Warszawa rowerową stolicą Europy?

Stolica bierze udział udział w Europejskiej Rowerowej Rywalizacji (European Cycling Challenge) ECC 2014. W szranki staną rowerowe drużyny z 32 europejskich miast. Wygra to miasto, którego drużyna „wykręci” najwięcej kilometrów.

 

Rowerowa rywalizacja miast rozpocznie się 1, a zakończy 31 maja. Aby wziąć w niej udział, wystarczy przystąpić do warszawskiej drużyny, zainstalować w swoim smartfonie bezpłatną aplikację Endomondo i rejestrować w niej swoje rowerowe podróże po Warszawie. Podróże można też opisywać bezpośrednio w serwisie www.endomondo.com. To opcja dla „zapominalskich” albo tych, którzy mają starsze modele telefonów komórkowych. Ważne, by były to podróże, w których rower zastąpił inny środek transportu, czyli dojazdy do pracy, szkoły, kina czy sklepu. Nie liczą się przejazdy sportowe. Szczegółowe zasady dotyczące rywalizacji znajdują się na stronie www.ecc2014.eu.

 

Wygra to miasto, którego drużyna „wykręci” w ten sposób największą liczbę kilometrów. Na sukces złożą się więc dwa podstawowe czynniki: liczba członków drużyny oraz ich aktywność. Wygra więc miasto, które będzie miało najliczniejszą drużynę i ta drużyna będzie najbardziej aktywna w przemieszczaniu się rowerem. Co ciekawe, członkiem stołecznej drużyny mogą zostać również ci cykliści, którzy nie mieszkają w Warszawie. Wystarczy, że wykonują po niej część swoich rowerowych podróży. Liczy się każdy rodzaj roweru, co z pewnością ucieszy użytkowników systemu Veturilo.

 

W rowerowe szranki staną 32 miasta z całej Europy. Będą to m.in.: Rzym, Oslo, Tallin czy Malaga. Z miast polskich w rywalizacji, oprócz Warszawy, wezmą udział Gdynia i Łódź.

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wiadomości

Polecane

Archicom daje przykład ekourbanizmu budujące Stację Wola i dobrostan jej mieszkańców

0
Jedni chcą mieszkań z dala od miejskiego zgiełku, inni pragną mieć sklepy, usługi, szkoły i pracę w perspektywie krótkiego spaceru lub kilkuminutowej podróży komunikacją...
×