Budizol kupił Pałac Szaniawski przy ulicy Miodowej, to drugi budynek, który kupiła w tej lokalizacji włocławska firma. Do inwestora należy położony na sąsiedniej działce Pałac Branickich.

Informacje o tym, że przy Placu Zamkowym może powstać hotel krążą od kilku miesięcy. W bliskich sąsiedztwie pałacyku Szaniawskich powstaje luksusowy budynek biurowy Plac Zamkowy Business With Heritage. Ma być oddany do użytku w tym roku. Pałac Szaniawskich przy Miodowej miasto próbowało sprzedać już na targach  w Cannes w 2013 roku. Zabytkowy pałacyk udało się sprzedać dopiero za trzecim podejściem. Cena wywoławcza 21 mln. złotych. Nabywcą jest włocławski Budizol, który obecnie remontuje kamienicę przy ulicy Smolnej.

Według ustaleń przetargowych nowy właściciel nieruchomości jest zobowiązany do przeprowadzenia remontów zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków w ciągu 4 lat. Po połączeniu pałacyku Szaniawskich i Branickich mógłby powstać całkiem duży obiekt komercyjny. Prawdopodobnie oba budynki będą pełniły funkcje hotelowe.

Pałac Szaniawskich wybudowano w pierwszej połowie XVIII wieku. W czasie II wojny światowej Pałac został doszczętnie zniszczony, a po wojnie odbudowany. Budynek posiada 2 kondygnacje nadziemne oraz poddasze, pod dziedzińcem obiektu znajduje się garaż podziemny.

Inwestor nie zdradza terminu rozpoczęcia remontu budynku.