SERWIS O ŻYCIU W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ I ARCHITEKTURZE

REDAKCJA

REKLAMA

Dobre perspektywy na kolejne kwartały 2015 r.

Strona główna Nieruchomości Dobre perspektywy na kolejne kwartały 2015 r.

Ronson Europe publikuje wyniki finansowe za I kwartał 2015 r.

 

Ronson Europe wypracował w I kwartale 2015 r. 40,4 mln zł przychodów w porównaniu do 65,9 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego:
121 lokali o łącznej powierzchni blisko 6,2 tys. m2 przekazane ich nabywcom, podczas gdy w analogicznym okresie roku ubiegłego było to 197 lokali o powierzchni 10,2 tys. m2.
Największy wpływ na wyniki I kwartału miały projekty Sakura III, gdzie klientom przekazano klucze do 94 lokali oraz Chilli City – 16 przekazanych mieszkań.

Zysk brutto na sprzedaży wyniósł w I kwartale 2015 r. 4,6 mln zł wobec 13,4 mln zł rok wcześniej.

Marża brutto wypracowana w I kwartale 2015 r. wyniosła 11,4% wobec 20,3% przed rokiem.
Obniżenie marży brutto jest głównie wynikiem tego, że w I kwartale 2015 r. klientom przekazywane były lokale przede wszystkim w projekcie Sakura III charakteryzującym się niższą rentownością niż inwestycje przekazywane w I kwartale ubiegłego roku (Verdis II i Espresso I).

Strata netto przypadająca akcjonariuszom jednostki dominującej w I kwartale 2015 r. wyniosła 2,8 mln zł wobec 4,2 mln zł zysku przed rokiem.

Łącznie w całym 2015 r. Ronson może przekazać klientom od 700 do 800 lokali, co przełoży się na znaczną poprawę wyników finansowych rok do roku.

Sprzedaż mieszkań

W I kwartale 2015 r. Ronson sprzedał 186 mieszkań, względem 206 w tym samym okresie przed rokiem. Największą popularnością wśród klientów cieszyły się mieszkania w warszawskim projekcie Moko – 45 sztuk, ponadto 41 mieszkań sprzedano w poznańskiej Kamienicy Jeżyce, a 25 w stołecznej Sakurze.

Celem na 2015 r. jest przekroczenie poziomu 800 sprzedanych mieszkań.

Realizowane i planowane inwestycje

W I kwartale 2015 r. Ronson zakończył budowę dwóch projektów obejmujących łącznie 291 lokali oraz rozpoczął realizację dwóch kolejnych z łącznie 324 lokalami. Na koniec marca oferta Ronsona sięgała 991 mieszkań.

W kwietniu Ronson rozpoczął sprzedaż City Link I (135 lokali) na warszawskiej Woli a łącznie do końca roku do sprzedaży może trafić jeszcze siedem kolejnych inwestycji obejmujących łącznie ok. 800 lokali.

Nowe inwestycje, które mogą zostać uruchomione to pierwsze etapy projektów Nova Królikarnia na Mokotowie (116 lokali w I etapie) oraz Picasso we Wrocławiu (95 lokali w I etapie). Pozostałe projekty to kolejne etapy już istniejących osiedli: City Link II w Warszawie (178 lokali), Kamienica Jeżyce II (151 lokali), Młody Grunwald III (117 lokali) i Chilli City IV (38 lokali) w Poznaniu oraz Panoramika III w Szczecinie (107 lokali).

Ostateczne decyzje o rozpoczęciu kolejnych projektów będą jednak uzależnione m.in. od tempa uzyskiwania pozwoleń administracyjnych oraz bieżącej sytuacji rynkowej.

Perspektywy na lata 2015 i 2016

Pod względem przekazań mieszkań i tym samym wyników finansowych, kolejne kwartały bieżącego roku zapowiadają się bardzo dobrze, gdyż spółka zakończy budowę jeszcze pięciu inwestycji. Łącznie, w całym roku może zostać przekazane klientom 700-800 lokali, co byłoby najwyższym wynikiem w historii spółki.

Jeszcze lepsze perspektywy rysują się w roku 2016, kiedy to Spółka planuje zakończyć budowę nawet siedmiu inwestycji liczących łącznie ponad 1 000 lokali.

Wiadomości

Posąg Jana Pawła II stanie przed Muzuem Narodowym

Instalacja Jerzego Kaliny "Zatrute źródło" stanie przed Muzuem Narodowym w Warszawie m.in. pod pretekstem setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II....

W weekend przemarsze i remonty

W sobotę, 19 września, wykonawca kanalizacji na ul. Berensona na Białołęce będzie kontynuował swoje prace związane z naprawą nawierzchni. W tym...

Cavatina sprzedała udziały w Chmielna 89.

Cavatina Holding sfinalizowała sprzedaż 65% udziałów we flagowym projekcie Chmielna 89 w Warszawie. Nowym współwłaścicielem budynku będzie fundusz zarządzany...

Będą nowe znaki drogowe

Ministerstwo Infrastruktury rozpoczęło prace legislacyjne nad nowelizacją rozporządzeń w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Wśród propozycji jest specjalny znak...

Konkurs na nazwę domu kultury na Ursynowie

„Nazwij nowy dom kultury na Ursynowie”. Mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje na nazwę instytucji kultury, której siedziba powstała przy ul. I. Gandhi....

Mieszkańcy przekonali drogowców do większej ilości zieleni

Trwa remont jednej z głównych arterii na Saskiej Kępie. Na wniosek mieszkańców przewidziano tam również miejsce na nową zieleń.

Polecane

Tulipan House – aplikacja dla najemcy przyszłością biurowców?

Wyobraź sobie, że w poniedziałek rano wchodzisz do biurowca, w którym pracujesz. Co czujesz? Czy jest to miejsce, o którym możesz powiedzieć,...

Zakończyło się Lato Konesera – cykl wakacyjnych imprez kulturalno-rozrywkowego centrum stolicy

Lato Konesera było niezwykle popularne wśród mieszkańców Warszawy i turystów. W ramach cyklu, zorganizowanego na terenie Centrum Praskiego Koneser od początku...

Wolskie Rotundy według Danuty Karsten

Danuta Karsten stworzyła w Warszawie niezwykle spektakularną instalację w Wolskich Rotundach, na terenie byłej gazowni, zatytułowaną „Stałość w ulotności”.

Stacja metra Młynów “przejęta” przez wandali

Dziś w nocy z soboty na niedzielę doszło do zuchwałego zniszczenia pociągu, a także stacji metra Młynów na Woli.

Warszawski rynek mieszkaniowy 2019

W 2019 roku w Warszawie przekroczono mieszkaniowy Rubikon. Na rynku pierwotnym średnia cena sprzedaży metra kwadratowego, na koniec pierwszej połowy roku, przekroczyła 9 tysięcy...

Noc Wieżowców 2018

Po przerwie wracamy do Was z trzecią edycją Nocy Wieżowców. zdjęcia: Kuba Jurkowski Wejściówki na Wydarzenie są imienne i nie istnieje możliwość zmiany danych na...