Biurowiec .KTW I realizowany w Katowicach przy al. Roździeńskiego 1, po dokonanej przez asesora ocenie fazy projektowej, otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent. Uzyskany wynik 79,09 proc. punktów potwierdza, że obiekt jest przyjazny środowisku, tworzy komfortowe warunki pracy, a dzięki doskonałej lokalizacji – zapewnia dogodny transport.
System certyfikacji BREEAM uważany jest za standard branży nieruchomości w ocenie oddziaływania budynków na środowisko. Certyfikaty są przyznawane przez Building Research Establishment Global (BRE). Ocenie podlega efektywność budynków w kilku obszarach: zarządzania budynkiem, rozwiązań energetycznych, zdrowia i samopoczucia pracowników, zanieczyszczeń środowiska, dostępności transportu, ekologii, zastosowanych materiałów oraz gospodarki wodnej. Opiniowany projekt może otrzymać certyfikat na jednym z pięciu poziomów, w zależności od liczby punktów przyznanych za spełnianie poszczególnych wymagań.
Biurowiec .KTW I przeszedł pomyślnie etap Design Stage i uzyskał dokument – Interim Certificate, potwierdzający zakończenie etapu projektowego na poziomie Excellent.
Biurowiec został już wyposażony w ekologiczne technologie, takie jak szybkie windy o niskim poborze mocy czy rozwiązania ograniczające zużycie wody w toaletach (57% oszczędności w stosunku do standardowych wymagań BREEAM). Poziom hałasu zostanie ograniczony do 40 dB, co zapewni cichą atmosferę w biurach. O odpowiednią temperaturę pomieszczeń zadba klimatyzacja z efektywnym odzyskiem ciepła i funkcją tzw. free cooling, która umożliwia wykorzystanie darmowych pokładów chłodu z powietrza do schłodzenia wnętrza budynku.
Otwarcie pierwszego biurowca .KTW zostało zaplanowane na 1 czerwca br.