Kultowy “Młotek” zaprasza dodatkowo 50 osób

  0
  36

  W najbliższą sobotę, 23 maja, mieszkańcy Warszawy będą mogli podziwiać panoramę swojego miasta z najwyższych pięter stołecznych wieżowców. Wszystko dzięki pierwszej edycji “Nocy Wieżowców” – wydarzenia, które być może zagości na stałe na liście najpopularniejszych w Warszawie. 23 maja dla wszystkich chętnych otwarte będzie również Smolna 8 Studio. Rozdajemy 25 dodatkowych zaproszeń. Czas start!

   

  Smolna 8 to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w centralnej Warszawie. Jedni uważają go za niepasujący do krajobrazu nowoczesnego miasta, innych fascynuje, ale wszystkim – bez wyjątku – rzuca się w oczy. Ponad 60-metrowy wieżowiec był jedną z pierwszych tego typu inwestycji w Warszawie. Powstały w 1976 roku “Młotek” – bo tak ze względu na swój wygląd i kształt jest nazywany – miał być hotelem polonijnym. W pierwotnym zamyśle miał służyć jako tymczasowe miejsce pobytu Polakom, którzy okazjonalnie przyjeżdżają do kraju z zagranicy. Teraz, w 140 mieszkaniach, żyje w nim na stałe kilkaset osób.

   

  Na szczycie Smolnej 8 znajduje się Smolna 8 Studio – dwukondygnacyjne studio kulinarne. To nowe miejsce, w którym organizowane są wydarzenia firmowe oraz prywatne. Budynek nie tylko widać zewsząd – nie sposób nie zauważyć go przejeżdżając mostami: Poniatowskiego, Świętokrzyskim czy Śląsko-Dąbrowskim – ale również i z niego widać bardzo wiele. Z najwyższego piętra rozpościera się niesamowity widok na prawy brzeg Wisły: Stadion Narodowy, Pragę i Saską Kępę. Powiśle wydaje się być na wyciągnięcie ręki, a przejeżdżające mostem Poniatowskiego autobusy i samochody sprawiają wrażenie miniaturowych resoraków. Z drugiej strony rozpościera się natomiast panorama innych wieżowców w centrum miasta.

   

   

  Co trzeba zrobić, żeby wygrać 25 podwójnych zaproszeń?

  1. Odpowiedz na pytanie: W którym roku wybudowano wieżowiec Smolnej 8!

  2.Wyślij odpowiedź na adres tomasz.reich@nowawarszawa.pl

  w temacie wiadomości Noc ze Smolną 8.

  3. W treści wiadomości poza odpowiedzią napisz imię i nazwisko oraz dane drugiej osoby, którą chcesz zabrać.

  UWAGA post konkursowy prosimy udostępnić na Facebooku.