Polski the Nest wśród najlepszych coworków na świecie

26 października oficjalnie wystartował the Nest. Ten najbardziej lokalny i autorski z warszawskich coworków. Bryła budynku od samego początku budziła kontrowersje, a jeszcze więcej status prawny działki. 

Kawiarnia przywodząca na myśl lobby klimatycznego hotelu, strefa przyjazna dzieciom, gwarantujące prywatność gabinety i funkcjonalny polski design – to tylko kilka wyróżników the Nest znajdującego się przy ul. Pięknej 49 w Warszawie. Budynek powstał na działce objętej roszczeniami, zajmowała się nią m.in. tzw. komisja reprywatyzacyjna.  Miejsce to, wyróżnione przez brytyjskie magazyny Wallpaper oraz Dezeen pośród najlepszych coworków na świecie, powstało dzięki połączeniu kompetencji Equinox Capital Partners oraz Futu.

Cowork przy ul. Pięknej jako jedyny na polskim rynku oferuje rozwiązania dla pracujących rodziców: przestrzeń dostosowaną do dzieci oraz możliwość profesjonalnej opieki nad nimi. Jednak the Nest będzie nie tylko miejscem codziennej pracy, ale też platformą wymiany pomysłów i doświadczeń – klubem, w którym będą spotykać się przedstawiciele świata designu i biznesu.

the-nest_fot-jacek-kolodziejski6
Fotografie wnętrz Jacek Kołodziejski

the-nest_fot-jacek-kolodziejski5the-nest_fot-jacek-kolodziejski7Twórcom butikowego coworku zależy nam na tym, aby przestrzeń i marka the Nest były lokalne i autentyczne, dlatego współpracują z rodzimymi twórcami i producentami. W the Nest można napić się kawy z mokotowskiej palarni kawy speciality Czarna Fala i kombuchy od Brothers and Sisters, a także zjeść pieczywo z lokalnej piekarni i obejrzeć modowe czy wnętrzarskie dodatki z polską metką.

the-nest_fot-jacek-kolodziejskithe-nest_fot-jacek-kolodziejski1the-nest_fot-jacek-kolodziejski2Za bryłę budynku odpowiada rodzime studio Grupa 5 Architekci, a za projekt wnętrz – studio Beza Projekt. Klimat the Nest tworzą także charakterystyczne zdobienia zaprojektowane przez Katarzynę Korzeniecką oraz meble i dodatki prestiżowych polskich marek, m.in. takich jak Chors odpowiadającej za oświetlenie czy MDD projektującej krzesła. Dodatkowo w galerii na dwóch najniższych kondygnacjach budynku przez najbliższy miesiąc będzie działał butik Yestersen – polskiej platformy e-commerce specjalizującej się w sprzedaży unikatowych mebli i wzornictwa XX wieku.

Zostało niewiele miejsc

Każdy z członków the Nest, w zależności od potrzeb i w ramach jednego z trzech pakietów członkowskich, może wybrać indywidualne biurko w otwartej, wspólnej przestrzeni. Dla bardziej wymagających przewidziano ofertę spersonalizowaną, obejmującą prywatne gabinety.

budynek-the-nest-przy-pie%cc%a8knej-49
_fot-mikolaj-lelewski

The Nest jest w pełni autorskim, niezależnym, polskim projektem, na którym skorzystają także przedsiębiorcy podróżujący pomiędzy różnymi ośrodkami biznesowymi w Europie i nie tylko. Twórcy the Nest nawiązali współpracę z innymi butikowymi coworkami na całym świecie, co oznacza, że członkowie klubu będą mogli korzystać z przestrzeni takich jak Alma w Sztokholmie, Canopy Space w San Francisco i innych podobnych obiektów w Paryżu, Londynie, Kopenhadze, Szanghaju czy Nowym Jorku.

Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku.

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

Wiadomości

Polecane

Archicom daje przykład ekourbanizmu budujące Stację Wola i dobrostan jej mieszkańców

0
Jedni chcą mieszkań z dala od miejskiego zgiełku, inni pragną mieć sklepy, usługi, szkoły i pracę w perspektywie krótkiego spaceru lub kilkuminutowej podróży komunikacją...
×