Już w kwietniu zdemontowane zostaną rusztowania, a oczom przechodniów ukaże się elewacja inwestycji Royal Wilanów. Obiekt, którego oddanie do użytku zaplanowano na sierpień br. będzie biurowcem w pełni zintegrowanym z przestrzenią miejską. Jego oferta obejmować będzie również wiele kawiarni, restauracji, punktów handlowych oraz usługowych.
Prace wykończeniowe na budowie Royal Wilanów rozpoczęły się już w styczniu br. Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy zainstalowano windy i ruchome schody oraz wykończono systemy sanitarne. Trwają już prace nad aranżacją przestrzeni dwóch najemców obiektu. Capital Park właśnie podpisał umowę z władzami miasta na przebudowę ulicy Klimczaka na odcinku od Przyczółkowej do Sarmackiej, co usprawni system transportu wokół budynku.
– Budowa Royal Wilanów przebiega zgodnie z zakładanym harmonogramem. Równolegle prowadzimy intensywne działania związane z komercjalizacją części handlowej i biurowej obiektu – komentuje Wojciech Nowakowski, Investment Manager w Grupie Capital Park. – Naszym celem jest stworzenie w tym miejscu nieformalnego centrum dzielnicy, gdzie mieszkańcy przyjdą nie tylko zrobić zakupy i zjeść posiłek w restauracji, ale również spędzić czas wolny w specjalnie zaaranżowanej strefie dedykowaniej aktywności fizycznej – dodaje.
Do stale powiększającego się grona najemców powierzchni handlowej w Royal Wilanów należą już m.in. największy w Polsce salon firmowy Nike, delikatesy Piotr i Paweł, browar i restauracja Bierhalle, winiarnia Czas na Wino, duńska sieć sklepów ze sprzętem elektronicznym Bang & Olufsen, kwiaciarnia Aga Flowers, śródziemnomorskie delikatesy Piccola Italia, Krakowski Kredens, Pralnia Panda oraz myjnia samochodowa. Swoje siedziby przeniosą tu również firmy: Sygnity, Erbud S.A. oraz Capital Park – inwestor projektu. Za komercjalizację części handlowej odpowiada BOIG, zaś biurowej – Colliers International.
Royal Wilanów będzie obiektem pięciokondygnacyjnym, w którym znajdzie się 29 787 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej oraz 6 920 mkw. powierzchni usługowo-handlowej. W podziemnej części budynku zlokalizowano trzykondygnacyjny parking na 931 miejsc postojowych dla najemców i klientów oraz parking rowerowy. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia JEMS Architekci.