Biurka z regulacją wysokości powoli stają się standardem, zwłaszcza wśród osób, które spędzają długie godziny przy komputerze. Pozwalają na zmianę pozycji w trakcie pracy, co przynosi korzyści dla zdrowia, samopoczucia i efektywności. Nowoczesne biurko regulowane elektrycznie można kupić już za mniej niż 2 000 zł. Gdzie zrobić to w Warszawie i na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie?
Regulacja wysokości – kluczowy parametr
Jedną z ważniejszych kwestii jest oczywiście możliwość regulacji blatu. Po pierwsze trzeba sprawdzić, czy regulacja jest ręczna, czy elektryczna. Biurka elektryczne są wygodniejsze w obsłudze, jednak ich cena jest nieco wyższa. Z kolei ręczne systemy regulacji, choć tańsze, wymagają większego wysiłku przy częstych zmianach pozycji, a sama regulacja zajmuje więcej czasu.
W biurkach elektrycznych ruch blatu odbywa się bardzo szybko (zwykle 3-4 cm na sekundę). Nowoczesne meble tego typu są wyposażone w panel sterowania, dzięki któremu blat można podnieść w kilka sekund, jednym kliknięciem. Możliwe jest także zapamiętanie ustawień wysokości dla kilku osób.
Gdzie kupić biurko z regulacją wysokości?
We wszystkie wymienione wyżej rozwiązania wyposażone są biurka Motiondesk. Możesz je kupić w warszawskim salonie sprzedaży przy ulicy Cybernetyki 19B (sprawdź lokalizację na mapie: https://maps.app.goo.gl/5j49uPXmAhHF2HSC9), oraz w sklepie internetowym.
W Motiondesk zamówisz też biurko od A do Z wykonane według Twojego projektu – możesz w tym celu skorzystać z wygodnego kreatora online. Kupisz tu biurka z dużym udźwigiem (nawet do 200 kg) i czujnikiem antykolizyjnym, zabezpieczającym przed uderzeniem w przeszkodę. Z kolei wygodny panel sterowania pozwala zapamiętać ustawienia wysokości dla nawet 4 użytkowników.
Kupując biurko, sprawdź na wymiary blatu
Dobre biurko powinno oferować odpowiednią przestrzeń roboczą, która pomieści wszystkie niezbędne przedmioty, takie jak komputer, klawiatura, dodatkowy monitor, dokumenty czy inne akcesoria biurowe. Zbyt mała powierzchnia blatu może ograniczać wygodę pracy, natomiast zbyt duże – ograniczać przestrzeń w pomieszczeniu.
Standardowe wymiary biurek do pracy na stojąco wynoszą zazwyczaj od 120 do 160 cm szerokości i od 60 do 80 cm głębokości. Warto dostosować wielkość blatu do własnych potrzeb oraz przestrzeni, w której będzie ono używane – w wybranych sklepach możesz wybrać optymalne wymiary już podczas składania zamówienia.
Stabilność konstrukcji
Stabilność biurka to kolejny istotny parametr, zwłaszcza jeśli planujesz pracować na nim z dużą ilością sprzętu, takiego jak komputer stacjonarny, monitory czy drukarka. Biurko do pracy na stojąco musi być solidnie wykonane, aby nie chwiało się podczas pracy. Warto zwrócić uwagę na jakość użytych materiałów oraz konstrukcję stelaża. Dobrym wyborem będą biurka z metalowym stelażem i niewidocznym mechanizmem sterującym (ukrytym w nogach biurka). Są one funkcjonalne, jednocześnie bardzo estetyczne.
Materiał wykonania
Biurko, podobnie jak inne meble, powinno być wykonane z trwałych materiałów, które wytrzymają codzienne użytkowanie. Blaty biurek najczęściej wykonuje się z drewna, płyty meblowej lub płyty MDF. Blaty drewniane są trwałe i estetyczne, jednak dla wielu osób przeszkodą może okazać się wysoka cena. Z kolei płyty meblowe są tańsze, ale ich trwałość będzie niższa niż w przypadku drewna (wciąż jednak na tyle dobra, by zagwarantować estetykę i pełną funkcjonalność na wiele lat).
Jeśli zależy Ci na długowiecznym biurku, które będzie odporne na uszkodzenia, warto zainwestować w model z blatem dębowym lub innym twardym drewnem. Jeśli masz mniejszy budżet, płyta MDF lub meblowa również będzie solidnym rozwiązaniem.
Funkcje dodatkowe
Biurka do pracy na stojąco mogą zostać wyposażone w szereg dodatkowych funkcji, które zwiększają ich użyteczność. W biurkach Motiondesk mogą to być na przykład:
- ładowarka indukcyjna montowana w blacie,
- kontakty nablatowe,
- estetyczny uchwyt na monitory w kolorze stelaża,
- podblatowe kanały kablowe,
- i inne.
Biurka z regulacją wysokości możesz kupić w wielu wariantach w zakresie wymiarów, funkcji, czy materiałów. Dzięki temu łatwo dostosujesz je do swoich potrzeb oraz posiadanego budżetu.
Artykuł Sponsorowany