REDAKCJA

REKLAMA

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Chcesz poczuć adrenalinę? Skocz w tandemie!

Strona główna Informacje Chcesz poczuć adrenalinę? Skocz w tandemie!

Skoki spadochronowe są zarezerwowane nie tylko dla osób ze specjalnym przygotowaniem. Teraz tę adrenalinę może poczuć niemalże każdy!

Przez długi czas skoki spadochronowe były dostępne jedynie dla osób po szkoleniu, posiadających odpowiednie do tego uprawnienia. Teraz jednak nie jest to już konieczne, aby poczuć niesamowite emocje towarzyszące skokom w przestworza.

Skoki spadochronowe w tandemie to najlepszy wybór dla osób, które chcą przeżyć niezwykłą przygodę – bez potrzeby uczestnictwa w badaniach lekarskich, szkoleniach czy treningach. To wspaniała okazja dla każdego, kto lubi emocje i chce przetestować swoją odwagę!

Na czym polega skok spadochronowy w tandemie?

Swoje początki skoki spadochronowe w tandemach mają w Stanach Zjednoczonych, na przełomie lat 70. i 80. To właśnie wtedy zaprojektowano pierwszy tandem, czyli spadochron do tego rodzaju skoków.

Spadochrony tandemowe różnią się od zwykłych swoją powierzchnią, ponieważ mają na celu utrzymać nie jedną, ale dwie osoby jednocześnie. Także są one uzupełnione o specjalną uprząż tandemową, która łączy uczestników skoku – pasażera oraz pilota tandemu, którym jest instruktor spadochroniarstwa z wieloletnim doświadczeniem.

Ze względu na używane obecnie wyposażenie skoki tandemowe są bardzo bezpieczne, ale jednocześnie pozwalają na doznanie adrenaliny, która towarzyszy także profesjonalnym skoczkom spadochronowym.

Kto może skoczyć w tandemie?

Zasadniczo, skoki spadochronowe w tandemie są łatwo dostępne i w może wziąć w nich udział niemalże każdy, kto spełnia podstawowe wymogi.

Skoki te nie wymagają żadnego szczególnego przygotowania, nie mają także ograniczeń wiekowych, ale pasażer nie może posiadać do nich przeciwwskazań. Wśród nich znajdują się głównie:

  • zbyt duży ciężar pasażera – najczęściej powyżej 100 kilogramów
  • ostra niewydolność układu krwionośnego i oddechowego
  • niestabilność kręgosłupa
  • wrodzona łamliwość kości
  • epilepsja

Swobodne spadanie – poczuj wolność w przestworzach!

Skok spadochronowy w tandemie składa się z kilku etapów. Jednym z najbardziej emocjonujących z nich jest tak zwane swobodne spadanie, czyli spadanie bez otwartej jeszcze czaszy spadochronowej.

Zanim jednak dojdzie do tego etapu, uczestnik skoku przechodzi fazę wstępnych przygotowań. Zalicza się do nich podpisanie umowy oraz wzięcie udziału w specjalnym przeszkoleniu, które informuje o zasadach skoku oraz jego bezpieczeństwie. Odbiera również odpowiednie wyposażenie – gogle, kombinezon, gdy wymaga tego aura.

Uczestnicy skoku wchodzą następnie do samolotu, który wynosi ich na wysokość 3000 albo 4000 metrów nad ziemią. To od wybranej przy rezerwacji wysokości zależny jest czas swobodnego spadania. Przy 3000 metrach to około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to już około 60 sekund.

Po etapie swobodnego spadania, na wysokości około 1500 metrów nad ziemią, pilot tandemu otwiera spadochron i rozpoczyna się powolne opadanie w kierunku lądowiska. Lądowanie przy skoku tandemowym jest miękkie, dlatego nie trzeba obawiać się o ryzyko urazów.

Dodatkowo, całe wydarzenie może być również zarejestrowane. Filmowanie i fotografowanie wyczynu mogą odbywać się z ręki, czyli przez pilota tandemu, ale również może robić to jeszcze jeden skoczek – wtedy ujęcia są jeszcze bardziej spektakularne.

Ceny skoków spadochronowych w tandemie

Za skok w tandemie nie zapłacimy bardzo dużo. Ceny rozpoczynają się od około 500 złotych, ale ośrodki organizujące skoki spadochronowe mają dla swoich klientów wiele dodatkowych promocji, dzięki którym można zapłacić za nie jeszcze mnie.

500-600 złotych zapłacimy za skok z 3000 metrów. Za ten z 4000 metrów trzeba będzie przeznaczyć około 700-800 złotych. Rejestracja skoku to dodatkowy wydatek rzędu 200-300 złotych w zależności od dostępnej metody.

Do skorzystania ze swojej oferty skoków tandemowych zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive”, który również organizuje szkolenia spadochronowe.

 

Wiadomości

Nowa knajpa w Fabryce Norblina. Moxo powstało w dawnej Odlewni!

MOXO zaprasza – Fabryka Norblina z nowym, wyjątkowym konceptem Długo wyczekiwane otwarcie restauracji i klubu muzycznego MOXO za nami. Wyjątkowe...

Duże zmiany w organizacji ruchu na budowie tramwaju do Wilanowa

Budowa tramwaju do Wilanowa wkracza w kolejny etap. Inwestycja zakończy się w pierwszej połowie 2024 roku. Od 11 lutego plac budowy...

Trzy nowe stacje metra na Bemowie

Prace przy budowie ostatniego odcinka linii M2 na Karolin nabierają tempa. Po 11 stacjach otwartych w tej...

Beyonce wystąpi w Warszawie!

27 czerwca 2023 roku, w ramach trasy Renaissance World Tour, na PGE Narodowym wystąpi Beyoncé. To trzecia wizyta piosenkarki w Warszawie.

Kamienica Wolfa Kronolda czeka na mieszkańców

W zabytkowej kamienicy Wolfa Krongolda z 1899 roku przy ul. Złotej w Warszawie, wzniesionej w stylu eklektycznym o bogatym...

Unimax Generalnym Wykonawcą Art Deco Marymont

Przedsiębiorstwo Budowlane UNIMAX Sp. z o.o. zostało wybrane Generalnym Wykonawcą inwestycji Art Deco Marymont realizowanej przez Terra Casa S.A. przy ul. Podleśnej w Warszawie....

Polecane

XIII Warszawskie Targi Mieszkaniowe Dom 2023

Już w następny weekend (21-22.01.2023 ) w Pałacu Kultury i Nauki odbędą się Warszawskie Targi Mieszkaniowe DOM 2022. To już trzynasta...

Real Estate Conference – ruszaj z nami i nieruchomościami!

Interesujesz się nieruchomościami? Wiążesz z tą branżą swoją przyszłość? A może dopiero zamierzasz postawić swoje pierwsze kroki w świecie nieruchomości? Jeśli tak, to Real...

Co robić w Sylwestra? Najlepsze pomysły w Warszawie

To niekwestionowanie jeden z najbardziej imprezowych wieczorów w roku. Zastanawiając się, co robić w Sylwestra, czujemy bowiem, że ...

Tu poczujesz klimat świąt. Magiczna atmosfera w Centrum Praskim Koneser

Ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem to czas nie tylko poszukiwań świątecznych upominków i unikatowych ozdób, ale także spotkań z najbliższymi. Wymarzone...

Największy wybór aparatów słuchowych w Warszawie

Słuch to jeden z podstawowych zmysłów dzięki którym możemy odnajdywać się w świecie i korzystać z niego jak najpełniej. Co możemy...

Od Służewa do Szpiegowa: osiedle Służew nad Dolinką

Służew nad Dolinką to bez wątpienia jedno z najbardziej wyjątkowych osiedli w Warszawie, mimo że niemal identyczne bloki znaleźć można...