Przestrzenie do pracy wspólnej przebojem wpisują się do świadomości polskich przedsiębiorców. Rynek wzrasta od kilku lat, a rosnącą popularność elastycznych rozwiązań biurowych zauważają również globalni liderzy branży. W Warszawie coraz mocniej swoją obecność zaznacza WeWork, dostawca przestrzeni i usług wspierających współpracę.
Do dyspozycji klientów WeWork w Browarach Warszawskich, multifunkcyjnym projekcie realizowanym przez Echo Investment, będą aż trzy piętra w pierwszym biurowcu kompleksu.
Rynek w Warszawie zaczyna wkraczać w etap dojrzewania, a głównym motorem napędowym są międzynarodowi operatorzy z apetytem na budowanie skali w najlepszych lokalizacjach. Firmy takie jak WeWork doceniają zarówno liczbę zagranicznych korporacji, które ulokowały swoje oddziały lub dopiero rozwijają nowe projekty w Warszawie, kwitnącą scenę startupową o dużym potencjale regionalnym oraz wysokiej jakości projekty biurowe i wielofunkcyjne, takie jak Browary Warszawskie.
W zależności od wybranego pakietu, klienci WeWork będą tu mogli korzystać z dostępu do ruchomego stanowiska pracy we wspólnej przestrzeni, wynajmu stałego biurka dla pojedynczych pracowników lub prywatnego, wyciszonego biura dla zespołu. Z badań serwisu mamstartup.pl wynika, że najważniejszą dla najemców cechą coworku jest lokalizacja. Dobre położenie wspólnej przestrzeni biurowej, wygodną komunikację i możliwości dojazdu wskazało jako istotne aż 13 proc. ankietowanych.
Do wyboru lokalizacji i dopracowania szczegółów umowy przez WeWork doszło dzięki współpracy z firmą Cushman & Wakefield.
Browary Warszawskie to teren między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną, który Echo Investment na nowo wkomponuje w tkankę miejską. Powstaje nowy, otwarty dla wszystkich miejski kwartał, tworzony przez budynki mieszkalne, biurowce oraz place publiczne, miejsca odpoczynku i rekreacji, kawiarnie, restauracje i sklepy.