Dobiega końca komercjalizacja budynku biurowego Villa Metro.

Budynek Villa Metro zostanie oddany do użytkowania w drugim kwartale 2018 roku, niedługo później wprowadzą się do niego najemcy. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Fundamental Group. Nadzór techniczny ze strony Inwestora prowadzi firma ARUP.

 

Villa Metro Business House to nowoczesny, elegancki budynek klasy A+ położony u zbiegu– ul. Puławskiej, al. Niepodległości i al. Wilanowskiej. Osiem pięter budynku zajmują powierzchnie biurowe, na parterze znajduje się przestrzeń handlowo-usługowa, a w części podziemnej nowoczesny dwukondygnacyjny parking. To także pierwszy w Warszawie budynek w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do I linii metra. Inwestor wybudował wejścia na stację metra Wilanowska za własne pieniądze.

 

Villa Metro będzie jednym z nielicznych w Warszawie biurowców, który spełni normy certyfikatu LEED Gold z uwzględnieniem rygorystycznych wymogów międzynarodowego systemu certyfikacji budynków pod kątem zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. _mg_5602_mg_5603_mg_5608_mg_5609_mg_5613

Parter budynku zajmą najemcy z branży gastronomicznej i handlowej. Powstanie tu kawiarnia międzynarodowej sieci Starbucks (150 m2) oraz duża drogeria (350 m2). Pierwsze piętro zajmie przychodnia PZU Zdrowie SA, do której dostęp będzie możliwy z parteru specjalną windą. Drugie piętro zajmie Regus, który będzie prowadził nowoczesne centrum biznesowe (ok. 900 m2). Trzecią i czwartą kondygnację wynajęła spółka z branży budowlanej (1800 m2). Trzy najwyższe piętra zajmie spółka Circle K Business Centre Poland (2700 m2).

_mg_5588_mg_5592_mg_5594_mg_5596_mg_5598Wynajmującym i inwestorem jest Reform Company 3, spółka związana z właścicielami znanego warszawskiego centrum handlowego Blue City oraz połączonego z nim w jednym kompleksie biurowca Blue Office._mg_5596

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia DA Dziuba Architekci. Jak tłumaczy główny architekt Julita Kucharska-Dziuba – Głównym założeniem projektowym było uspokojenie i ujednolicenie bryły zdeterminowanej trudnym kształtem nieregularnej narożnej działki, a także stworzenie harmonijnego i eleganckiego budynku, który złagodzi wielowątkowość otoczenia. Całkowicie przeszklona fasada opakowana została charakterystyczną romboidalną strukturą w kolorze przygaszonej bieli. Struktura ta jako graficzne przełożenie na rysunek elewacji liter VM w założeniu ma stać się znakiem rozpoznawczym biurowca Villa Metro. W finalnym efekcie widać, że założenia projektowe zostały spełnione a budynek już stanowi rozpoznawalny i charakterystyczny obiekt na mapie Warszawy. Jednocześnie z fasadą budynku korespondują przebudowane przez inwestora wejścia do metra Wilanowska.

Budynek jest jednym z pierwszych w zaniedbanej części Dworca Południowego. Od kilku miesięcy trwają prace projektowe nad nową zajezdnią wraz z otoczeniem. Pozostaje mieć nadzieję, że Villa Metro, będzie pierwszym sygnałem dla pozytywnych zmian w okolicy.

 

Foto: Jakub Jurkowski,

 

GALLERYWARSAW

Portal o sztuce, modzie i rzemieślniczych outsiderach, zgłębiający najciekawsze zjawiska na scenie twórczej. Łączy współczesne trendy z klasyką, przenikając kulturę wysokiej sztuki z nurtami alternatywnymi. Portal oferuje artykuły, wywiady i relacje z wystaw, promując niezależnych artystów o wyjątkowych stylach i podejściu do tworzenia – od awangardowych obrazów po ręcznie szyte buty.

Wiadomości

Polecane

Startuje budowa zielonego osiedla w Mieście Ogrodów. Milanówek Zdrój będzie pierwszym...

0
Trei Real Estate Poland rozpoczyna budowę pierwszego etapu osiedla w podwarszawskim Milanówku. Milanówek Zdrój będzie jedynym projektem mieszkaniowym w tym mieście z certyfikacją środowiskową...
×