SERWIS O ŻYCIU W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ I ARCHITEKTURZE

REDAKCJA

REKLAMA

Pralnie ekologiczne – dlaczego warto z nich korzystać?

Strona główna Informacje Pralnie ekologiczne - dlaczego warto z nich korzystać?

Ekologiczny styl życia jeszcze kilka lat temu uznawany był za trend niszowy. Dzisiaj, wraz z rosnącą świadomością konsumentów, coraz więcej osób chce dbać o środowisko naturalne, co przejawia się w wielu dziedzinach życia i codziennych drobnych wyborach.

wyposazenie-pralni-mylaundry-concept-storeEkologiczna żywność zamiast śmieciowej, organiczne kosmetyki zamiast chemii, energooszczędne sprzęty domowe zamiast pożeraczy prądu, rower zamiast emitującego spaliny samochodu – wszystko to wpływa na komfort naszego życia i powoli staje się częścią większej, pozytywnej zmiany.

Wyposażenie pralni

Jednym z bardzo korzystnych eko trendów, które warto rozważyć jest również – popularne na zachodzie i cieszące się coraz większym zainteresowaniem w Polsce – korzystanie z ekologicznych pralni. Okazuje się, że poza chęcią dbałości o naturę, decydujemy się na tego typu usługi, również z innych powodów.

efficient-dosing-system-dozowania-2

Żyjemy szybko, mobilnie, często zmieniamy miejsce zamieszkania – z tego chociażby powodu nie gromadzimy mebli i większych sprzętów, ponieważ przy przeprowadzkach generuje to problemy natury logistycznej.

piorace-systemy-lagoon

Nawet jeśli mamy swoje wymarzone „M”, niekiedy jego niewielki metraż sprawia, że przy urządzaniu, stawiamy na minimalizm – rezygnujemy więc z posiadania pralki, ponieważ mieszkając w dużym mieście, możemy skorzystać z licznych pralni samoobsługowych poza domem.

Pralnie przemysłowe

Kiedy do tego wszystkiego dodamy fakt, że pranie „na mieście” może być tanie i ekologiczne – wybór staje się bardzo prosty. Jak się okazuje, eko pralnie to wiele korzyści nie tylko dla nas – klientów, ale również dla osób, które chcą rozwinąć biznes pralniczy lub szczególnie zadbać o ten aspekt w swojej działalności.

pralnie-samoobslugowe-electrolux-2

Są to najczęściej właściciele hoteli, placówek uzdrowiskowych, szpitali i wszelkich miejsc gdzie ważny jest wysoki poziom higieny oraz bezpieczeństwo odbiorców – np. pacjentów i kuracjuszy.

– „Osobiście znam wszystkich naszych gości i mam z nimi bezpośredni kontakt. Kilka lat temu rozpoczęliśmy remont naszej placówki. Naszym celem było stworzenie przyjaznego, wygodnego miejsca dla naszych mieszkańców, jednocześnie chcieliśmy aby nasza placówka była jak najbardziej nowoczesna i bezpieczna. Ekologiczna pralnia doskonale wpasowała się do naszej wizji” – mówi właścicielka jednego z największych domów opieki w Warszawie.

W obiektach tego typu stosowane są obecnie innowacyjne systemy, które gwarantują nie tylko nieskazitelnie czyste pranie z zachowaniem jakości nawet najdelikatniejszych tkanin.

wyposazenie-pralni-pralki-electrolux-2

Ich zaletą jest również generowanie dużych oszczędności dla właścicieli punktów pralniczych. Ekonomia nowoczesnych rozwiązań wiąże się m.in. ze skróconym czasem czyszczenia garderoby czy brakiem konieczności stosowania drogich, chemicznych detergentów.

systemy-lagoon-piorace-electrolux

Zaawansowane technologicznie, ale jednocześnie łatwe w obsłudze i ekologiczne wyposażenie pralni to coraz częstsze zjawisko. W większych miastach, oferta jest tak bogata, że możemy wybierać spośród wielu tego typu punktów, porównując usługi i ceny, tak aby skorzystać z najwygodniejszej dla nas opcji.

Lagoon Advanced Care

Dużą popularnością w branży pralniczej cieszą się szczególnie systemy Lagoon Advanced Care i myLaundry. Lagoon Advanced Care to system, który daje gwarancję wysoce skutecznego czyszczenia ubrań przy użyciu wody i biodegradowalnych detergentów.

lagoone-advenced-care-system-2Klienci nie muszą obawiać się szkodliwych środków i reakcji alergicznych. Pranie jest całkowicie bezpieczne nie tylko dla nich, ale również dla środowiska, a tkaniny pięknie pachną i są miłe w dotyku. Dodatkowy plus to brak śladów zużycia materiału, brak utraty kolorów i zmiany wymiarów odzieży nawet po wykonaniu wielu cykli czyszczenia.

lagoone-advenced-care-system-3

Zaletą Lagoon jest także łatwość obsługi – proces czyszczenia na mokro jest bardzo prosty, dlatego każdy poradzi sobie z opanowaniem sprzętu w krótkim czasie. Ponadto – co jest istotne dla właścicieli pralni – system wyróżnia najwyższa wydajność. Zmaksymalizowany współczynnik załadunku i zoptymalizowana technologia czyszczenia, gwarantują szybki zwrot inwestycji w sprzęt.

lagoone-advenced-care-system-21Sprawne i przede wszystkim skuteczne czyszczenie garderoby z wykorzystaniem Lagoon Advanced Care, zostało potwierdzone opiniami wielu klientów. System polecany jest również przez Woolmark Company jako odpowiedni system wet-cleaning do czyszczenia najlepszej jakości wełny oznaczanej metką „czyścić tylko chemicznie”.

Pralnie samoobsługowe

MyLaundry Concept Store to z kolei unikalne podejście do pralni samoobsługowych i tak jak w przypadku Lagoon – nacisk na ekologiczność rozwiązania. Ten innowacyjny system to coś znacznie więcej niż tradycyjne wyposażenie pralni i popularne pralki przemysłowe. To gwarancja najbardziej efektywnego czyszczenia i suszenia dla klientów, a także maksymalnych zysków dla właścicieli pralni.

pralnie-osiedlowe-electrolux-2

Możliwości myLaundry to m.in.: automatyczne oszczędzanie wody, compass pro (mikroprocesor umożliwiający wybór odpowiedniego programu i języka), wiadomości sms (np. przypomnienie o serwisie urządzenia), EcoPower (funkcja umożliwiająca oszczędność nawet 15% gazu), dezynfekcja, Power Balance (funkcja przedłużająca żywotność urządzenia).

pralnie-osiedlowe-electrolux-3

Wśród powodów, dla których przedsiębiorcy stawiają na myLaundry, najczęściej pojawiają się: wysoka jakość, która wyróżnia ją spośród konkurencji; kompleksowość rozwiązań i pewność zysku, ponieważ dzięki najlepszej oszczędności urządzeń na rynku, w prosty i szybki sposób można osiągnąć zwrot inwestycji oraz zadowalające zyski.

pralnie-samoobslugowe-electrolux-3

Dużym atutem nowoczesnych pralni jest również zastosowanie w nich bardzo wygodnego rozwiązania umożliwiającego płatność kartą, monetami czy żetonami. Pralki można też podłączyć do centralnych systemów płatności. Pralnie na monety sprawdzają się w wielu miejscach np. w supermarketach, myjniach i stacjach samochodowych, na kempingach i w marinach, ośrodkach wczasowych, restauracjach i kawiarniach.

Pralnie ekologiczne

Wyróżnia je wydajność i oszczędność, doskonała jakość, duża ładowność i bezpieczeństwo użytkowania. Jak widać, ekologiczne pralnie dają wiele możliwości, zarówno nam klientom jak i ich właścicielom.

wyposazenie-pralni-mylaundry-concept-store-4

Wzrost świadomości konsumentów i umiejętność dostosowania się do ich potrzeb przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego to słuszny kierunek w rozwoju każdego rodzaju biznesu – również pralniczego.

W Polsce, mimo zwiększonego zainteresowania eko rozwiązaniami, jest to jeszcze trend raczkujący, ale wszystko wskazuje na to, że będzie się prężnie rozwijał, co korzystnie wpłynie na jakość naszego życia.

Wiadomości

Żabka stawia na diety pudełkowe!

Grupa Żabka nieustannie poszukuje nowych partnerstw i rozwiązań, mających na celu oferowanie wysokiej jakości produktów i usług. Do jej portfolio dołączyła...

Jesienią Galeria Mokotów zmieni nazwę!

Unibail-Rodamco-Westfield (URW) ogłosił rebranding trzech flagowych centrów handlowych w Europie. Jesienią właściciel galerii handlowych wprowadzi markę Westfield. Poza Galerią Mokotów...

Meble Warszawa. Salony z meblami od polskiego producenta!

Rynek mebli jest olbrzymi i obejmuje wyposażenie od producentów z całego świata. Jeśli zależy Ci na meblach od polskiego...

Rusza budowa linii tramwajowej na ul. J. Gagarina

W poniedziałek, 23 maja, rozpoczną się pierwsze roboty budowlane na ul. J. Gagarina, związane z nową trasą tramwajową oraz...

Dobra 55 już otwarta

28 tys. m² powierzchni, 92 sale dydaktyczne, nowoczesne laboratoria, sala multimedialna, która pomieści 150 osób, strefy relaksu z mobilnymi siedzeniami, ogród...

Heimstaden nowym najemcą Placu Unii

Heimstaden – spółka sektora PRS otwiera swoje biuro w biurowcu Plac Unii. Firma doceniła przede wszystkim proekologiczne...

Polecane

Skąd się wziął Pałac Kultury i Nauki?

Pałac Kultury i Nauki jaki jest, każdy widzi. Jedni nazywają go radzieckim stemplem, wypalonym siłą na polskiej ziemi symbolem dominacji wrogiego...

Trzecia edycja największego targu roślin doniczkowych w Warszawie! 23-24 kwietnia 2022

W najbliższy weekend w Koneserze odbędzie się kolejna edycja największego targu roślin doniczkowych w Polsce. Po raz trzeci wydarzenie zawita do...

“WARSZAWSKIE NOCE I DNIE” WYSTAWA BY HASHTAGALEK

Od 9 kwietnia w woonerfie Haberbuscha i Schielego na terenie Browarów Warszawskich możecie podziwiać wystawę "WARSZAWSKIE NOCE I DNIE" autorstwa Aleksandra...

X edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 w randze Mistrzostw Europy!

Już 21 maja do warszawskiego biurowca Rondo 1 ponownie zawitają najlepsi biegacze po schodach z Polski i Europy. Bieg Na...

Miasto Moje – osiedle zaprojektowane z myślą o rodzinach

Białołęka należy obecnie do najprężniej rozwijających się dzielnic stolicy. Powstaje tu wiele inwestycji mieszkaniowych, a w tym Miasto ...

„Whielkie malarstwo” w Centrum Praskim Koneser. Największa wystawa The Krasnals już dostępna

120 obrazów najbardziej tajemniczych artystów w Polsce – The Krasnals – można do 3 kwietnia oglądać w Centrum Praskim Koneser. Wśród...