REDAKCJA

REKLAMA

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Pralnie ekologiczne – dlaczego warto z nich korzystać?

Strona główna Informacje Pralnie ekologiczne - dlaczego warto z nich korzystać?

Ekologiczny styl życia jeszcze kilka lat temu uznawany był za trend niszowy. Dzisiaj, wraz z rosnącą świadomością konsumentów, coraz więcej osób chce dbać o środowisko naturalne, co przejawia się w wielu dziedzinach życia i codziennych drobnych wyborach.

wyposazenie-pralni-mylaundry-concept-storeEkologiczna żywność zamiast śmieciowej, organiczne kosmetyki zamiast chemii, energooszczędne sprzęty domowe zamiast pożeraczy prądu, rower zamiast emitującego spaliny samochodu – wszystko to wpływa na komfort naszego życia i powoli staje się częścią większej, pozytywnej zmiany.

Wyposażenie pralni

Jednym z bardzo korzystnych eko trendów, które warto rozważyć jest również – popularne na zachodzie i cieszące się coraz większym zainteresowaniem w Polsce – korzystanie z ekologicznych pralni. Okazuje się, że poza chęcią dbałości o naturę, decydujemy się na tego typu usługi, również z innych powodów.

efficient-dosing-system-dozowania-2

Żyjemy szybko, mobilnie, często zmieniamy miejsce zamieszkania – z tego chociażby powodu nie gromadzimy mebli i większych sprzętów, ponieważ przy przeprowadzkach generuje to problemy natury logistycznej.

piorace-systemy-lagoon

Nawet jeśli mamy swoje wymarzone „M”, niekiedy jego niewielki metraż sprawia, że przy urządzaniu, stawiamy na minimalizm – rezygnujemy więc z posiadania pralki, ponieważ mieszkając w dużym mieście, możemy skorzystać z licznych pralni samoobsługowych poza domem.

Pralnie przemysłowe

Kiedy do tego wszystkiego dodamy fakt, że pranie „na mieście” może być tanie i ekologiczne – wybór staje się bardzo prosty. Jak się okazuje, eko pralnie to wiele korzyści nie tylko dla nas – klientów, ale również dla osób, które chcą rozwinąć biznes pralniczy lub szczególnie zadbać o ten aspekt w swojej działalności.

pralnie-samoobslugowe-electrolux-2

Są to najczęściej właściciele hoteli, placówek uzdrowiskowych, szpitali i wszelkich miejsc gdzie ważny jest wysoki poziom higieny oraz bezpieczeństwo odbiorców – np. pacjentów i kuracjuszy.

– „Osobiście znam wszystkich naszych gości i mam z nimi bezpośredni kontakt. Kilka lat temu rozpoczęliśmy remont naszej placówki. Naszym celem było stworzenie przyjaznego, wygodnego miejsca dla naszych mieszkańców, jednocześnie chcieliśmy aby nasza placówka była jak najbardziej nowoczesna i bezpieczna. Ekologiczna pralnia doskonale wpasowała się do naszej wizji” – mówi właścicielka jednego z największych domów opieki w Warszawie.

W obiektach tego typu stosowane są obecnie innowacyjne systemy, które gwarantują nie tylko nieskazitelnie czyste pranie z zachowaniem jakości nawet najdelikatniejszych tkanin.

wyposazenie-pralni-pralki-electrolux-2

Ich zaletą jest również generowanie dużych oszczędności dla właścicieli punktów pralniczych. Ekonomia nowoczesnych rozwiązań wiąże się m.in. ze skróconym czasem czyszczenia garderoby czy brakiem konieczności stosowania drogich, chemicznych detergentów.

systemy-lagoon-piorace-electrolux

Zaawansowane technologicznie, ale jednocześnie łatwe w obsłudze i ekologiczne wyposażenie pralni to coraz częstsze zjawisko. W większych miastach, oferta jest tak bogata, że możemy wybierać spośród wielu tego typu punktów, porównując usługi i ceny, tak aby skorzystać z najwygodniejszej dla nas opcji.

Lagoon Advanced Care

Dużą popularnością w branży pralniczej cieszą się szczególnie systemy Lagoon Advanced Care i myLaundry. Lagoon Advanced Care to system, który daje gwarancję wysoce skutecznego czyszczenia ubrań przy użyciu wody i biodegradowalnych detergentów.

lagoone-advenced-care-system-2Klienci nie muszą obawiać się szkodliwych środków i reakcji alergicznych. Pranie jest całkowicie bezpieczne nie tylko dla nich, ale również dla środowiska, a tkaniny pięknie pachną i są miłe w dotyku. Dodatkowy plus to brak śladów zużycia materiału, brak utraty kolorów i zmiany wymiarów odzieży nawet po wykonaniu wielu cykli czyszczenia.

lagoone-advenced-care-system-3

Zaletą Lagoon jest także łatwość obsługi – proces czyszczenia na mokro jest bardzo prosty, dlatego każdy poradzi sobie z opanowaniem sprzętu w krótkim czasie. Ponadto – co jest istotne dla właścicieli pralni – system wyróżnia najwyższa wydajność. Zmaksymalizowany współczynnik załadunku i zoptymalizowana technologia czyszczenia, gwarantują szybki zwrot inwestycji w sprzęt.

lagoone-advenced-care-system-21Sprawne i przede wszystkim skuteczne czyszczenie garderoby z wykorzystaniem Lagoon Advanced Care, zostało potwierdzone opiniami wielu klientów. System polecany jest również przez Woolmark Company jako odpowiedni system wet-cleaning do czyszczenia najlepszej jakości wełny oznaczanej metką „czyścić tylko chemicznie”.

Pralnie samoobsługowe

MyLaundry Concept Store to z kolei unikalne podejście do pralni samoobsługowych i tak jak w przypadku Lagoon – nacisk na ekologiczność rozwiązania. Ten innowacyjny system to coś znacznie więcej niż tradycyjne wyposażenie pralni i popularne pralki przemysłowe. To gwarancja najbardziej efektywnego czyszczenia i suszenia dla klientów, a także maksymalnych zysków dla właścicieli pralni.

pralnie-osiedlowe-electrolux-2

Możliwości myLaundry to m.in.: automatyczne oszczędzanie wody, compass pro (mikroprocesor umożliwiający wybór odpowiedniego programu i języka), wiadomości sms (np. przypomnienie o serwisie urządzenia), EcoPower (funkcja umożliwiająca oszczędność nawet 15% gazu), dezynfekcja, Power Balance (funkcja przedłużająca żywotność urządzenia).

pralnie-osiedlowe-electrolux-3

Wśród powodów, dla których przedsiębiorcy stawiają na myLaundry, najczęściej pojawiają się: wysoka jakość, która wyróżnia ją spośród konkurencji; kompleksowość rozwiązań i pewność zysku, ponieważ dzięki najlepszej oszczędności urządzeń na rynku, w prosty i szybki sposób można osiągnąć zwrot inwestycji oraz zadowalające zyski.

pralnie-samoobslugowe-electrolux-3

Dużym atutem nowoczesnych pralni jest również zastosowanie w nich bardzo wygodnego rozwiązania umożliwiającego płatność kartą, monetami czy żetonami. Pralki można też podłączyć do centralnych systemów płatności. Pralnie na monety sprawdzają się w wielu miejscach np. w supermarketach, myjniach i stacjach samochodowych, na kempingach i w marinach, ośrodkach wczasowych, restauracjach i kawiarniach.

Pralnie ekologiczne

Wyróżnia je wydajność i oszczędność, doskonała jakość, duża ładowność i bezpieczeństwo użytkowania. Jak widać, ekologiczne pralnie dają wiele możliwości, zarówno nam klientom jak i ich właścicielom.

wyposazenie-pralni-mylaundry-concept-store-4

Wzrost świadomości konsumentów i umiejętność dostosowania się do ich potrzeb przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego to słuszny kierunek w rozwoju każdego rodzaju biznesu – również pralniczego.

W Polsce, mimo zwiększonego zainteresowania eko rozwiązaniami, jest to jeszcze trend raczkujący, ale wszystko wskazuje na to, że będzie się prężnie rozwijał, co korzystnie wpłynie na jakość naszego życia.

Wiadomości

BLIK wybrał biurowiec X20 na Mokotowie

Warszawski budynek X20 jest już niemal w pełni skomercjalizowany. Na zwiększenie dotychczasowej powierzchni biurowej w obiekcie zarządzanym przez White...

Popularny fastfood przy Puławskiej zamienił się w gruzowisko

Pawilon z barem McDonald's oraz sąsiedni, ze sklepem Mokpol na rogu Wałbrzyskiej i Puławskiej przeszły do historii. Niebawem w ich...

Secesyjna willa odzyskuje świetność

Trwa remont zabytkowych budynków przy ulicy Modlińskiej 257 – willi oraz dwóch oficyn, w których działać będzie...

Największe Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie już trwają!

Targi Książki w Warszawie odbywają się od 25 do 28 maja br. w Pałacu Kultury i Nauki...

Kolejny krok na drodze do połączenia biznesu mieszkaniowego Grupy Echo-Archicom

Trwa proces konsolidacji biznesu mieszkaniowego Echo Investment i spółki Archicom, który zaowocuje powstaniem ogólnopolskiego dewelopera z większym potencjałem wzrostu,...

Trzy nowe plany miejscowe dla Warszawy

Radni Warszawy uchwalili duży plan dla Ursynowa oraz dwa małe na Ursusie i Ochocie. To właśnie miejscowe plany...

Polecane

15. Bieg Ursynowa – coraz bliżej

15. Bieg Ursynowa „Yes, I KEN” zbliża się wielkimi krokami. Na liście startowej już prawie 2000 biegaczy. Przypominamy, że zapisy...

Znamy program Międzynardowych Targów Książki. Za dwa tygodnie wielka uczta dla czytelników!

Miliony mostów – literacki program Ukrainy Gościa Honorowego Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie 2023.

Koniec betonozy i samochodozy na placu Defilad! Zobacz wywiad na Youtubie!

Pod koniec wakacji ruszy przebudowa placu Defilad, który zmieni się w plac Centralny, czyli serce Nowego Centrum Warszawy. Jak będzie wyglądać to...

Sportowa, elegancka, basic – jaką bieliznę damską wybrać na różne okazje?

Bielizna to podstawa garderoby każdej kobiety. Odpowiednio dobrana może wpłynąć nie tylko na nasze codzienne samopoczucie, ale również na zdrowie. Dlatego warto...

Wystawa najlepszych zdjęć Warszawy z 2022 roku już otwarta

Nareszcie ogłosiliśmy wyniki plebiscytu na Zdjęcie Roru 2022. Wystawę prezentującą 12 zdjęć miesiąca można podziwiać do połowy maja na terenie Browarów...

Zanieczyszczenie świetlne – czy światło może być szkodliwe?

Z problemem nadmiernego oświetlenia i jego negatywnymi skutkami od lat walczą miasta na całym świecie. Również Warszawa prowadzi obecnie największy...