Koncepcja targowiska nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy

Urząd Dzielnicy Ursynów informuje o  podpisaniu umowy na opracowanie projektu koncepcyjnego budowy targowiska miejskiego u zbiegu ul. Płaskowickiej i Braci Wagów, nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy.

Utworzony projekt będzie podstawą do uzyskania decyzji o ustaleniu warunków zabudowy, a w kolejnym etapie inwestycji do wykonania projektu budowlanego i uzyskania decyzji pozwolenia na budowę. Wykonawcą projektu jest firma OCA ARCHITEKCI Sp. z o. o. z Piaseczna.

– Podpisana umowa to pierwszy krok do budowy targowiska nad tunelem POW. Będziemy robić wszystko, aby w 2023 roku mieszkańcy mogli kupować w nowej, estetycznej i świetnie zaprojektowanej inwestycji oraz w bardzo dobrej lokalizacji – mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa. 

Zakres projektu koncepcyjnego

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnego, wielobranżowego projektu koncepcyjnego wraz z oszacowaniem kosztów inwestycji polegającej na budowie targowiska miejskiego u zbiegu ul. Płaskowickiej i Braci Wagów, nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Planowane jest wybudowanie częściowo zadaszonego placu targowego oraz budynku administracyjnego z węzłem sanitarnym wraz z innymi elementami urządzenia terenu (oświetlenie, wypusty energii elektrycznej). Do tego potrzebne są jednak uzgodnienia i ustalenia m.in. ustroju nośnego konstrukcji tunelu.

Wykonawca musi także uzyskać opinię i przeprowadzić uzgodnienia dodatkowo z Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy oraz Zarządem Zieleni m.st. Warszawy, co umożliwi opcjonalnie uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. 

Projekt musi być zaakceptowany przez zarządcę terenu, czyli Zarząd Dróg Miejskich.

Po uzgodnieniach projektowych inwestycja będzie realizowana  w całości lub w podziale na dwa etapy:

  • Etap I – budowa placu targowego, jego częściowego zadaszenia i budowy dróg wraz z infrastrukturą towarzyszącą
  • Etap II – budowa budynku administracyjnego z węzłem sanitarnym i infrastrukturą towarzyszącą
     

Masz newsa? Interesujesz się inwestycjami w Warszawie? Pisz do nas na adres: redakcja@nowawarszawa.pl Śledź nas na bieżąco na Facebooku.

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

Wiadomości

Polecane

Centrum Praskie Koneser z jeszcze bogatszą ofertą kulinarną. Dwa nowe koncepty...

0
Centrum Praskie Koneser na warszawskiej Pradze nieustannie przyciąga miłośników dobrej kuchni i wyjątkowej atmosfery. Niedawno do grona tamtejszych lokali dołączyły dwa nowe: „Zabawa Bistro....
×