Na Skylinerze zakończyły się już prace elewacyjne, zarówno na podium, jak i na wieży biurowca. Zniknęły rusztowania odsłaniając całkowicie przeszkloną fasadę budynku, która zachwyca prostotą i proporcjami.
Obecnie na placu budowy trwa demontaż rusztowania z najwyższego punktu Skylinera, tzw. „pióropusza”, który jest obudowany szkłem i ścianą żelbetową. Prace te są bardzo skomplikowane i wymagają niezwykle precyzyjnego wykonania z uwagi na ilość instalacji oraz połączenie elewacji i elementów dachowych. Dodatkowe wyzwanie stanowi kształt dachu, który nachylony jest pod bardzo dużym skosem. Z uwagi na wysokość budynku – 195 metrów, prace na szczycie wykonywane są przez brygady alpinistyczne. Do końca zbliżają się także roboty sanitarne i instalacyjne. Na dachu Skylinera pojawiły się cztery wieże chłodnicze, a waga najcięższych urządzeń transportowanych na najwyższe poziomy przekraczała 13,5 tony. W maszynowniach zainstalowane zostały 24 pompy obiegowe zapewniające chłód w całym obiekcie, dwudziestotonowe urządzenia musiały zostać posadowione w dokładnością do kilku milimetrów.
Firma Warbud aktualnie prowadzi też prace w holu głównym biurowca, gdzie układana jest posadzka, z kolei na zewnątrz wokół budynku kładziony jest kamień – już niedługo stanie się on częścią wypełnionego zielenią terenu miejskiego, dostępnego dla wszystkich mieszkańców miasta. Zwieńczeniem i perełką budynku jest zlokalizowany na dwóch kondygnacjach na wysokości 165 metrów Skybar, z którego rozpościera się niesamowity widok na panoramę Warszawy.
– Skybar będzie ogólnodostępnym miejscem przeznaczonym na relaks i eventy okolicznościowe. Korzystać będą mogli z niego zarówno użytkownicy biurowca, jak i mieszkańcy miasta. Po otwarciu Skybaru wszyscy będziemy podziwiać panoramę Warszawy na 4 strony świata z 41 i 42 kondygnacji – mówi Andrzej Lany, Dyrektor Zarządzania Aktywami Karimpol Polska.
Dzięki całkowicie przeszklonej fasadzie budynku i krótkiej odległości od trzonu do fasady biurowiec zaoferuje potencjalnym najemcom znakomitą panoramę miasta. Przedsmakiem możliwości Skylinera jest reprezentacyjny showroom zlokalizowany na 23 piętrze biurowca. Pokazowe biuro wyposażone zostało w zintegrowany system sterowania, dzięki któremu możemy kontrolować oświetlenie, temperaturę, jak również żaluzje okienne.
Przyszli najemcy Skylinera będą mieli do dyspozycji także pomocną w codziennym funkcjonowaniu dedykowaną aplikację budynkową. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe będzie wysyłanie zaproszeń do gości biurowca, co zniesie potrzebę rejestrowania wizyt w recepcji, online zarezerwujemy też miejsce parkingowe. Aplikacja pozwoli ponadto na dostęp do aktualności z życia biurowca, będzie można sprawdzić m. in. ofertę restauracji zlokalizowanych w Skylinerze, a także skontaktować się z innymi użytkownikami budynku.
Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski. Skyliner zaoferuje około 45.000 m2 powierzchni biurowej. Na każdym piętrze do dyspozycji przyszłych najemców będzie ok. 1.500 m2 przestrzeni. Budynek będzie się składać z 30 poziomów biurowych oraz 4 przeznaczonych na cele handlowo-usługowe, które będą dostępne zarówno dla najemców budynku, jak i mieszkańców Warszawy. Na ponad 3.500 m2 powierzchni znajdą się: m.in. sklepy, restauracje, kawiarnie czy fitness. Dodatkowo na wysokości 165 m są planowane dwa poziomy Skybaru z widokiem na panoramę miasta, na które będzie można wjechać dedykowaną windą. Przedsmak całości powierzchni biurowej, która już niedługo oddana zostanie do dyspozycji najemców, zobaczyć można w reprezentacyjnym 120-metrowym showroomie, który powstał na 23. piętrze wysokościowca z widokiem na Rondo Daszyńskiego.
Wjazd na pięciopoziomowy parking mieszczący 430 samochodów osobowych będzie możliwy od ulicy Prostej a w przyszłości także od ulicy Towarowej. Na poziomach podziemnych znajdzie się także ponad 300 miejsc rowerowych oraz szatnie z przebieralniami dla rowerzystów. Skyliner jest pre-certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent.