SERWIS O ŻYCIU W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ I ARCHITEKTURZE

REDAKCJA

REKLAMA

Weekendowe remonty dróg i torowisk tramwajowych!

Strona główna Infrastruktura Weekendowe remonty dróg i torowisk tramwajowych!

Warszawskich drogowców czekają pracowite dni. W weekend, 20-23 lipca, zaplanowali aż trzy frezowania – ulic Powsińskiej, J. Dwernickiego oraz ciągu K. Pużaka i Kompanii AK „Kordian”. Rozpoczną także remonty ulic B. Czecha i Trakt Brzeski. Będą zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

 

Remont ulic B. Czecha i Trakt Brzeski

Przed nami remont południowej jezdni ulic B. Czecha i Trakt Brzeski, czyli głównego ciągu wyjazdowego z Warszawy w kierunku wschodnim. Duże natężenie ruchu sprzyja tam szybszemu zużywaniu się infrastruktury drogowej dlatego, aby trwale poprawić stan nawierzchni jezdni, nie wystarczy sama jej wymiana, konieczny jest remont podbudowy. Warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich zaplanowali także uzupełnienie kruszywem pobocza, remont zjazdów, zatok i miejscowo chodników. Ze względu na duży zakres robót remont potrwa dwa tygodnie.

 

Od soboty, 21 lipca, od godz. 23.00 zamknięta dla samochodów będzie jezdnia w kierunku granicy miasta na odcinku od ul. M. Kajki do Jana Pawła II. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się drugą jezdnią (w kierunku centrum). Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 5 sierpnia. Dodatkowo, od piątku, 27 lipca, od godz. 22.00 do poniedziałku, 30 lipca, do godz. 4.00 zamknięta będzie również południowa strona skrzyżowania z ul. M. Kajki. Wyjeżdżający z ul. Kościuszkowców będą musieli skręcić w ul. B. Czecha, a M. Kajki będzie kończyła się ślepo. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: VIII Poprzeczna (w przeciwnym kierunku ul. IX Poprzeczna) – Wydawnicza – Kaczeńca – J. Skrzyneckiego.

 

Trzy frezowania

Na weekend Zarząd Dróg Miejskich zaplanował także trzy klasyczne frezowania, czyli wymiany nawierzchni jezdni, które potrwają dokładnie 54 godziny. To rekordowy weekend pod tym względem. Drogowcy wykorzystują wakacje i mniejsze natężenie ruchu, żeby prowadzić te prace. Roboty rozpoczną się w piątek, 20 lipca, o godz. 22.00 i potrwają do poniedziałku, 23 lipca do godz. 4.00. Wyremontowane zostaną ulice na Sadybie, Grochowie i w Ursusie.

 

To będzie czwarty etap prac na ul. Powsińskiej. W poprzednich wyremontowana została zachodnia jezdnia na całej długości oraz połowa jezdni wschodniej. Czas na ostatnie prace – na odcinku od ul. św. Bonifacego do Gołkowskiej. To ok. 12 000 m2 nowej nawierzchni. W weekend jezdnia w kierunku centrum będzie zamknięta dla ruchu wraz ze skrzyżowaniami z ulicami św. Bonifacego i Gołkowską. Jadący ul. Powsińską od strony Wilanowa będą mogli dojechać tylko do ul. Okrężnej i tutaj będą musieli skręcić. Na czas robót połączenie z ul. Powsińską straci B. Limanowskiego. Wyjazd z ul. Gołkowskiej i św. Bonifacego zapewniony będzie ulicami R. Statkowskiego i Augustówka. Objazd zamkniętego odcinka ul. Powsińskiej zostanie poprowadzony ulicami: Nałęczowska – Jana III Sobieskiego – al. W. Witosa.

 

Autobusy linii 108, 131, 172, 180 i 189 (tylko w kierunku krańca Metro Wilanowska, Dw. Centralny, CH Blue City, Chomiczówka, Os. Górczewska) pojadą objazdem ulicami Nałęczowską i Jana III Sobieskiego.  Linie 159 i 162 dojadą ul. Powsińską do przystanku Gołkowska i w kierunku krańców CH Blue City i Targówek pojada ulicami: św. Bonifacego – Jana III Sobieskiego – al. W. Witosa – Czerniakowska. Linia 164 będzie kursowała ul. św. Bonifacego do krańca Stegny. Autobusy linii 185, 187 oraz nocnych N33 i N83 (tylko w kierunku krańców Gwiaździsta/Ursus-Niedźwiadek/Dw. Centralny) pojadą ul. Jana III Sobieskiego i al. W. Witosa. W sobotę i niedzielę,21 i 22 lipca, na ulice wyjedzie linia zastępcza Z64 kursującą na trasie: EC Siekierki – Augustówka – R. Statkowskiego – Gołkowska (zawrotka przed granicą prac) – Gołkowska – R. Statkowskiego – Augustówka – EC Siekierki.

 

Kolejne frezowanie w czasie weekendu będzie na ul. J. Dwernickiego. W pierwszym etapie prace obejmą odcinek od ul. Podskarbińskiej (wraz ze skrzyżowaniem) do L. Kickiego (bez skrzyżowania). W czasie robót połączenia z ul. J. Dwernickiego nie będzie miała ul. Siennicka. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Wiatraczna – W. Chrzanowskiego – Mińska lub Wiatraczna – Grochowska – Terespolska. Autobusy linii 102 oraz nocnych N21 i N71 pojadą ul. Wiatraczną do ronda Wiatraczna i dalej ul. Grochowską do Grenadierów. Linie autobusowe 173 i 202 będą kursowały ulicami: Terespolska – Mińska – W. Chrzanowskiego – Wiatraczna i dalej swoimi trasami podstawowymi.

 

W weekend wyremontowany zostanie też ciąg ulic Kompanii AK „Kordian” – K. Pużaka na odcinku od ul. M. Spisaka do B. Wapowskiego. Na czas prac połączenie z ulicami Kompanii AK  „Kordian”  i K. Pużaka stracą ulice: al. Bzów, Chmiela, Drzymały, gen. K. Sosnkowskiego, Komunardów i B. Wapowskiego. Wyjazd z tych ulic będzie możliwy do ul. M. Spisaka (przez ulicę Żurawicką), gen. K. Sosnkowskiego lub W. Sławka (przez pl. Tysiąclecia). Objazd zamkniętego odcinka poprowadzony będzie ulicami: M. Spisaka – T. Kościuszki – Bohaterów Warszawy lub Kolorowa – gen. K. Sosnkowskiego – S. Bodycha – M. Spisaka. Autobusy 177 pojadą ul. T. Kościuszki i skręcą w M. Spisaka. Linie 191, 517 oraz nocne N35 i N85 będą kursowały natomiast ulicami Bohaterów Warszawy i T. Kościuszki.

 

Czorsztyńska i Nowoursynowska

Również w weekend dzielnica Wola dokończy remont ul. Czorsztyńskiej. W poprzednich etapach wyremontowany został odcinek od ul. Deotymy do ul. ks. J. Sitnika i ul. Magistrackiej do al. Prymasa Tysiąclecia. Obecnie trwa ostatni etap remontu. Prace obejmują wymianę nawierzchni jezdni i chodnika po północnej stronie ulicy oraz wybudowanie zatok postojowych. Od piątku, 20 lipca, od godz. 22.00 do poniedziałku, 23 lipca, do godz. 5.00 zamknięty dla ruchu będzie odcinek od ul. Magistrackiej do ks. J. Sitnika wraz ze skrzyżowaniami. Objechać go można jadąc do ul. Deotymy i dalej Obozową lub al. Prymasa Tysiąclecia do Górczewskiej.

 

Budowniczowie Południowej Obwodnicy Warszawy planują także w piątek, 20 lipca, wyłączyć z ruchu ul. Nowoursynowską przed skrzyżowaniem z ul. F. Płaskowickiej. Utrudnienia związane są z przebudową instalacji ciepłowniczej i potrwają do początku sierpnia. Z tego samego powodu zamknięta została także ul. Kokosowa.

 

Tramwajarze w Jana Pawła II i na Puławskiej

W weekend, 21-22 lipca, tramwajarze dokończą wymianę urządzeń wyrównujących w torowisku w al. Jana Pawła II na wiadukcie nad torami kolejowymi. W sobotę i niedzielę zwężone po jednym pasie ruchu będą obydwie jezdnie al. Jana Pawła II pomiędzy rondem Zgrupowania AK „Radosław” a pl. Grunwaldzkim. W tym samym czasie tramwaje linii 17, 33 i 35 zmienią swoje trasy. Uruchomione zostaną zastępcze linie autobusowe i uzupełniające tramwajowe:

  • Z17: Żeromskiego – Marymoncka – J. Słowackiego – ks. J. Popiełuszki – al. Jana Pawła II – Stawki (powrót: Stawki – Okopowa) – Stawki;
  • Z33: Metro Młociny – T. Nocznickiego – Wólczyńska – al. W. Reymonta – W. Broniewskiego – al. Jana Pawła II – Stawki (powrót: Stawki – Okopowa) – Stawki;
  • 72: Metro Młociny – T. Nocznickiego – Wólczyńska – W. Broniewskiego – al. W. Reymonta – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – al. „Solidarności” – Towarowa – Al. Jerozolimskie – most Józefa Poniatowskiego – al. Zieleniecka – J. Zamoyskiego – Grochowska – Wiatraczna;
  • 78: Cm. Wolski – Wolska – al. „Solidarności” – Okopowa – Z. Słomińskiego – most Gdański – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – Kijowska – Dw. Wschodni (Kijowska).

 

Tramwaje Warszawskie pracują także na ul. Puławskiej. W ramach modernizacji torowiska wymieniono już podbudowę torowiska, ułożono 600m nowych szyn, a także przebudowano przystanki „Malczewskiego” i „Park Dreszera”.  W nocy z piątku na sobotę (20 lipca ok. godz. 24.00) zostanie wprowadzony kolejny etap inwestycji. Zamknięty będzie przejazd przez tory tramwajowe na wysokości ulic Olkuskiej i Dolnej. Z ul. Olkuskiej będzie można skręcić tylko w prawo w kierunku Ursynowa. Objazd zostanie poprowadzony ulicami A.E. Odyńca i Okolską. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca lipca.

Wiadomości

Zakończyło się Lato Konesera – cykl wakacyjnych imprez kulturalno-rozrywkowego centrum stolicy

Lato Konesera było niezwykle popularne wśród mieszkańców Warszawy i turystów. W ramach cyklu, zorganizowanego na terenie Centrum Praskiego Koneser od początku...

Ostatni moment na głosowanie i wybór inwestycji rowerowych w budżetach obywatelskich

Jedna czwarta rowerzystów jeździ częściej niż przed rokiem, a 63 procent z nich domaga się poprawy bezpieczeństwa poprzez budowę nowych ścieżek...

Fabryka Norblina z cyfrową galerią

Grupa Capital Park podpisała umowę na wynajem blisko 800 mkw. powierzchni, na której pojawi się pierwsza w Polsce w pełni interaktywna...

EQ2 już z elewacją

W budynku biurowym EQ2, realizowanym przez Grupę Waryński w Warszawie u zbiegu ulicy Wschowskiej z Ordona, rozpoczęły się już prace związane z wykończeniem...

Dom przy Potockiej walczy o Nagrodę Architektoniczną

Na Żoliborzu powstał kameralny apartamentowiec Dom przy Potockiej. Inwestorem jest spółka IDS. W budynku znalazło się zaledwie 28...

Wolskie Rotundy według Danuty Karsten

Danuta Karsten stworzyła w Warszawie niezwykle spektakularną instalację w Wolskich Rotundach, na terenie byłej gazowni, zatytułowaną „Stałość w ulotności”.

Polecane

Zakończyło się Lato Konesera – cykl wakacyjnych imprez kulturalno-rozrywkowego centrum stolicy

Lato Konesera było niezwykle popularne wśród mieszkańców Warszawy i turystów. W ramach cyklu, zorganizowanego na terenie Centrum Praskiego Koneser od początku...

Wolskie Rotundy według Danuty Karsten

Danuta Karsten stworzyła w Warszawie niezwykle spektakularną instalację w Wolskich Rotundach, na terenie byłej gazowni, zatytułowaną „Stałość w ulotności”.

Stacja metra Młynów “przejęta” przez wandali

Dziś w nocy z soboty na niedzielę doszło do zuchwałego zniszczenia pociągu, a także stacji metra Młynów na Woli.

Warszawski rynek mieszkaniowy 2019

W 2019 roku w Warszawie przekroczono mieszkaniowy Rubikon. Na rynku pierwotnym średnia cena sprzedaży metra kwadratowego, na koniec pierwszej połowy roku, przekroczyła 9 tysięcy...

Noc Wieżowców 2018

Po przerwie wracamy do Was z trzecią edycją Nocy Wieżowców. zdjęcia: Kuba Jurkowski Wejściówki na Wydarzenie są imienne i nie istnieje możliwość zmiany danych na...

Rondo ONZ jeszcze wystrzeli w górę!

BY <!-- &amp;amp;amp;amp;lt;iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-N25V7L" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"&amp;amp;amp;amp;gt;&amp;amp;amp;amp;lt;/iframe&amp;amp;amp;amp;gt; Rondo...