SERWIS O ŻYCIU W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ I ARCHITEKTURZE

REDAKCJA

REKLAMA

Dobry adres na Dobrej

Apartamentowiec przy ul. Dobrej 32 w Warszawie jest już prawie gotowy, dzięki czemu coraz piękniejsze, rewitalizowane Powiśle zostanie wzbogacone o nowoczesny, luksusowy budynek z 18 apartamentami dla najbardziej wymagających klientów. Za unikalną, ale pasującą do otoczenia architekturę, odpowiada pracownia APA Wojciechowski. Inwestorem jest rodzinna firma z ponad 20-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości – Powiśle BJK, spółka należąca do Grupy BJK.

Rozwój ludzkości to cała paleta niezwykłych odkryć oraz inspiracji z przeróżnych dziedzin sztuki – teatru, muzyki, architektury i rzeźby, czy malarstwa i literatury. Może się wydawać, że owoce starań przeróżnych twórców nie przełożyły się na ich status ekonomiczny, ale czy to ma wielkie znaczenie? Czy tylko rachunek ekonomiczny się liczy? W tym stylu austriacki pisarz i badacz przyszłości Robert Jungk (1913-1994) zdefiniował zjawisko piękna, którego coraz mniej w czasach maksymalnie nastawionych na zysk. Dojmujące jest to niestety również w architekturze, gdzie ekonomia króluje, przez co powstają obiekty nieciekawe, ale za to tanie, szybkie w budowie i spełniające wymogi energooszczędności. To tylko kolejny rozdział smutnego zjawiska, w którym estetyka i dopasowanie do otoczenia przestaje być ważne. W tym momencie warto przywołać piękne słowa Schopenhauera, który porównał architekturę do zastygłej muzyki, ponieważ podobnie jak ona jest oryginalna (“musi cieszyć każdy zastygły w kamieniu dźwięk, każdy budynek odbiegający swoim wyglądem od standardu i przeciętności”), ale najlepiej brzmi, gdy jej twórca zadbał o kompozycyjne piękno (“zarazem cieszący oko harmonią, proporcją i kształtem”).

2019-02-19-kuz_zaj_0002

Siła pięknej prostoty

Apartamentowiec przy ul. Dobrej 32 zlokalizowany jest w doborowym towarzystwie, sąsiadując z budynkami zrewitalizowanej Elektrowni Powiśle. Architekci postarali się o stworzenie oryginalnej bryły – struktury kryształu. Na parterze znajdują się lokale użytkowe, stale rozświetlone, ale nie narzucające się swoją obecnością, trochę wycofane, podobnie jak przeszklenia elewacji od strony ulicy. Nad nim posadowiono sześć pięter mieszkalnych, na samej zaś górze widoczne jest bardzo zjawiskowe, trójwymiarowe, ażurowe zadaszenie. Dzięki niemu budowla zyskuje niepowtarzalny, unikalny charakter. Jego rola nie jest jednak tylko estetyczna, bo dodatkowo ochrania przed nadmiernym oświetleniem słonecznym tarasy dwóch najwyżej położonych apartamentów. Kształt zadaszenia nie jest przypadkowy, nawiązując do peronów stacji Powiśle. Trójwymiarowość i zadarte krawędzie podkreślają zarazem odrębność oraz ekskluzywność budowli.

Na uwagę zasługuje stonowana, oszczędna kolorystyka, która wraz z lekkością detali sprawia, że budowla z jednej strony odróżnia się od sąsiednich budynków, z drugiej – nie odcina od nich, lecz idealnie współgra. Fasada budynku pokryta jest odcieniami antracytu i grafitu, widoczne są też akcenty z blachy w kolorze złota i lakierowanymi na ciemno obróbkami. Jednocześnie jest żywa, za co odpowiadają pionowe i poziome ażurowe panele, które mieszkańcy mogą przesuwać lub składać harmonijkę – dokładnie tak jak chcą, wedle nie tylko swoich upodobań czy potrzeb, ale także pod kątem tego, co się dzieje za oknem – kaprysów pogody czy pory dnia. Po więcej informacji zapraszamy pod adres: www.dobra32.pl.

Komfort mieszkańców, czyli to, co najważniejsze

W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajów, buduje się dość dużo apartamentowców, lecz nie wszystkie powinny być tak określane. Apartamenty przy Dobrej 32 zasługują jednak w pełni na to miano, tym bardziej że są to przestrzenie mieszkalne dla wymagających. Z wielką troską zadbano tu o ich komfort. Ilość apartamentów – ledwie 18 – pozwala zachować kameralność przy jednoczesnym braku męczącego tłumu anonimowych sąsiadów. Niezwykle istotne jest też to, że w umowach deweloperskich widnieje zapis zabraniający wynajmu krótkoterminowego. To gwarantuje, że stali mieszkańcy nie muszą obawiać się spotkań z ludźmi przypadkowymi, będącymi w budynku na krótko i nierzadko zakłócającymi spokój.

Nie ma tu miejsca na żaden przypadek

Jak można się dowiedzieć od prezesa spółki BJK Bartosza Kuźmy – wszystkie inwestycje to zwycięstwo wyjątkowej architektury, potwierdzone wykonaniem z najlepszych materiałów i rozwiązań. Jak podkreśla, Apartamenty Dobra 32 to szczególnie istotny projekt pod każdym względem, a zwłaszcza z powodu unikatowej lokalizacji. Nie było mowy o szukaniu oszczędności, dlatego budynek powstał z najbardziej jakościowym materiałów. Bardzo dobrym przykładem najnowocześniejsze elementy zastosowane przy Dobrej 32 – winda z kabiną wykonaną na specjalne zamówienie czy panoramiczne okna o ogromnych rozmiarach, które nie tylko zapewniają cudowną widok, ale i są niezwykle łatwe w obsłudze – otwierane ukrytymi w ramie siłownikami elektrycznymi. Ponadto, w każdym lokalu zainstalowano klimatyzację najwyższej klasy z ukrytymi w podłodze klimakonwektorami. To więc gwarancja zjawiskowo prezentujących się pomieszczeń, jak również komfortu termicznego w każdym punkcie lokalu.

Komfort zapewniony jest również przez ciszę. Żeby mieszkańcy mogli dzięki niej odpoczywać, wcześniej został przeprowadzony audyt każdej kondygnacji. Dobrano jednocześnie okna z najwyższymi wskaźnikami izolacji akustycznej. Apartamenty zyskują na wartości i dystansują konkurencję także pod względem wysokości mieszkań – sięgają aż 292 centymetrów, ale wydają się jeszcze większe za sprawą okien sięgających od podłogi do sufitu. Zapewniają przestrzeń i codzienną dawkę naturalnego światła. Mieszkańcy nie będą niepokojeni przez obcych, o co zatroszczy się recepcja, jak i concierge. To pewność obsługi korespondencji i kurierów. Cena metra kwadratowego zaczynająca się od 20 tysięcy zobowiązuje. Najdroższy penthouse przy Dobrej 32 kosztuje ponad 8 milionów złotych, a jak zdradza deweloper – jeden z widokiem na Wisłę z tarasu jest jeszcze dostępny. W podziemiu apartamentowca znajduje się garaż na 23 samochody, komórki lokatorskie i stojaki na rowery.

Apartamenty najwyższej klasy – dla wymagających

W budynku najwięcej jest apartamentów powyżej 100 m2. Króluje szczególnie penthouse o powierzchni 291 m2, który położony jest na trzech kondygnacjach. Przyszły właściciel będzie miał dostęp do dużego tarasu znajdującego się na najwyższej kondygnacji (60 m2) oraz do dwóch balkonów (na pozostałych poziomach). Komfort przede wszystkim – na każdej kondygnacji znajduje się łazienka (na V piętrze dwie) lub toaleta. W apartamencie poza tym są aż trzy sypialnie, ogromny salon (101 m2) połączony z kuchnią, pokój dzienny i gabinet, garderoba oraz przedpokój.

w_4d

Penthouse został zaprojektowany w taki sposób, żeby każda kondygnacja mogła pełnić inną funkcję. Jedną z propozycji jest taki układ, że na V piętrze znajduje się część sypialna, na VI – dzienna plus siłownia, a na najwyższej, czyli VII – SPA lub przestrzeń rozrywkowa. Tam również na wielkim tarasie możemy podziwiać panoramę Warszawy. Oczywiście to tylko jedna z propozycji, gdyż tę wielką elegancką przestrzeń można zagospodarować, jak się tylko zamarzy. W tym wspaniałym apartamencie możemy spędzać czas tak, jak chcemy. Jest tu miejsce i na aktywne spędzanie życia towarzyskiego, i na podejmowanie gości prywatnych oraz biznesowych, jak i na relaks.

Zachwyca również lokalizacja

Mieszkańcy Dobrej 32 docenią wspaniałą lokalizację, skąd blisko do nadwiślańskich bulwarów i Parku Kazimierzowskiego, co zapewnia codzienny dostęp do rekreacji na świeżym powietrzu. Zaraz przy apartamentowcu powstaje kompleks Elektrownia Powiśle (rewitalizacja dawnej elektrowni), w którym na powierzchni 15,5 tys. m2 działać będzie nawet 40 restauracji z różnorodnymi pysznościami z każdego zakątka świata. Dostępne też będą przytulne kawiarnie, winiarnie, bary oraz whisky bary z wyszukanymi trunkami.

W tych pięknych odnowionych wnętrzach znajdą się też butiki i sklepy – te najlepsze prowadzone przez designerów i projektantów. Obecne będą również sklepy typu pop-up store. Znajdziemy tu najmodniejsze światowe marki, niektóre z nich nieobecne dotąd w Polsce. Kompleks pomieści również nowoczesne biura, apartamenty, jak również butikowy hotel o unikalnej architekturze. Elektrownia Powiśle ma stać się przyjemnym miejscem, w którym doświadczymy zarówno odpoczynku, przyjemności, jak i rozrywki.

z21864677velektrownia-powisle-po-przebudowieZ Dobrej 32 jest bardzo blisko do stacji metra, Centrum Nauki Kopernik i na Bulwary Wiślane. Mamy tu więc wszystko, co do szczęścia potrzebne – dostęp do centrum zakupowego i towarzyskiego, ale i bliskość natury, a więc świeże powietrze oraz tereny zachęcające do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Wiadomości

Echo Investment ma pomysł jak zagospodarować teren po Tesco Kabaty

W środę odbyły się konsultacje społeczne dotyczące planu miejscowego obszaru m.in. obecnego Tesco na Kabatach. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom w miejscu blaszaka...

Za parkowanie, wywóz śmieci i bilety zapłacimy więcej. Ratusz zapowiada podwyżki.

Na sesji Rady Warszawy 24 września zarząd miasta przedstawi korektę budżetu na ten rok. Dochody Warszawy w tym roku spadły ze...

Figura Jana Pawła II z meteorytem stanęła przed Muzeum Narodowym

Wczoraj pojawiała się przed Muzeum Narodowym figura Jana Pawła II rzucającego głazem ze środka krwawej sadzawki. Posąg cieszy się dużym zainteresowaniem...

Deweloper ruszył z budową na Kamionku

Prezydent Warszawy złożył zawiadomnienie do prokuratury w trybie interesu społecznego i przekazaniu dokumentów, w tym wszystkich opinii prawnych dot. sprzedaży działki...

TESTOWANIE FOTORADARÓW NA MOŚCIE PONIATOWSKIEGO

Wolniej niż zwykle we wtorkowe przedpołudnie poruszali się kierowcy na moście Poniatowskiego. Jedna z firm zainteresowanych udziałem w przetargu na...

Olszynki Park. W Rzeszowie powstaje 161 metrowej wysokości apartamentowiec

Jak zapowiada inwestor firma APK Development SA Olszynki Park będzie jedną z wizytówek Rzeszowa. Budynek będzie miał 161...

Polecane

Tulipan House – aplikacja dla najemcy przyszłością biurowców?

Wyobraź sobie, że w poniedziałek rano wchodzisz do biurowca, w którym pracujesz. Co czujesz? Czy jest to miejsce, o którym możesz powiedzieć,...

Zakończyło się Lato Konesera – cykl wakacyjnych imprez kulturalno-rozrywkowego centrum stolicy

Lato Konesera było niezwykle popularne wśród mieszkańców Warszawy i turystów. W ramach cyklu, zorganizowanego na terenie Centrum Praskiego Koneser od początku...

Wolskie Rotundy według Danuty Karsten

Danuta Karsten stworzyła w Warszawie niezwykle spektakularną instalację w Wolskich Rotundach, na terenie byłej gazowni, zatytułowaną „Stałość w ulotności”.

Stacja metra Młynów “przejęta” przez wandali

Dziś w nocy z soboty na niedzielę doszło do zuchwałego zniszczenia pociągu, a także stacji metra Młynów na Woli.

Warszawski rynek mieszkaniowy 2019

W 2019 roku w Warszawie przekroczono mieszkaniowy Rubikon. Na rynku pierwotnym średnia cena sprzedaży metra kwadratowego, na koniec pierwszej połowy roku, przekroczyła 9 tysięcy...

Noc Wieżowców 2018

Po przerwie wracamy do Was z trzecią edycją Nocy Wieżowców. zdjęcia: Kuba Jurkowski Wejściówki na Wydarzenie są imienne i nie istnieje możliwość zmiany danych na...