Ratusz uratuje Koloseum? Jest decyzja prezydent Warszawy

Ratusz wszczął procedurę wypowiedzenia umowy obecnemu zarządcy dwóch budynków zabytkowych gazowni przy ul. Prądzyńskiego 14 A. Jest szansa, że kultowe Koloseum przestanie niszczeć.

Teren przy ul. Prądzyńskiego 14A wraz z zabytkowymi, XIX-wiecznymi zbiornikami gazu przeszedł w prywatne ręce w 1991 roku. Właścicielem terenu stała się Fundacja “Wystawa Warszawa Walczy 1939-1945”, a użytkowanie wieczyste zostało ustalone na 99 lat. Nieruchomość została ponownie sprzedana w prywatne ręce w 1996 roku. Umowa użytkowania wieczystego nakładała na właścicieli obowiązek utrzymania terenu w należytym porządku oraz modernizacji zabytkowych zbiorników gazu.

Urząd dzielnicy Wola w związku z wynikami kontroli terenu oraz w trosce o jego dobro, Zarząd Dzielnicy Wola podjął uchwałę, w której wnioskuje do Prezydenta m.st. Warszawy o podjęcie działań zmierzających do rozwiązania umowy użytkowania wieczystego zabytkowych obiektów. Na reakcję ratusza nie było trzeba długo czekać.

 

 

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

Wiadomości

Polecane

slub w kosciele swietej anny warszawa

Nie przegap tej daty. W październiku rusza Festiwal Fotoforma 2026

0
Właśnie ogłoszono datę 4. edycji Festiwalu Fotoforma - święta fotografów i twórców wideo. To będą dwa dni inspiracji i edukacji, nowinek sprzętowych, spotkań z...
×