SERWIS O ŻYCIU W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ I ARCHITEKTURZE

REDAKCJA

REKLAMA

Święto Saskiej Kępy już w najbliższą sobotę

Strona główna Informacje Święto Saskiej Kępy już w najbliższą sobotę

Hasło tegorocznego Święta Saskiej Kępy brzmi: Spotkajmy się na Saskiej Kępie.

Coroczne święto odbędzie się 24 maja 2014 r., start o godzinie 14:00

Święto Saskiej Kępy otwiera uliczna parada, zmierzająca spod Dużej do Małej Sceny. W paradzie uczestniczyć będą dzieci i młodzież z saskokępskich szkół, grupy artystyczne oraz wszyscy zaproszeni Goście.

Głównym miejscem wydarzeń jest ciąg ulic Francuskiej i Paryskiej; od Ronda Waszyngtona do Klubu Kultury Saska Kępa. Ponadto wszystkie uliczki Saskiej Kępy, oraz tradycyjne punkty satelitarne, takie jak Pracownia Litografii czy Ogródek Jordanowski.

Ciąg ulic Francuskiej i Paryskiej jest w sposób naturalny podzielony na trzy części akcji:

Część I. od Ronda Waszyngtona do ulicy Zwycięzców

Część II. od ul. Zwycięzców do Ronda Wolframa

Część III. Klub Kultury Saska Kępa wraz z otoczeniem

Szczegółowy program wydarzenia:

Róg ul. Francuskiej i ul. Berezyńskiej
SCENA AMBASAD

Prowadząca: Marta Wardyńska
14:10 Koncert chóru CANTUS NOBILIS
14:40 CAFE CORTAO COMPANA FLAMENCA – koncert, pokazy tańca, mini-warsztaty z widzami
Występują: Kinga Compa – śpiew, Magdalena Siwecka – taniec, Alicja Wołyńczyk – saksofon sopranowy, Tomasz Skłodowski – gitara flamenco, Maciej Skórzewski – instrumenty perkusyjne, adeptki sztuki tańca Flamenco
16:25 Matteo Mazzucca – koncert pieśni
Występują: Matteo Mazzucca – gitara
17:25 Występ Danuty Fąfary
18:00 Artystyczne czytanie fragmentów trzech powieści w wykonaniu reżysera i aktora Redy Haddada (Wydawnictwo CLAROSCURO)
18:40 Występ zespołu Ambasady Indonezji
19:30 Szkoła Tańca „Perfekta” – pokaz tańca brzucha
20:00 Koncert TRIO JUGONOSTALGIA “Bałkańskie Zeszyty”

Róg ul. Francuskiej i ul. Walecznych
SCENA WALECZNYCH

Prowadzący: Wojciech Wardyński
Program:
14:45 Zespół DEUTER – koncert
Występują: Paweł „Kelner” Rozwadowski – wokal, Dariusz Kotuszewski – bas, Maciej Dłużniewski – gitara, Tomasz Kożuchowski – perkusja
16:00 Projekt WEST – pokazy tańca West Coast Swing
16:35 Zespół THE HIPS
Występują: Boska Naborowska – wokal, Katarzyna Wardyńska – wokal, Ryszard Grabowski – cajun, Hipolit Woźniak – gitara akustyczna
17:55 Zespół LUCYNA UŚMIECHA SIĘ MIMO WOLI – koncert
Występują: Paweł – wokal męski, Karolina – wokal damski, Globus – gitara elektryczna, Paweł – gitara basowa, Janek – perkusja, Miguel – kongi/bongosy/instrumenty perkusyjne, Wojtek – saksofon tenorowy, Piotrek – organetto
19:30 Formacja TANGO PARA TODOS. Wystąpią chór i orkiestra (26 osób) z koncertem tang argentyńskich, po koncercie milonga.

Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 2, ul. Nobla 18/26
SCENA W JORDANKU
(w godz. 10-18)

W programie:
Występy dzieci z saskokępskich publicznych i prywatnych przedszkoli i szkół podstawowych, występy wychowanków Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 2 i innych ośrodków wspierających rozwój i organizujących zajęcia dla dzieci i młodzieży

BEZPŁATNE ATRAKCJE DLA DZIECI:
URZĄDZENIA ZABAWOWE (Kolejka elektryczna, Zjeżdżalnie pneumatyczne dla młodszych i starszych, zamki pneumatyczne małe i duże, Eurobungy),
KĄCIK LOGICZNY (szachy, warcaby, plenerowe kółko i krzyżyk)
MALOWANIE BUZIEK ORAZ OZDABIANIE WŁOSÓW ZAPLATANIE WARKOCZYKÓW
„FABRYKA papierowych kapeluszy”
ZABAWY Z CHUSTĄ ANIMACYJNĄ Klanza
ZABAWY SPORTOWE PROMUJĄCE ZDROWY TRYB ŻYCIA
MINI FOOTBALL
STREFA ZABAW DLA DZIECI (budowanie z rodzicami konstrukcji z klocków )
KONKURSY ZABAWY TURNIEJE Z NAGRODAMI
ZABAWKI PLENEROWE, TEREN REKREACYJNY

ul. Obrońców 28/30
SCENA PRACOWNIA LITOGRAFII

15:30 Zespół LATAJĄCE PIĘŚCI – koncert
17:15 Zespół BLUES TIME – koncert
Występują: Jacek Karpowicz – harmonijka, Włodek Tyl – klawisze, Zbyszek Jędrzejczyk – gitara akustyczna, śpiew, Piotr Głudkowski – bas, Jacek Alka – perkusja, Przemek Chołody – gitara akustyczna

Róg ul. Francuskiej i ul. Obrońców
SCENA PRZY OSIECKIEJ

Prowadzący: Ryszard Rembiszewski
Program:
14:30 Powitania, przemówienia, otwarcie Święta
14:40 Wspólne wykonanie „Małgośki” – hymnu Święta Saskiej Kępy
Występują: Anna Tkaczyk – skrzypce, śpiew; Norbert Filipek – gitary; Krystian Sidor – gitara basowa, kontrabas; Mikołaj Wielecki – instrumenty perkusyjne; Adam Tkaczyk – śpiew, gitara
14:45 Zespół WYSPY DOBREJ NADZIEI – koncert
Występują: Anna Tkaczyk – skrzypce, śpiew; Norbert Filipek – gitary; Krystian Sidor – gitara basowa, kontrabas; Mikołaj Wielecki – instrumenty perkusyjne; Adam Tkaczyk – śpiew, gitara
15:45 KWARTET ARUNDO GRA DLA SASKIEJ KĘPY
Występują: Tytus Wojnowicz – obój, Alina Mleczko – saksofon, Leszek Wachnik – fagot, Romuald Gołębiowski – klarnet
17:00 Recital piosenki francuskiej
Występują: Wojciech Bardowski, Krzysztof Jaszczak, Magdalena Tunkiewicz
18:00 JERZY GRUNWALD – koncert przebojów
Występują: Jerzy Grunwald
19:00 Koncert OSHINSKI
Oshinski to multikulturowy Artysta, który tworzy muzykę niedającą się zaszufladkować w jednym, konkretnym stylu
20:00 Zespół DIXIE WARSAW JAZZMEN – koncert jazzu tradycyjnego
Występują: Zygmunt K. Jagodziński, Włodzimierz Halik, Stefan Woźniakowski, Andrzej „Bigol” Bigolas

Róg ul. Paryskiej i ul. Szczuczyńskiej
SCENA SZKOLNA

Prowadzący: Krzysztof Konrad
Występują:
– Gimnazjum im. Zawiszy Czarnego
– Gimnazjum im. Niemena
– Gimnazjum im. Paderewskiego
– Gimnazjum im. Bohaterów Olszynki
– Liceum im. Prusa
– Liceum im. Mickiewicza
– Liceum im. Osieckiej
– Zespół Szkół im. Okulickiego
– Polski Klub Szermierczy
– Klub Kultury „Orion”
– Klub Kultury „Gocław”
– Teatr RĘCE I NOGI z CPK – spektakl „Gałczyński i już”

ul. Bruskelska 23
KLUB KULTURY SASKA KĘPA

14:30 TEATR MUZYCZNY PARADOX Hufca ZHP, spektakl “Cóż wiemy o miłości – Listy”
Występują: członkowie Muzycznego Teatru „PARADOX” Hufca ZHP Warszawa Praga-Południe
16:00 Koncert MUZYCZNE PODRÓŻE PO EUROPIE,
Występują: Joanna Gatniejewska – flet; Michał Pindakiewicz – gitara
18:00 Koncert “Dawnych wspomnień czar – o miłości w rytmie walczyków i tang”
Występują: Jadwiga Teresa Stępień – głos; Mariusz Rutkowski – fortepian, Adam Szydłowski – klarnet. Koncert pod honorowym patronatem Ambasady Argentyny w Polsce.
19:30 Zespół THE WISH – koncert coverów
Występują: Kaja Kaźmierczyk – wokal, Tomek Bogacki – gitara
21:00 Pedro y Mari „SASKA BOSSA NOVA”
Występują: Maria Kudełka-Gonet – wokal/flet, Wojciech Lichtański – saksofon, Bogusław Kaczmar – fortepian, Piotr Kudełka – gitara, Jakub Mielcarek – kontrabas, Tomas Celis Sanchez – instrumenty perkusyjne, Łukasz kurek – perkusja

WYSTAWY I INNE WYDARZENIA

ul. Brukselska 23
Akcja „Przynieś swoje zdjęcie z Kępy” przy Klubie Kultury Saska Kępa

ul. Paryska, przy Rondzie Wolframa
Wystawa motocykli

ul. Paryska 26
Roman Filipowicz – wystawa akwareli.
Artysta: Roman Filipowicz

ul. Meksykańska 3
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 45 – animacyjne zajęcia z ksiażką dla dzieci
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 94 – prezentacja zbiorów Biblioteki dotycząca Saskiej Kępy

Pl. Przymierza
Polski Klub Szermierczy
– pokazy walk szermierczych
– turniej dla dzieci i dorosłych

Pl. Przymierza
ELLEFANTI – studio fotografii dziecięcej

ul. Zwyciezcow 11 przy ul. Katowickiej
14:00-22:00
• „Wokół Plonu”- wydarzenia artystyczne na skwerze przy płaskorzeźbie „Plon” -m.in. „Syrenki Saskiej Kep” i wystawy rzeźb z muzyką i kawiarnią w tle.
(Stowarzyszenie ŁADna Kępa)
• „Ożywienie pod Plonem” – pantomima.
Spektakle: 17:00 i 17:30
(Młodzieżowy Klub Sportowy “Syrena”)
• „Od Zakopanego do Saskiej Kępy – twórczość Stefana Momota” – instalacja plenerowa.
(Fundacja Sztuka Stosowana)
• „Rzeźbiarze Saskiej Kepy. Warto o nich pamiętać” – wystawa.
(Maria Anna Rudzka)
• Spacery:
15:00 „Kolonia Włościańska”
18:00 ulica Katowicka w towarzystwie ożywionych rzeźb

róg ul. Francuskiej i ul. Zwycięzców
Wystawa „Historia Saskiej Kepy dla najmłodszych”

ul. Francuska 2-4
Wystawy „Obrona Warszawy 1939″ i „Historia Saskiej Kępy dla Dzieci”

ul. Francuska 3-11
Stowarzyszenie Obywatelskie Saska Kępa
Wystawa, gra miejska, stoisko promocyjne, punkt informacyjny, kurs pierwszej pomocy, konkursy

ul. Obrońców 12
Wystawa w ogrodzie zaprzyjaźnionych artystów OW ZPAP

ul. Obrońców 28/30
Doświadczalna Pracownia Litografii
– wystawa zbiorowa saskokępskich artystów plastyków
Artyści: Ryszard Wojtyński, Bonawentura Ostrowski, Franciszek Maśluszczak, Joanna Czubak, Grażyna Kilianowicz, Andrzej Juchniewicz, Andrzej Newelski, Marcin Kokoszko, Agnieszka Dąbrowska-Woźniak, Przemysław Runo, Piotr Syski

ul. Francuska 16-20
14:00-22:00
• „Stowarzyszenie ŁADna Kępa” – stoisko promocyjne i inne atrakcje
• „Architekci i Architektura Saskiej Kępy” – wystawa.
(Stowarzyszenie ŁADna Kępa)

ul. Francuska 22
Stoisko PTTK
– mini wystawy “Historia Saskiej Kępy” i “Agnieszka Osiecka”
– punkt promocyjny,
– gra terenowa

ul. Berezyńska 24
Sklep „Szperando”

ul. Francuska 47
• Grupa ECO-ARTE – wystawa fotografii
Artyści: wystawa zbiorowa
• Stowarzyszenie Saska Kępa przy SBM Pracowników Kultury
– wystawa “SBM Pracowników Kultury na Saskiej Kępie”
– konkurs Wiedzy o Saskiej Kępie
– Miniwystawa “Saska Kępa”
– Stolik debat o Saskiej Kępie
• Chorągiew Stołeczna ZHP, Hufiec Warszawa Praga Południe – „Rozmowy przy herbatce na Saskiej”

Al. Waszyngtona 2b
Biblioteczny Punkt Informacji Kulturalnej – wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 3
Otwarcie wystawy „Ludzie i historyczne miejsca „Saskiej Kępy” z cyklu „Aktywny Senior”

– stoisko promocyjne

Wiadomości

Biedronka działa już w The Warsaw Hub

Takiego sklepu Biedronka jeszcze nie miała. Można do niego wejść bezpośrednio ze stacji metra, a do tego znajduje się sercu...

Wiata kolejowa Warszawa Śródmieście WKD została wpisana do rejestru zabytków

Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wpisał do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego wiatę nad wejściem na perony przystanku Warszawa-Śródmieście WKD, wzniesioną w 1963...

Elektryki naładują się w Elektrowni Powiśle

Do grona klientów GreenWay Polska dołączyła Elektrownia Powiśle. Klienci centrum mogą korzystać z 16 ładowarek samochodów elektrycznych dostarczonych, zainstalowanych i zarządzanych...

Bankowcy w The Warsaw Hub

Standard Chartered otworzył nową przestrzeń do pracy dla swoich pracowników na najwyższych piętrach jednego z najnowocześniejszych kompleksów biurowych w Polsce, The...

Ceetrus wybuduje nową dzielnicę

Ceetrus Polska rozpoczął prace nad projektem nowego kwartału miejskiego w podwarszawskim Piasecznie. Na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej powstanie nowa wielofunkcyjna inwestycja otoczona zielenią...

Głosowanie na nazwę dla nowych pociągów metra

MeWa, Morava, Siréna, Varsovia, Wavlak, Zygmunt – już niedługo jedną z tych nazw będą nosiły nowe pociągi warszawskiego metra.

Polecane

Rozpoczyna się Lato Konesera. Kilkaset wydarzeń w centrum kulturalno-rozrywkowym stołecznej Pragi

Już w 1 lipca w Centrum Praskim Koneser rozpoczyna się wakacyjny cykl wydarzeń pod hasłem Lato Konesera. Od początku lipca do...

Teatr Polonia i Och-Teatr zagrają w lato plenerowe spektakle w Centrum Praskim Koneser

Centrum kulturalno-rozrywkowe na warszawskiej Pradze zapowiada plenerowe spektakle Teatru Polonia i Och-Teatru podczas Lata Konesera. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny,...

Innowacyjne udogodnienia w Tulipan House

Zaprojektowane na nowo lobby biurowca Tulipan House to nie tylko ekologiczny design, ale też przestrzeń, która na każdym kroku podkreśla dumę...

Warszawski rynek mieszkaniowy 2019

W 2019 roku w Warszawie przekroczono mieszkaniowy Rubikon. Na rynku pierwotnym średnia cena sprzedaży metra kwadratowego, na koniec pierwszej połowy roku, przekroczyła 9 tysięcy...

Noc Wieżowców 2018

Po przerwie wracamy do Was z trzecią edycją Nocy Wieżowców. zdjęcia: Kuba Jurkowski Wejściówki na Wydarzenie są imienne i nie istnieje możliwość zmiany danych na...

Rondo ONZ jeszcze wystrzeli w górę!

BY <!-- &amp;amp;amp;amp;lt;iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-N25V7L" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"&amp;amp;amp;amp;gt;&amp;amp;amp;amp;lt;/iframe&amp;amp;amp;amp;gt; Rondo...