CBRE doradzała w procesie sprzedaży kamienicy przy ul. Nowy Świat 2 w Warszawie, reprezentując sprzedającego – firmę WPG SA. Cały proces trwał jedynie 4 miesiące. Budynek kupiła firma AFI Europe. To największa transakcja związana z zabytkową kamienicą w tym roku w Warszawie.
Zabytkowa kamienica Natansona powstała w 1910 r. na miejscu kamienicy z połowy XIX w., na polecenie przedstawiciela warszawskiej wybitnej rodziny Natansonów – bankierów, księgarzy i wydawców. Dziś jest wpisany do rejestru zabytków. Jego powierzchnia to 6 tys. mkw. Sprzedający – firma WPG SA zamieszkiwała ją od wielu lat.
To już drugi tego typu budynek kupiony przez firmę AFI w Warszawie. Wcześniej została właścicielem kamienica Wolfa Krongolda, zwanej potocznie „Pekinem”, wzniesionej w latach 1896–1899 przy ul. Złotej w Warszawie.
Wierzymy w rozwój segmentu premium na polskim rynku nieruchomości, który jest szczególnie dynamiczny w stolicy. Cały czas oprócz nowoczesnych biurowców klasy A, analizujemy podobne do Nowego Światu 2, atrakcyjnie zlokalizowane obiekty z przeznaczeniem na mieszkania na wynajem. W najbliższym czasie naszym celem jest odnowienie Nowego Światu 2 i przywrócenie go miastu w świeżej odsłonie. Już ruszamy z przygotowaniami. Cieszymy się, że cała transakcja została zrealizowana sprawnie i w tak krótkim czasie. opowiada Michał Stępień z AFI.