może wpłynąć nie tylko na nasze codzienne samopoczucie, ale również na zdrowie. Dlatego warto...

Wystawa najlepszych zdjęć Warszawy z 2022 roku już otwarta

Nareszcie ogłosiliśmy wyniki plebiscytu na Zdjęcie Roru 2022. Wystawę prezentującą 12 zdjęć miesiąca można podziwiać do połowy maja na terenie Browarów...

Zanieczyszczenie świetlne – czy światło może być szkodliwe?

Z problemem nadmiernego oświetlenia i jego negatywnymi skutkami od lat walczą miasta na całym świecie. Również Warszawa prowadzi obecnie największy...