Chwilówki to świetna opcja dla osób, które nie mogą lub nie chcą zaciągać kredytu bankowego. Tak jak w przypadku innych produktów finansowych, w trosce o stan swojego portfela, warto jednak dobrze przemyśleć wybór konkretnej oferty.
To już któryś z kolei bank, który nie zaakceptował twojego wniosku kredytowego. Powodów, dla których otrzymujesz same negatywne odpowiedzi może być wiele, ale nie masz czasu na analizowanie swoją sytuację i poprawę zdolności kredytowej. Potrzebujesz pieniędzy jak najszybciej. Decydujesz się więc na zaciągnięcie pożyczki pozabankowej od firmy, która dobiera swoich klientów dobiera mniej restrykcyjnie niż bank.
Wiesz jednak, że korzystając z usług takich firm łatwo trafić na ofertę, która dla twojego budżetu okaże się dużym obciążeniem. Na szczęście nie jest to regułą, a starannie wybierając pożyczkę, na przykład korzystając z rankingów takich jak ten dostępny na http://finanovacash.pl/ unikniesz zbędnych wydatków. Na co jednak zwrócić uwagę przy poszukiwaniu szybkiej pożyczki, by spłacić ją bez problemów i ryzyka popadnięcia w spiralę zadłużenia?
RRSO to podstawa
Zdecydowana większość klientów przy wyborze pożyczki lub kredytu bierze pod uwagę wyłącznie oprocentowanie, całkowicie ignorując pozostałe koszty. Skwapliwie wykorzystują to w swoich działaniach marketingowych banki i firmy pożyczkowe, które kuszą niskimi odsetkami, rekompensując sobie to pozostałymi opłatami. A te niejednokrotnie mogą być naprawdę wysokie, szybko uszczuplając twój budżet.
Sposoby na to, by tego uniknąć, są co najmniej dwa. Po pierwsze – dokładnie czytać wszystkie podsuwane ci umowę, szczególną uwagę zwracając na RRSO, czyli roczną rzeczywistą stopę oprocentowania, którą pożyczkodawca jest zobowiązany podać. Po drugie zaś, korzystaj z porównywarek i rankingów najtańszych produktów finansowych tego typu.
Co inni sądzą o firmie?
Wielu problemów ze spłatą pożyczki można też uniknąć, zasięgając opinii na temat udzielającej ją firmy u osób, które wcześniej skorzystały z oferty danego pożyczkodawcy. Najprostszym rozwiązaniem byłoby rzecz jasna zapytanie znajomych lub członków rodziny. Jednak prawdopodobieństwo tego, że któryś z nich pożyczył pieniądze od interesującej cię firmy jest dość niskie. Na szczęście ten problem łatwo jest rozwiązać.
Wystarczy, że skorzystasz z internetu. Na stronach prowadzących rankingi lub porównywarki zwykle dostępna jest opcja komentowania ofert poszczególnych firm. Jeśli praktyki stosowane przez danego pożyczkodawcę rzeczywiście są naganne, poprzedni klienci na pewno podzielili się swoimi opiniami, a ty czytając je, będziesz mógł w porę zrezygnować z podpisania umowy.
Jak spłacić pożyczkę?
Nie bez znaczenia są także warunki spłaty i związane z tym dodatkowe opłaty. Część firm kusi klientów tak zwaną usługą domową, w ramach której pieniądze są dostarczane do domu, tam też podpisuje się umowę, a przedstawiciel firmy przychodzi do klient po spłatę kolejnych rat. Decydując się na takie rozwiązanie musisz jednak liczyć się z tym, że firma pożyczkowa za każdą wizytę naliczy dodatkowe opłaty.
Te również zwykle związane są z każdym, nawet najmniejszym opóźnieniem w spłacie pożyczki. Warto pamiętać o tym przy wyborze oferty i wybrać tę, w ramach której firma naliczy ci najniższe opłaty. Nie możesz przecież wykluczyć, że wskutek rozmaitych zdarzeń losowych jedną z rat pożyczki spłacisz kilka dni po terminie.