SERWIS O ŻYCIU W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ I ARCHITEKTURZE

REDAKCJA

REKLAMA

I LOVE WILANÓW – III EDYCJA CZĘŚĆ OBCHODÓW DNI WILANOWA 2017 r

Strona główna Informacje I LOVE WILANÓW – III EDYCJA CZĘŚĆ OBCHODÓW DNI WILANOWA 2017 r

Już po raz trzeci w Wilanowie podczas obchodów Dni Wilanowa 9 września zostanie Państwu zaprezentowana wystawa fotografii wielkoformatowej I Love Wilanów.

 

Przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Wilanów, Royal Wilanów, Polnord SA., Centrum Kultury Wilanów, LemmonHouse, i Academy International oraz artystów fotografii, których zaprosiliśmy do projektu, udało się stworzyć wyjątkowy wernisaż ukazujący prawdziwe emocje codzienności.

 

Siłą tych fotografii jest właśnie sposób, w jaki nawiązują z nami dialog – każą nam się zatrzymać, zamyślić, przypomnieć, że nasza codzienność skrywa drugie dno w sensie czysto ludzkim, że miejsce, w którym żyjemy to zbiór obrazów, fotografia, która żyje i zmienia się z roku na rok, podobnie jak my sami.

 

Autorzy wystawy na fotografiach budują portret Wilanowa i jego mieszkańców, przedstawiają codzienność zwykłych ludzi, ukazują dzielnicę i jej mieszkańców w kontekście wielopłaszczyznowym. Zdjęcia składające się na wystawę tworzą spójną estetycznie całość. Na pozór przypadkowe kadry układają się z jednej strony w opowieść o Wilanowie, wilanowskich kobietach i dzieciach, z drugiej–wychodząc poza warstwę dokumentalną – są zapisem poszukiwania piękna w codzienności i banalności.

 

Wystawa prezentowana będzie, w atrium 1 i 2 Royal Wilanów oraz wzdłuż Ratusza Dzielnicy Wilanów.

 

Do udziału w tegorocznej edycji zaprosiliśmy artystów stale współpracujących z miesięcznikiem Teraz Wilanów:

 

Arkadiusza Obszyńskiego

arkadiusz-obszynski

Fotografowanie to jego pasja i sposób na życie. Patrzył, jak fotografuje jego tata, teraz gdy robi to on, patrzy na niego jego córka.

Największą satysfakcję daje mi „złapanie” w obiektywie „tej” unikalnej chwili, uchwycenie niepowtarzalnego momentu, emocji, spojrzenia, sytuacji.

Prywatnie mąż Małgorzaty, ojciec Anny, brat Artura.

 

 

Tomasza Szediwy

 

tomasz-szediwyJestem architektem, ale fotografią zajmuję się jeszcze dłużej niż architekturą. Aparaty fotograficzne towarzyszą mi prawie wszędzie. Zaczynałem moją przygodę z fotografią od otrzymanego ojca Zenita E. Przechodząc przez przeróżne aparaty analogowe i cyfrowe doszedłem do fotografii z powietrza przy użyciu drona.

Skupiam się na architekturze i urbanistyce naszej dzielnicy widzianej z lotu ptaka. Staram się pokazywać znane nam miejsca z perspektywy, z której można dostrzec wiele rzeczy niewidocznych z ziemi.

 

 

Sylwię Hermanowską:

 

sylwia-hermanowskaFotografowanie dzieci daje mi dużo radości.

Moje prace ukazują prawdziwe emocje i ich ulotność.

Cenie sobie spokój doceniam dobro w człowieku.

Mam Artystyczna dusza jestem idealistka.

Po około 8 latach zrezygnowałam z pracy w środowisku filmowym na rzecz fotografii.

Szkoliłam umiejętności w EAF (europejskiej akademii fotografii).

Żona wspaniałego mężczyzny i mama cudownego chłopca. Lubię Jazz, stare filmy i równie starą architekturę uwielbiam podróżować z dala od zgiełku.

 

Katarzynę Dobraszkiewicz

katarzyna-dobraszkiewicz

Kobieta spełniona, na codzien żona i matka. Pasję do fotografii odkryłam pięć lat temu, kiedy na świat przyszła moja córka Mila, moje nieustanne źródło inspiracji. 

W Wilanowie mieszkamy od ponad 3 lat, gdzie wspólnie odkrywamy uroki życia codzinnnego jakie daje ta wspaniała dzielnica. Moje portfolio to prawdziwe studium emocji i więzi, pokazanych w niezwykle naturalny sposób. Specjalizuje się w sesjach rodzinnych, dziecięcych i noworodkowych, ponieważ lubię tworzyć kadry które uchwycą najbardziej ujmujący moment i poruszą najgłębsze emocje. Kocham to co robie.

 

Już wkrótce zaprezentujemy Państwu także film promujący wystawę i ukazujący piękno Wilanowa.

 

Kalendarz ze zdjęciami z wystawy można nabyć bezpośrednio w redakcji Teraz Wilanów oraz

w punktach partnerskich na terenie Wilanowa,  fundusze zebrane ze sprzedaży kalendarza wspierać będą już po raz kolejny lokalną akcję charytatywną o czym będziemy informować na bieżąco.

 

Kuratorem wystawy jest Pani Magali Gutierrez Carrasco – redaktor naczelna Miesięcznika Teraz Wilanów.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:

Portal o życiu w przestrzeni miejskiej i architekturze „Nowa Warszawa”, portal „Wasz Wilanów” i portal informacyjny „Co w Wilanowie”.

Wiadomości

Pałac Kultury w barwach Unii Europejskiej

Dziś podświetlimy PKiN na niebiesko, aby podkreślić, jak mocno Warszawa cała Polska są związane z #UE. - napisał Rafał Trzaskowski w...

ZDM podpisał umowę na przebudowę ulicy Meissnera. Obwodnica Gocławia do zmiany

Coraz bliżej zmian na tzw. obwodnicy Gocławia. Podpisaliśmy umowę na przebudowę ul. Meissnera. Wprowadzone niebawem zmiany będą wiązały się ze...

Warszawa rozważa zawieszenie współfinansowania policji

Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy zapowiedział, że w przypadku dalszej eskalacji działań policji na ulicach miasta wstrzyma współfinansowanie...

Nowy najemca w The Warsaw HUB

Firma Sol - Millennium wynajęła ponad 400 mkw. w budynku The Warsaw HUB w Warszawie, którego agentem wyłącznym jest JLL.

ASFALTOWANIE NA DOMANIEWSKIEJ. KIEROWCÓW CZEKAJĄ UTRUDNIENIA

Trwa przebudowa ul. Domaniewskiej między ulicami Samochodową a Pęcherską. Odcinek ten od piątku, 27 listopada, od godz. 18 do niedzieli, 29...

Nowe stawki opłat za śmieci od kwietnia

Opłaty za odpady dla mieszkańców Warszawy będą naliczane według ilości zużytej wody od kwietnia 2021 r. Ta...

Polecane

Muzyczni Koneserzy – cykl bezpłatnych wydarzeń w Centrum Praskim Koneser

Centrum Praskie Koneser nie zapomina o warszawskich melomanach. W ramach Artystycznej Jesieni odbywa się szereg wydarzeń prezentujących różne gatunki muzyczne –...

Wydruki zdjęć Warszawy

Przez lata fotografowaliśmy rosnącą panoramę Warszawy. Zebraliśmy pokaźną kolekcję fotografii stolicy, a teraz chcielibyśmy zaoferować najlepsze zdjęcia w postaci wydruków...

Rozpoczyna się Artystyczna Jesień w praskim Koneserze. Kilkaset wydarzeń dla dzieci i dorosłych.

Przed nami Artystyczna Jesień w Centrum Praskim Koneser, podczas której można będzie bezpłatnie uczestniczyć w wielu wydarzeniach. Do końca roku na...

Tulipan House – aplikacja dla najemcy przyszłością biurowców?

Wyobraź sobie, że w poniedziałek rano wchodzisz do biurowca, w którym pracujesz. Co czujesz? Czy jest to miejsce, o którym możesz powiedzieć,...

Zakończyło się Lato Konesera – cykl wakacyjnych imprez kulturalno-rozrywkowego centrum stolicy

Lato Konesera było niezwykle popularne wśród mieszkańców Warszawy i turystów. W ramach cyklu, zorganizowanego na terenie Centrum Praskiego Koneser od początku...

Wolskie Rotundy według Danuty Karsten

Danuta Karsten stworzyła w Warszawie niezwykle spektakularną instalację w Wolskich Rotundach, na terenie byłej gazowni, zatytułowaną „Stałość w ulotności”.