SERWIS O ŻYCIU W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ I ARCHITEKTURZE

REDAKCJA

REKLAMA

Chcesz poczuć adrenalinę? Skocz w tandemie!

Strona główna Informacje Chcesz poczuć adrenalinę? Skocz w tandemie!

Skoki spadochronowe są zarezerwowane nie tylko dla osób ze specjalnym przygotowaniem. Teraz tę adrenalinę może poczuć niemalże każdy!

Przez długi czas skoki spadochronowe były dostępne jedynie dla osób po szkoleniu, posiadających odpowiednie do tego uprawnienia. Teraz jednak nie jest to już konieczne, aby poczuć niesamowite emocje towarzyszące skokom w przestworza.

Skoki spadochronowe w tandemie to najlepszy wybór dla osób, które chcą przeżyć niezwykłą przygodę – bez potrzeby uczestnictwa w badaniach lekarskich, szkoleniach czy treningach. To wspaniała okazja dla każdego, kto lubi emocje i chce przetestować swoją odwagę!

Na czym polega skok spadochronowy w tandemie?

Swoje początki skoki spadochronowe w tandemach mają w Stanach Zjednoczonych, na przełomie lat 70. i 80. To właśnie wtedy zaprojektowano pierwszy tandem, czyli spadochron do tego rodzaju skoków.

Spadochrony tandemowe różnią się od zwykłych swoją powierzchnią, ponieważ mają na celu utrzymać nie jedną, ale dwie osoby jednocześnie. Także są one uzupełnione o specjalną uprząż tandemową, która łączy uczestników skoku – pasażera oraz pilota tandemu, którym jest instruktor spadochroniarstwa z wieloletnim doświadczeniem.

Ze względu na używane obecnie wyposażenie skoki tandemowe są bardzo bezpieczne, ale jednocześnie pozwalają na doznanie adrenaliny, która towarzyszy także profesjonalnym skoczkom spadochronowym.

Kto może skoczyć w tandemie?

Zasadniczo, skoki spadochronowe w tandemie są łatwo dostępne i w może wziąć w nich udział niemalże każdy, kto spełnia podstawowe wymogi.

Skoki te nie wymagają żadnego szczególnego przygotowania, nie mają także ograniczeń wiekowych, ale pasażer nie może posiadać do nich przeciwwskazań. Wśród nich znajdują się głównie:

  • zbyt duży ciężar pasażera – najczęściej powyżej 100 kilogramów
  • ostra niewydolność układu krwionośnego i oddechowego
  • niestabilność kręgosłupa
  • wrodzona łamliwość kości
  • epilepsja

Swobodne spadanie – poczuj wolność w przestworzach!

Skok spadochronowy w tandemie składa się z kilku etapów. Jednym z najbardziej emocjonujących z nich jest tak zwane swobodne spadanie, czyli spadanie bez otwartej jeszcze czaszy spadochronowej.

Zanim jednak dojdzie do tego etapu, uczestnik skoku przechodzi fazę wstępnych przygotowań. Zalicza się do nich podpisanie umowy oraz wzięcie udziału w specjalnym przeszkoleniu, które informuje o zasadach skoku oraz jego bezpieczeństwie. Odbiera również odpowiednie wyposażenie – gogle, kombinezon, gdy wymaga tego aura.

Uczestnicy skoku wchodzą następnie do samolotu, który wynosi ich na wysokość 3000 albo 4000 metrów nad ziemią. To od wybranej przy rezerwacji wysokości zależny jest czas swobodnego spadania. Przy 3000 metrach to około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to już około 60 sekund.

Po etapie swobodnego spadania, na wysokości około 1500 metrów nad ziemią, pilot tandemu otwiera spadochron i rozpoczyna się powolne opadanie w kierunku lądowiska. Lądowanie przy skoku tandemowym jest miękkie, dlatego nie trzeba obawiać się o ryzyko urazów.

Dodatkowo, całe wydarzenie może być również zarejestrowane. Filmowanie i fotografowanie wyczynu mogą odbywać się z ręki, czyli przez pilota tandemu, ale również może robić to jeszcze jeden skoczek – wtedy ujęcia są jeszcze bardziej spektakularne.

Ceny skoków spadochronowych w tandemie

Za skok w tandemie nie zapłacimy bardzo dużo. Ceny rozpoczynają się od około 500 złotych, ale ośrodki organizujące skoki spadochronowe mają dla swoich klientów wiele dodatkowych promocji, dzięki którym można zapłacić za nie jeszcze mnie.

500-600 złotych zapłacimy za skok z 3000 metrów. Za ten z 4000 metrów trzeba będzie przeznaczyć około 700-800 złotych. Rejestracja skoku to dodatkowy wydatek rzędu 200-300 złotych w zależności od dostępnej metody.

Do skorzystania ze swojej oferty skoków tandemowych zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive”, który również organizuje szkolenia spadochronowe.

 

Wiadomości

CPK: PLAN INWESTYCJI KOLEJOWYCH NA LATA 2020-2034

Spółka Centralny Port Komunikacyjny rozpoczęła w rozmowy w ramach dialogu konkurencyjnego z lotniskami: Incheon w Seulu i Narita w Tokio...

Znikający mur już rozebrany

Otwarcie "Znikającego muru" odbyło się w 18 września, na bulwarach wiślanych w okolicach pawilonu Muzeum nad Wisłą. Instalacja jest częścią...

Posąg Jana Pawła II stanie przed Muzuem Narodowym

Instalacja Jerzego Kaliny "Zatrute źródło" stanie przed Muzuem Narodowym w Warszawie m.in. pod pretekstem setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II....

W weekend przemarsze i remonty

W sobotę, 19 września, wykonawca kanalizacji na ul. Berensona na Białołęce będzie kontynuował swoje prace związane z naprawą nawierzchni. W tym...

Cavatina sprzedała udziały w Chmielna 89.

Cavatina Holding sfinalizowała sprzedaż 65% udziałów we flagowym projekcie Chmielna 89 w Warszawie. Nowym współwłaścicielem budynku będzie fundusz zarządzany...

Będą nowe znaki drogowe

Ministerstwo Infrastruktury rozpoczęło prace legislacyjne nad nowelizacją rozporządzeń w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Wśród propozycji jest specjalny znak...

Polecane

Tulipan House – aplikacja dla najemcy przyszłością biurowców?

Wyobraź sobie, że w poniedziałek rano wchodzisz do biurowca, w którym pracujesz. Co czujesz? Czy jest to miejsce, o którym możesz powiedzieć,...

Zakończyło się Lato Konesera – cykl wakacyjnych imprez kulturalno-rozrywkowego centrum stolicy

Lato Konesera było niezwykle popularne wśród mieszkańców Warszawy i turystów. W ramach cyklu, zorganizowanego na terenie Centrum Praskiego Koneser od początku...

Wolskie Rotundy według Danuty Karsten

Danuta Karsten stworzyła w Warszawie niezwykle spektakularną instalację w Wolskich Rotundach, na terenie byłej gazowni, zatytułowaną „Stałość w ulotności”.

Stacja metra Młynów “przejęta” przez wandali

Dziś w nocy z soboty na niedzielę doszło do zuchwałego zniszczenia pociągu, a także stacji metra Młynów na Woli.

Warszawski rynek mieszkaniowy 2019

W 2019 roku w Warszawie przekroczono mieszkaniowy Rubikon. Na rynku pierwotnym średnia cena sprzedaży metra kwadratowego, na koniec pierwszej połowy roku, przekroczyła 9 tysięcy...

Noc Wieżowców 2018

Po przerwie wracamy do Was z trzecią edycją Nocy Wieżowców. zdjęcia: Kuba Jurkowski Wejściówki na Wydarzenie są imienne i nie istnieje możliwość zmiany danych na...