Złota 44 zaprasza na #NocWieżowców i na premierę książki

  0
  73

  Mamy przyjemność zaprosić Was na spotkanie ze Złota 44. Najwyższy w Europie budynek mieszkalny bierze udział #NocWieżowców. Z uwagi na trwającą budowę i rygorystyczne przepisy bezpieczeństwa nie zabierzemy Was na górę, ale zapraszamy Was na spotkanie z Jarosławem Zielińskim autorem książki “ZŁOTA 44 i inne warszawskie niebotyki”. 100 książek inwestor wieżowca ufundował dla naszych czytelników.

  Tylko tej nocy Złota 44 będzie zmieniać kolory iluminacji co minutę, a pawilon informacyjny ZŁOTEJ 44 będzie czynny do godziny 24.00.
  100 naszych czytelników może spotkać się z autorem książki Jarosławem Zielińskim, a także Wiceprezesem BBI Development S.A. Rafałem Szczepańskim. Spotkanie odbędzie się w pawilonie informacyjnym o godzinie 21.00.

  W trakcie spotkania możecie zdobyć 100 wyjątkowych książek, a także wypić kawę. To już szósta książka poświęcona historii Warszawy wydana przez BBI Development S.A. Tym razem związana jest z wieżowcem ZŁOTA 44, zaprojektowanym przez światowej sławy architekta polskiego pochodzenia Daniela Libeskinda.

  – Jako firma aktywna od lat na warszawskim rynku nieruchomości utożsamiamy się z miastem, ważna jest dla nas jego przyszłość ale także jego dziedzictwo. Wierzę, że ta publikacja, będąca kontynuacją naszej serii wydawniczej okaże się ciekawą lekturą dla wszystkich pasjonatów architektury i miłośników Warszawy – mówi Rafał Szczepański Wiceprezes BBI Development S.A.

  Książka jest gruntownym opracowaniem historycznym, architektonicznym oraz urbanistycznym. Wypełnia lukę w literaturze poświęconej historii warszawskich wysokościowców. Publikacja dzieli się na dwie części. Pierwsza nakreśla historyczny rozwój oraz przyszłość wieżowych wysokościowców w stolicy. Z tego zestawienia wyłania się zaskakujący obraz miasta, w którym realizowana jest tylko znikoma część zgłoszonych projektów, podczas gdy inne padają ofiarą trudności finansowych inwestora, zwiększających się z czasem ograniczeń wynikających z tworzonych jeszcze planów miejscowych albo zniechęcenia inwestorów nadmiarem biurokratycznych przeszkód. Drugą część książki stanowi z kolei katalog wieżowców obecnie w Warszawie istniejących. Jarosław Zieliński podkreśla – Opracowanie jest pierwszym krokiem w drodze do syntezy złożonego zagadnienia jakim są wieżowce. Dlatego jako publikacja popularnonaukowa, pozostawia wiele kwestii otwartych.

  „ZŁOTA 44 i inne warszawskie niebotyki” to kolejna już pozycja wydana w serii Koneser Historii – Warszawa wielkomiejska. Do tej pory ukazały się:
  *„Pasaż Simonsa” opisująca historię okolicy planowanej inwestycji w miejscu przedwojennego Pasażu Simonsa – ulic Długiej, Nalewkek, Placu Krasińskich;
  *„Foksal i okolice” związana z inwestycją Rezydencja Foksal, poświęcona fragmentowi Warszawy obwiedzionemu ulicami: Nowym Światem, Alejami Jerozolimskimi, Okólnik, Tamka;
  *„Koneser, Ząbkowska i okolice” powstała w związku z projektem inwestycyjnym Centrum Praskie Koneser, stanowi kompendium wiedzy o historii Pragi Północ, a w szczególności okolic dawnej Wytwórni Wódek Koneser;
  *„Plac Unii i okolice” została wydana przy okazji realizacji budynku biurowo-handlowego Plac Unii, stanowiącego swoistą bramę łączącą Mokotów i Śródmieście;
  *„Marszałkowska róg Świętokrzyskiej i okolice” ukazała się w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, prezentując projekt Centrum Marszałkowska, realizowany w miejscu Domu Handlowego Sezam.

  BBI Development S.A. aktywnie działa na rzecz poszerzania wiedzy na temat dziedzictwa materialnego Warszawy. Każdej nowej inwestycji realizowanej przez firmę towarzyszą książki opisujące historię i współczesność wybranego fragmentu miasta.

   

  Chętnych na spotkanie i zdobycie wyjątkowej książki prosimy o napisanie e-maila na adres redakcja@nowawarszawa.pl z dopiskiem Złota 44.