Umowa na Szpital Południowy podpisana!

Miasto Stołeczne Warszawa podpisało umowę z wykonawcą na budową 309-łóżkowego szpitala, który powstanie u zbiegu ul. rtm. Pileckiego i Indiry Gandi. Będzie służył głównie mieszkańcom południowych dzielnic – Ursynowa i Wilanowa, ale także pacjentom z Mazowsza.

Analiza utworzenie szpitala w tym miejscu zakłada, że populacja potencjalnych pacjentów będzie wynosiła około 250 tys. osób z najbliższej dzielnicy tj. Ursynowa. Natomiast włączając Wilanów, powiat piaseczyński oraz tereny skomunikowane z Warszawą planowaną obwodnicą oraz istniejącą autostradą A2, należy założyć, że pacjentami szpitala może być 300-350 tys. ludzi.

Wykonawcą prac będzie konsorcjum składające się ze spółek: Erbud S.A.,  Strabag Spółka  z o.o., Strabag AG i Ed. Züblin AG.
Szpital Południowy będzie się składał z trzech pięciokondygnacyjnych budynków. Na dachu jednego z pawilonów zlokalizowane będzie lądowisko helikopterów przystosowane dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W założeniach projektowych w budynku A (z wejściem głównym od ul. Pileckiego) na parterze  pomieści się przychodnia szpitalna z poradniami: chirurgiczną, ortopedyczną,  kardiologiczną,  ginekologiczno-położniczą, psychologiczną, urologiczną i nefrologiczną,  diabetologiczną, gastroenterologiczną, dermatologiczno-wenerologiczną oraz z izbą przyjęć. I piętro będzie przeznaczone na funkcjonowanie laboratorium analitycznego oraz działu rehabilitacji z fizjoterapią i hydroterapią. Na piętrze II znajdą się oddziały szpitalne: ginekologii, położniczy + łóżka noworodkowe i  neonatologiczne oraz  blok porodowy. III piętro pomieści oddział chirurgii ogólnej.

W  budynku B (z wejściem od ul. I. Gandhi) – parter to m.in. Szpitalny Oddział Ratunkowy  oraz diagnostyka obrazowa. Na I piętrze znajdzie się  administracja oraz dział badań czynnościowych i dział endoskopii. II piętro przeznaczone zostanie na funkcjonowanie oddziału kardiologii i  oddziału geriatrii. Na III piętrze znajdzie się blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii.

W budynku  C (z wjazdem od strony budynku Instytutu Hematologii i Transfuzjologii) na poziomie -2  znajdzie się parking i pomieszczenia techniczne, a poziom -1 pomieści centralną szatnię i zaplecze magazynowo-techniczne. Na I piętrze zaplanowano oddział psychiatryczny i odcinek obserwacyjny. Na II piętrze funkcjonować będzie oddział wewnętrzny, III piętro pomieści oddział ortopedii, a  na piętrze IV, jak w pozostałych budynkach, rozlokowane zostaną pomieszczenia techniczne.

Całkowita powierzchnia użytkowa budynków głównych  A, B i C to 42375,64 m². W projekcie uwzględniono wszelkie udogodnienia i standardy określone w obowiązujących przepisach dotyczących użytkowania obiektów przez osoby niepełnosprawne. Wszechstronne rozwiązania posiada także parking. Wjazd i wyjazd z podziemnego parkingu znajduje się od strony ul. Pileckiego, zaś wyjazd od strony ul. Indiry Gandhi. Niezależny wjazd i wyjazd posiada również Szpitalny Oddział Ratunkowy. Zaprojektowanych zostało 400 miejsc postojowych: 38 stanowisk na parkingu nadziemnym, 362 stanowiska na parkingu podziemnym.

O konieczności powstania szpitala w tym miejscu wiadomo już od 20 lat. Ja obiecałam warszawiakom, że ta placówka powstanie. I dziś mogę zapewnić, że tak się stanie – podpisaliśmy właśnie umowę z wykonawcą. Za 36 miesięcy w tym miejscu będzie już szpital z 309 łóżkami, na który przeznaczyliśmy 400 mln zł. Do podpisania tej umowy drogę mieliśmy wyboistą, ale pokonaliśmy przeciwności i tak jak obiecałam szpital będzie. – mów Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

Wiadomości

Polecane

Startuje budowa zielonego osiedla w Mieście Ogrodów. Milanówek Zdrój będzie pierwszym...

0
Trei Real Estate Poland rozpoczyna budowę pierwszego etapu osiedla w podwarszawskim Milanówku. Milanówek Zdrój będzie jedynym projektem mieszkaniowym w tym mieście z certyfikacją środowiskową...
×