Kończy się rewitalizacja Kamienicy na Woli przy ul. Ogrodowej 56. Kamienica ma być oddana do użytku w czwartym kwartale.
Inwestycja “Ogrodowa 65 Kamienica na Woli” to historyczny budynek mieszkalny, który został nadbudowany i poddany kompleksowej rewitalizacji. Łącznie po zakończeniu prac renowacyjnych, w budynku znalazły się 62 mieszkania w metrażach od 20 m² do 68 m². Na ostatnich kondygnacjach usytuowane są atrakcyjne lokale posiadające duże balkony i tarasy. W części frontowej budynku powstały 2 lokale usługowe z dużymi witrynami wychodzącymi na ulicę Ogrodową.
Kamienica jest wyposażona w nowoczesne instalacje, które pozwolą mieszkańcom na komfortowe i ekonomiczne korzystanie z lokali. Oprócz nowych instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych i centralnego ogrzewania, do lokali zostały doprowadzone łącza internetowe i telewizyjne, a cała nieruchomość jest objęta system monitoringu i kontroli dostępu. Dach został wymieniony, a nowe poszycie z grafitowej blachy jest stylowym dodatkiem, tworząc wraz z bryłą budynku spójną i elegancką całość.
W celu podniesienia standardu, w budynku zainstalowano 2 windy, z czego jedna w części frontowej w miejscu oryginalnego dźwigu, druga natomiast w zewnętrznym oszklonych szachcie w patio, zapewniając obsługę lokali położonych w południowej części budynku. Inwestor zadbał również o zieleń.
Projekt zieleni pod nazwą „Tajemniczy ogród na Ogrodowej” przygotowała architekt krajobrazu – Paulina Gralewska. Oprócz roślinności zasadzonej specjalnie dla mieszkańców, zieleń uzupełnią również naturalne drzewa, m.in. wieloletni, wyniosły kasztanowiec. Umieszczone w drugiej części patio rozrośnięte morwy stworzą swoisty zielony dach i będą chronić swoimi liśćmi przed upalnym słońcem.
Jak mówi Paulina Gralewska: Firma RealCo zadbała o to, aby oprócz wysokich drzew, posadzono ozdobne krzewy i kwitnące byliny. Nasadzenia zaprojektowano według dwóch wytycznych. W towarzystwie kasztanowca odnajdziemy szlachetne różaneczniki, zimozielone i obsypane czerwonymi koralami irgi, miododajne śnieguliczki, strojne berberysy, kwieciste krzewuszki, elegancki żywopłot cisowy, urodziwe mikrobioty. Wszystkie one zostały posadzone na planie wzoru z zabytkowej bramy. Dodatkowo oczy cieszy miłorząb japoński, jedyny jeszcze żyjący przedstawiciel rzędu miłorzębowców znanych głównie ze skamielin.
Druga cześć zieleni obejmuje roślinność ułożoną w strukturę falową:
Drugi pokój zieleni wypełniono naturalnie ułożonymi falami, na których sąsiadują ze sobą kwitnąca na pastelowy róż tawuła japońska, niesamowicie elegancki bluszcz, duży dereń biały, pokazujący swój urok również jesienią, gdy po zrzuceniu liści pysznie chwali się czerwonymi pędami. Urokliwa irga współgra z pnącym się po murze winobluszczem – dodaje Paulina Gralewska.