Osiedle przy Bernardyńskiej. Kameralnie nad Jeziorkiem Czerniakowskim

Nowe osiedle przy ul. Bernardyńskiej na Czerniakowie Południowym w Warszawie może odmienić oblicze tej zaniedbanej części dzielnicy. W planach jest zabudowa jedno- i wielorodzinna, lokale usługowe,  parki sąsiedzkie, korty tenisowe oraz nowa infrastruktura dla kierowców, pieszych i rowerzystów. Inwestor szykuje się do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę.

Inwestor, firma Apricot, chce tchnąć życie w liczący ok. 6 ha teren leżący przy ul. Bernardyńskiej w warszawskiej dzielnicy Mokotów.

– Niezagospodarowane działki zlokalizowane blisko centrum miasta wypełnią nowi mieszkańcy, powstaną lokale usługowe oraz atrakcyjne tereny rekreacyjne   – mówi Aleksandra Wołodźko, prezes Greenfields, firmy doradczej działającej na zlecenie właścicieli nieruchomości. –  Aby było to możliwe inwestor, na własny koszt, wybuduje niezbędną infrastrukturę, w tym drogi.

Zielono mi

Inwestor zapowiada, że jesienią złoży wniosek o pozwolenie na budowę dla pierwszego etapu osiedla. Zakłada on zabudowę wielorodzinną – ok. 140 mieszkań – i budynki jednorodzinne – ok. 94 mieszkania. Docelowo w planach jest także drugi etap w ramach którego powstanie 180 mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

Firma Apricot zaprezentowała właśnie efekty wielomiesięcznych prac nad koncepcją architektoniczną. Jak zapowiada, w ramach inwestycji oprócz mieszkań powstanie infrastruktura z której korzystać będą wszyscy mieszkańcy: ścieżki pieszo-rowerowe, parki sąsiedzkie, place zabaw, korty tenisowe i siłownie pod chmurką. Mieszkańcy zyskają dostęp do podstawowych usług – w parterach nowych budynków zaprojektowano ok. 800 metrów kw. powierzchni usługowych. Co istotne, rozwiązania zastosowane na osiedlu będą przyjazne pieszym i rowerzystom.

Szacunkowy czas budowy osiedla to 20 miesięcy od rozpoczęcia prac.

Drogi warte ponad 22 mln zł

–  Niestety, czynnikiem, który obecnie utrudnia zrealizowanie inwestycji jest brak sprawnej współpracy ze strony miejskich jednostek w zakresie sfinalizowania formalności dotyczących budowy nowej infrastruktury – podkreśla Aleksandra Wołodźko, prezes Greenfields. – Terminy inwestycji uzależnione są m.in. od przedłużających się uzgodnień z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w zakresie odwodnienia dróg i sieci. Warto podkreślić, że inwestor na własny koszt chce wybudować drogi, sieci oraz wykreować atrakcyjne dla mieszkańców przestrzenie publiczne.

Apricot planuje sfinansować i wybudować układ drogowy o wartości ok. 22,3 mln zł, dodatkowo 9 mln zł pochłonie budowa sieci. Drogi, stanowiące kontynuację zjazdu z al. J. Becka, będą miały łączną powierzchnię 18 tys. metrów kw.

Projekt architektoniczny osiedla powstał w pracowni Studio 20 z Warszawy. Ma ona na swoim koncie realizację kilku projektów mieszkaniowych w stolicy, w tym m.in. osiedle Madison Apartments, Rezydencja Chrobrego oraz luksusowa rezydencja w pobliżu Starego Miasta, przy ul. Bonifraterskiej. Studio 20 jest autorem koncepcji zagospodarowania poprzemysłowego osiedla Kostrogaj w Płocku w ramach którego powstaną liczne mieszkania, usługi, żłobek i tereny rekreacyjne.

Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku.

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

Wiadomości

Polecane

Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy – mieszkańcy mają głos

0
Wystartowała 11. edycja Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Od dziś mieszkanki i mieszkańcy mogą decydować, które budynki, miejsca czy wydarzenia zasługują na ich głos....