Konstrukcja Varso Tower mierzy już około 220 metrów wysokości. Wieżowiec już w większości pokrywa też szklana elewacja.
Osoby pracujące w Varso Tower będą mogły cieszyć się pięknymi widokami na całą Warszawę i nieograniczonym dostępem naturalnego światła. Jesienią HB Reavis planuje zawieszenie wiechy na szczycie budynku.

Tymczasem w gotowych budynkach Varso Place pojawili się już pierwsi pracownicy. Z mieszczących się tu biur korzystają już najwięksi najemcy: Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Cambridge Innovation Center. Stopniowo wprowadzają się też kolejne firmy.
Inwestorem Varso jest słowacka firma HB Reavis. Najważniejszym elementem kompleksu biurowo – usługowego będzie wieża zaprojektowana przez Foster + Partners. Smukły 53-piętrowy wieżowiec o eleganckiej szklanej elewacji, zwieńczony 80-metrową iglicą powstanie w narożniku ulicy Jana Pawła II i ulicy Chmielnej. Budynek będzie pełnił funkcję biurowo – usługową. Jednak jego szczególną atrakcją będzie taras widokowy, położony na wysokości 230 metrów, a więc dwukrotnie większej niż ten w Pałacu Kultury i Nauki. Spektakularne widoki Warszawy i jej okolic czekają też gości restauracji na 46. i 47. piętrze budynku.
Dwie niższe wieże zaprojektowała pracownia Hermanowicz & Rewski Architekci. Varso 1 i Varso 2 osadzone są na wspólnym kilkupiętrowym podium o kamiennej elewacji w kolorze beżowym. Architekci na dachach obu budynków zaplanowani zielone tarasy, gdzie na co dzień będą mogli pracować i odpoczywać pracownicy firm działających w Varso.
Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku.