W stolicy powstają Huby Mobilności

Polski start-up Huby Mobilności rozpoczyna wdrażanie innowacyjnej formuły transportowej dla biurowców, centrów handlowych i osiedli mieszkaniowych.

Specjalnie zaprojektowane węzły parkingowe przy nieruchomościach, opcjonalnie wyposażone też w infrastrukturę ładowania, zaoferują błyskawiczny dostęp do bogatej floty pojazdów współdzielonych – elektrycznych hulajnóg, skuterów i aut na minuty.

– Pierwszy w Polsce Hub Mobilności ruszył dziś oficjalnie w jednej z największych w kraju dzielnic biznesowych  – na warszawskim Służewcu, przy biurowcu Adgar Plaza. Znalazły się tam pojazdy Traficar, Dott i blinkee.city

Rozwiązanie stworzone przez Huby Mobilności to specjalnie zaprojektowany obszar parkingowy, koncentrujący bogatą ofertę współdzielonych środków transportu, od wynajmowanych na minuty elektrycznych hulajnóg i skuterów, po samochody carsharingowe. Zasilanie dla bezemisyjnych pojazdów zapewnią ładowarki. Użytkownicy szybko i łatwo odnajdą preferowany środek transportu, a przestrzeń przy nieruchomości dodatkowo zyska uporządkowany charakter.

W miejskim trendzie smart mobility

Użytkownicy pierwszego polskiego Hubu Mobilności znajdą w nim współdzielone samochody Traficar, elektryczne skutery na minuty blinkee.city, a także e-hulajnogi Dott.

Nowy standard dla obiektów komercyjnych

Z badań wynika, że na jeden pojazd współdzielony przypada blisko 100 użytkowników, a jedno auto współdzielone może zastąpić 7-11 samochodów prywatnych. We flotach operatorów sharingowych 90% stanowią pojazdy nieemitujące spalin[1]. Współdzielona mikromobilność (e-hulajnogi, skutery, rowery) stanowi też doskonałe rozwiązanie na tzw. pierwszą/ostatnią milę, czyli początkowy/końcowy etap podróży.

Na czele Hubów Mobilności stoi Adam Jędrzejewski, szef Stowarzyszenia Mobilne Miasto i propagator idei współdzielonej mobilności. Udziałowcem w spółce jest Vooom – platforma typu MaaS (Mobility-as-a-Service) oferująca miastom multimodalny planer podróży oraz integrująca w jednej aplikacji różne pojazdy sharingowe z transportem publicznym.

Celem warszawskiego start-upu jest uczynienie w przyszłości z Hubów Mobilności standardowego elementu infrastruktury nie tylko przy nieruchomościach komercyjnych czy mieszkaniowych, ale i przy kluczowych kompleksach miejskich, np. dworcach, innych ważnych węzłach przesiadkowych lub obiektach publicznych. Opracowany przez spółkę format pozwala na elastyczne dostosowanie hubu do indywidualnych potrzeb danego obiektu. Dzięki temu potencjał Hubów Mobilności to setki lokalizacji w największych polskich miastach.

Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku.

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

Wiadomości

Polecane

Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy – mieszkańcy mają głos

0
Wystartowała 11. edycja Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Od dziś mieszkanki i mieszkańcy mogą decydować, które budynki, miejsca czy wydarzenia zasługują na ich głos....